Sobotka zamíří na digitální summit EU, vláda mu potvrdila mandát

Praha - Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na "digitální" summit Evropské unie. Česko se chce aktivně zapojit do jednání o nových evropských předpisech v oblasti digitálního trhu a bezpečnosti digitálního prostoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka

Summit zahájí v estonském Tallinnu čtvrteční večeře, na které se zástupci členských států budou věnovat budoucnosti EU a brexitu. Pátek pak bude patřit digitálnímu summitu.

Pozornost bude věnována například tzv. kyberbalíčku, který v projevu o stavu unie představil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Balíček by měl obsahovat nové legislativní návrhy a koncepční dokumenty a přispět k obranyschopnosti unie i jejích členů.

"ČR se v rámci EU v zajišťování kybernetické bezpečnosti umisťuje na předních příčkách. Toho dosáhla díky kvalitní legislativě, rozvíjejícím se národním kapacitám a zapojování soukromého sektoru i dalších aktérů. Česká vláda se proto do vyjednávání o 'kyberbalíčku' aktivně zapojí," stojí v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek se bude hovořit i o pokroku, kterého se podařilo dosáhnout od Římské deklarace o budoucnosti EU z letošního března. "Pro českou vládu je v té souvislosti klíčové, aby budoucnost EU stála na jednotě a soudržnosti a aby prohlubování evropské integrace stálo na zajištění prosperity a bezpečnosti v Evropě," uvádí úřad vlády.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 22:18 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Soros a Schwarzenberg finančně podporují Zemanovy soupeře? Objevily se…

14.12.2017 22:18 Aktualizováno Praha - Proruský server Aeronet, který je na seznamu dezinformačních serverů, se snaží negativně…

Migranty pomůžou zastavit země V4. Jsem spokojený chlapík, reagoval Juncker

14.12.2017 21:04 Aktualizováno Brusel - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko dnes v Bruselu potvrdily záměr finančně podpořit snahu…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama