Cenzura, chcete nás umlčet, diktatura. Česká televize dostala ostrý dopis ze strany

Praha - Politická strana Realisté, která má ambice uspět v blížících se volbách do Poslanecké sněmovny, poslala České televizi ostrý dopis. Napadá v něm nestrannost zpravodajství a ptá se, proč je strana pod vedením předsedy Petra Robejška cenzurována.

Přidejte svůj názor 144 komentářů

Česká televize

Úvodem dopisu Robejšek připomíná, že do loňského býval hostem Událostí, komentářů a dalších diskuzních pořadů. Nyní je ale podle svých slov cenzurován.

"Proč vedení redakce zpravodajství pravidelně pokrývá naše tiskové konference svým štábem, ale následně nikdy o událostech neinformuje? Proč jste v hlavním vysílacím čase informovali o kandidatuře Michala Horáčka, Jiřího Drahoše, Vratislava Kulhánka a dokonce i Otto Chaloupky na prezidentský úřad, ale o kandidátovi Realistů Jiřím Hynkovi nepadlo ani slovo, ačkoli o jeho kandidatuře informovala všechna ostatní média?“ ptá se Robejšek.

Přiložil i další dotazy týkající se předvolebních průzkumů a pozastavil se nad tím, proč do televize nejsou pozvány neparlamentní strany. Dodal, že odpovědi zná, ale byl by rád, kdyby mu byly vyvráceny. "Rozumím tomu, že se bojíte politického programu Realistů a nedokážete vyvrátit moje argumenty. A jelikož nás zatím nemůžete umlčet, snažíte se naši existenci aspoň zamlčet," podotkl Robejšek.

Následně upozornil vedení televize, že nemá právo používat peníze občanů k tomu, aby šířilo pouze jim vyhovující politické názory. "Jaký bude výsledek Vašeho snažení? Dobře si vzpomínám na to, jak fungovala názorová diktatura za minulého režimu. Lidé nakonec médiím nevěřili ani tehdy, když byly jejich zprávy náhodou v souladu s realitou. To je Vaše budoucnost a Vy to víte," dodal.

Tím ale celá kauza neskončila. Na sociální síti si Robejšek opět přisadil, tentokrát však směrem k jiné televizi. "Předvolební hysterie vrcholí a nestačím se divit, jaká „kouzla“ některá média provádějí. O veřejnoprávní České televizi jsem již psal, stále čekám na odpověď od pana ředitele zpravodajství Šámala. A v mezidobí přišla další zpráva. Televize Prima mne oficiálně pozvala začátkem září do předvolební Partie. Měla se vysílat 8.10. a měl jsem diskutovat s panem Zaorálkem z ČSSD a panem Kalouskem z TOP 09," napsal.

To by samo o sobě pro Realisty bylo pozitivní, vše se ale otočilo. "Pozvání jsem přijal a svou účast potvrdil. A teď z ničeho nic přišla informace, že se moje účast ruší. Prima, která běžně publikuje průzkumy různých agentur (včetně dvou kde je potenciál Realistů naměřen nad 5 %), tentokrát použila jako zdroj agenturu Median. Stejný Median, který používá Česká televize. Stejný Median, který se před volbami 2013 mýlil u neparlamentních stran o více než 20 %. Tak tato agentura letos negativně ovlivní politické prostředí hned na dvou celostátních televizích. Namísto Realistů tak dostanou prostor Starostové. Je to skutečně snaha o větší objektivitu? Nebo jen někdo projevil své přání a bál se se mnou diskutovat?" ptá se naštvaný Robejšek.

Česká televize se ke kauze hlouběji nevyjádřila. Přes média pouze uvedla, že Robejšek a další lidé ze strany byli pravidelnými hosty diskuzních a zpravodajských pořadů. Podle Lidových novin ale není možné nadále zvát Robejška jako nezávislého politologa do televizních relací, pokud je on sám kandidátem.

Vstupte do diskuze (144)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO a ČSSD se podle Brabce často shodují, tříští je daně

21.03.2018 19:05 Aktualizováno Praha - ANO a ČSSD se programově shodují ve většině oblastí. Podle vicepremiéra Richarda Brabce …

Summit EU by měl podle Česka odsoudit útoky v Británii i Sýrii

21.03.2018 18:41 Praha - Čeští zástupci by měli podle senátního evropského výboru prosazovat, aby summit EU ve…

TOP 09 má dost podpisů pro svolání schůze Sněmovny ke GIBS

21.03.2018 17:04 Praha - TOP 09 získala dostatečný počet poslaneckých podpisů pro svolání schůze Sněmovny, na níž by…

Zeman udělil papežskému nunciovi Řád T. G. Masaryka

21.03.2018 16:32 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes apoštolskému nunciovi Giuseppemu Leanzovi udělil Řád Tomáše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama