Sobotka zamíří na digitální summit EU, vláda mu potvrdila mandát

Praha - Vláda dnes schválila mandát pro premiéra Bohuslava Sobotku na "digitální" summit Evropské unie. Česko se chce aktivně zapojit do jednání o nových evropských předpisech v oblasti digitálního trhu a bezpečnosti digitálního prostoru.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bohuslav Sobotka

Summit zahájí v estonském Tallinnu čtvrteční večeře, na které se zástupci členských států budou věnovat budoucnosti EU a brexitu. Pátek pak bude patřit digitálnímu summitu.

Pozornost bude věnována například tzv. kyberbalíčku, který v projevu o stavu unie představil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Balíček by měl obsahovat nové legislativní návrhy a koncepční dokumenty a přispět k obranyschopnosti unie i jejích členů.

"ČR se v rámci EU v zajišťování kybernetické bezpečnosti umisťuje na předních příčkách. Toho dosáhla díky kvalitní legislativě, rozvíjejícím se národním kapacitám a zapojování soukromého sektoru i dalších aktérů. Česká vláda se proto do vyjednávání o 'kyberbalíčku' aktivně zapojí," stojí v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek se bude hovořit i o pokroku, kterého se podařilo dosáhnout od Římské deklarace o budoucnosti EU z letošního března. "Pro českou vládu je v té souvislosti klíčové, aby budoucnost EU stála na jednotě a soudržnosti a aby prohlubování evropské integrace stálo na zajištění prosperity a bezpečnosti v Evropě," uvádí úřad vlády.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoufalá TOP 09? Kalousek neudržel nervy na uzdě a ze strachu o svůj…

18.10.2017 22:11 Aktualizováno Praha – S tím, jak kampaň finišuje, některé strany sáhly k drsnějším metodám. Pobouření vyvolala…

Mirek Topolánek prozradil přísně utajovanou informaci? Toto se Babišovi…

18.10.2017 22:11 Aktualizováno Praha – Někdejší premiér a šéf ODS Mirek Topolánek už nějakou dobu glosuje nejen politické dění na…

ANO samo koalici nesestaví. Bude k vytvoření vlády potřebovat dva partnery

18.10.2017 18:53 Praha - Hnutí ANO, které je považováno za jasného favorita na vítězství v nadcházejících sněmovních…

Z kandidátek do sněmovních voleb bylo vyřazeno nejméně deset jmen

18.10.2017 16:50 Praha - Z kandidátek do sněmovních voleb bylo dodatečně vyřazeno nejméně deset jmen. Tři kandidáti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama