I TOP 09 má svou knihu: Napsal ji Feri pod názvem Tahle knížka není pro starý, kritizuje také komunismus a SPD

Praha – Vydávání politických knih před volbami je novým fenoménem. Kromě Andreje Babiše (ANO) či Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) teď do pomyslného fondu přispěl také Dominik Feri (TOP 09) s knihou Tahle knížka není pro starý. Je cílena zejména na mladé voliče a má jim osvětlit důležitost demokratického systému.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Dominik Feri (TOP 09) sdílel ukázky ze své knížky

S výtiskem knihy se dnes Feri pochlubil na sociálních sítích. Kniha s příznačným názvem Tahle knížka není pro starý má něco přes sto stránek a zaujme výraznou grafickou úpravou. Feri sice říká, že primárně nepíše o tom, jak je „topka skvělá“, na druhou stranu se na tvorbě podílela také stranická kolegyně Markéta Adamová Pekarová, která přispěla úvahou o tom, jak pracuje český poslanec.

Mladí lidé by ve volbách měli rozhodnout o svý budoucnosti. Přes léto jsem napsal tuhle stostránkovou knížku. (...) Podle mě je mnohem důležitější předat zásadní informace: Co je demokracie? Proč volit? Jak volit? Proč za komunistů nebylo líp (na učňácích si to myslí 30 procent žáků)? A mnohé další,“ myslí si Feri.

Knížka bude rozdávaná v Praze a také v některých regionech přímo do schránek. K dispozici je 330 tisíc kusů. Dominik Feri se uchází o místo poslance za Prahu z posledního místa pražské kandidátky. Na prvním místě je tam Karel Schwarzenberg, který se tak bude snažit porazit hnutí ANO a jeho lídra v Praze ministra obrany Martina Stropnického.

V knížce se také dozvíte něco málo o mediální gramotnosti či zásadách rozumné diskuze. Na jedné ze stránek jsou také zkarikovaní voliči hnutí SPD Tomio Okamury. „Oni k volbám rozhodně přijdou. Přijdeš i ty?“ táže se text pod fotografií. Na jiné autor zpochybňuje teze o tom, že za komunismu bylo lépe. Feriho titul je tak po Babišově O čem sním, když náhodou spím a Bělobrádkově Na život! další publikací, která by se dala označit jako předvolební. Před časem vydal jeho stranický kolega Miroslav Kalousek knihu Naši pastýři o kněžích pronásledovaných za doby Protektorátu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prezidentské kampaně? Nic a nuda, míní politologové

16.12.2017 13:07 Praha - Bez výrazných zlomů či překvapení pokračuje podle politologů předvolební kampaň pro druhou…

Prezidentským kandidátům by ke jmenování soudců stačily zákonné požadavky

16.12.2017 10:50 Praha - Prezidentští kandidáti by při jmenování navržených soudců neměli jiné než zákonem stanovené…

Vzít peníze genderovým neziskovkám? Skokan Janda rozlítil poslankyně

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Poslanci dnes při druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100…

Čistky začínají? Z ministerstev vnitra, školství, financí a zahraničí…

15.12.2017 19:56 Aktualizováno Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama