I TOP 09 má svou knihu: Napsal ji Feri pod názvem Tahle knížka není pro starý, kritizuje také komunismus a SPD

Praha – Vydávání politických knih před volbami je novým fenoménem. Kromě Andreje Babiše (ANO) či Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) teď do pomyslného fondu přispěl také Dominik Feri (TOP 09) s knihou Tahle knížka není pro starý. Je cílena zejména na mladé voliče a má jim osvětlit důležitost demokratického systému.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Dominik Feri (TOP 09) sdílel ukázky ze své knížky

S výtiskem knihy se dnes Feri pochlubil na sociálních sítích. Kniha s příznačným názvem Tahle knížka není pro starý má něco přes sto stránek a zaujme výraznou grafickou úpravou. Feri sice říká, že primárně nepíše o tom, jak je „topka skvělá“, na druhou stranu se na tvorbě podílela také stranická kolegyně Markéta Adamová Pekarová, která přispěla úvahou o tom, jak pracuje český poslanec.

Mladí lidé by ve volbách měli rozhodnout o svý budoucnosti. Přes léto jsem napsal tuhle stostránkovou knížku. (...) Podle mě je mnohem důležitější předat zásadní informace: Co je demokracie? Proč volit? Jak volit? Proč za komunistů nebylo líp (na učňácích si to myslí 30 procent žáků)? A mnohé další,“ myslí si Feri.

Knížka bude rozdávaná v Praze a také v některých regionech přímo do schránek. K dispozici je 330 tisíc kusů. Dominik Feri se uchází o místo poslance za Prahu z posledního místa pražské kandidátky. Na prvním místě je tam Karel Schwarzenberg, který se tak bude snažit porazit hnutí ANO a jeho lídra v Praze ministra obrany Martina Stropnického.

V knížce se také dozvíte něco málo o mediální gramotnosti či zásadách rozumné diskuze. Na jedné ze stránek jsou také zkarikovaní voliči hnutí SPD Tomio Okamury. „Oni k volbám rozhodně přijdou. Přijdeš i ty?“ táže se text pod fotografií. Na jiné autor zpochybňuje teze o tom, že za komunismu bylo lépe. Feriho titul je tak po Babišově O čem sním, když náhodou spím a Bělobrádkově Na život! další publikací, která by se dala označit jako předvolební. Před časem vydal jeho stranický kolega Miroslav Kalousek knihu Naši pastýři o kněžích pronásledovaných za doby Protektorátu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO a ČSSD se podle Brabce často shodují, tříští je daně

21.03.2018 19:05 Aktualizováno Praha - ANO a ČSSD se programově shodují ve většině oblastí. Podle vicepremiéra Richarda Brabce …

Summit EU by měl podle Česka odsoudit útoky v Británii i Sýrii

21.03.2018 18:41 Praha - Čeští zástupci by měli podle senátního evropského výboru prosazovat, aby summit EU ve…

TOP 09 má dost podpisů pro svolání schůze Sněmovny ke GIBS

21.03.2018 17:04 Praha - TOP 09 získala dostatečný počet poslaneckých podpisů pro svolání schůze Sněmovny, na níž by…

Zeman udělil papežskému nunciovi Řád T. G. Masaryka

21.03.2018 16:32 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes apoštolskému nunciovi Giuseppemu Leanzovi udělil Řád Tomáše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama