Sobotka zamíří na digitální summit EU, vláda mu potvrdila mandát

Praha - Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na "digitální" summit Evropské unie. Česko se chce aktivně zapojit do jednání o nových evropských předpisech v oblasti digitálního trhu a bezpečnosti digitálního prostoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka

Summit zahájí v estonském Tallinnu čtvrteční večeře, na které se zástupci členských států budou věnovat budoucnosti EU a brexitu. Pátek pak bude patřit digitálnímu summitu.

Pozornost bude věnována například tzv. kyberbalíčku, který v projevu o stavu unie představil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Balíček by měl obsahovat nové legislativní návrhy a koncepční dokumenty a přispět k obranyschopnosti unie i jejích členů.

"ČR se v rámci EU v zajišťování kybernetické bezpečnosti umisťuje na předních příčkách. Toho dosáhla díky kvalitní legislativě, rozvíjejícím se národním kapacitám a zapojování soukromého sektoru i dalších aktérů. Česká vláda se proto do vyjednávání o 'kyberbalíčku' aktivně zapojí," stojí v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek se bude hovořit i o pokroku, kterého se podařilo dosáhnout od Římské deklarace o budoucnosti EU z letošního března. "Pro českou vládu je v té souvislosti klíčové, aby budoucnost EU stála na jednotě a soudržnosti a aby prohlubování evropské integrace stálo na zajištění prosperity a bezpečnosti v Evropě," uvádí úřad vlády.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K vyřazení čínského léčitelství se vláda asi postaví neutrálně

19.03.2018 17:54 Praha - Vláda se asi postaví neutrálně k návrhu senátorů, kteří chtějí vyřadit terapeuta čínské…

Vyšetřovaný Jie Ťien-ming z CEFC odejde, na Hradě zůstává

19.03.2018 17:46 Praha - Zástupci Šanghaje a čínských úřadů potvrdili hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi, že šéf…

Ovčáček si kopl do Kalouska. Vysmívá se mi hovádko, co nedokázalo…

19.03.2018 17:05 Aktualizováno Praha - Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček a předseda poslaneckého klubu TOP 09…

Hrad promluvil: Jak to bylo s cestou Mynáře a Nejedlého do Číny?

19.03.2018 16:27 Praha - Pražský hrad se po několika dnech vyjádřil k cestě kancléře prezidenta Miloše Zemana…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama