Vše je špatně: Sládek chce dobýt Hrad, podpisy nemá a soustředí se hlavně na sněmovní volby

Praha - Politická "legenda 90. let" Miroslav Sládek by chtě uspět jak ve sněmovních volbách, tak také ve volbách prezidentských v roce 2018. Velkou šanci na zvolení na Hrad ale nemá a to hned z několika důvodů. Zatím nenasbíral potřebných 50 tisíc podpisů a nemá ani finance na svou kampaň. Jeho strana SPR-RSČ nedosahuje významnějších čísel v průzkumech veřejného mínění. Sládek se domnívá, že Česko je "hnojištěm" a téměř vše je špatně.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Miroslav Sládek

Miroslav Sládek (SPR-RSČ) kandidoval na prezidentský úřad už v letech 1992, 1993 a 1998. Republikáni volali po přímé volbě prezidenta už v devadesátých letech, a i to je možná důvod, proč se Sládek rozhodl na úřad kandidovat i ve volbách příští rok. 

V předvolební kampani Sládek čile připomíná, že ho "politická garnitura" před volbami v roce 1998 "zavřela" a doufá, že totéž se nebude opakovat při nadcházejících volbách. 

Pro internetový kanál DVTV před měsícem uvedl, že by rád přetransformoval český politický systém na systém prezidentský, kdy by prezident byl v čele sedmičlenné vlády. Přínos by viděl zejména ve snížení nákladů na provoz státní administrativy. Rok 1989 a Sametovou revoluci vnímá jako podvod, který byl předem secvičený. Proto je dnes většina věcí špatně, protože základy dnešního systému jsou "hnojištěm". 

Sládek by snížil počet poslanců, zrušil Senát a zavedl odvolatelnost politiků, zároveň by jim snížil platy a zavedl referendum. To by prý pomohlo vyčistit "hnojiště". Sládek by chtěl aktivněji bojovat proti "přivandrovalcům", jak označuje migranty proudící do Evropy. 

Každý kandidát musí získat 50 tisíc ověřených podpisů od občanů nebo podporu senátorů či poslanců. Sládek začal podpisy sbírat už loni, kdy nebyla známa současná pravidla pro kandidaturu. Po stanovení podmínek tak začal se sběrem od začátku, v polovině srpna dle svých slov kolem 25 tisíci podpisů. Ostatní kandidáty, jako například textaře Michala Horáčka nebo akademika Jiřího Drahoše neuznává a mluví o tom, že jde o "tristní přehlídku". Obvinil je z toho, že si podpisy pod kandidaturu platí. 

Co se týče financování kampaně, tak Sládek odmítá, že by byl v dluzích. Připustil ale, že dluží na zdravotním pojištění. Chce objíždět republiku, na plakáty a reklamy prý peníze nemá.

V současnosti se Miroslav Sládek na sociálních sítích zaměřuje zejména na sněmovní volby. "Každé volby zůstávají miliony občanů doma. A ještě k tomu vykládají, jak je politika nezajímá. Takové falešné furiantství však strhává do propasti celý národ. Neúčastí ve volbách totiž tito občané umožňují, aby vládla stále stejná zločinecká banda. O milionech občanů rozhoduje zločinecká banda na základě pár set tisíc hlasů. Jít k volbám je povinnost, nejít k volbám hloupost a zbabělost," napsal na svůj facebook. Ve videu dodal, že se vše zdražuje a že naše příjmy se propadly na úroveň Asiatů. 

"Po milionech našich spoluobčanů jdou exekutoři," myslí si. Naznačuje, že Česko je v propasti a blíží se na její dno. Nedávno psal také v souvislosti s útokem migrantů v italském Rimini o tom, že "Arabské bestie útočí". 

Republikáni jdou do letošních voleb s číslem 23. Tradiční politické strany hází do stejného pytle. "Šest týdnů před sněmovními volbami se představitelé hlavních politických stran představili ve velké debatě v pražské Lucerně. Debatu uspořádala Britská obchodní komora ve spolupráci s Americkou obchodní komorou, Francouzsko-českou obchodní komorou a Severskou obchodní komorou. Ti také diktují nejen ekonomické podmínky, ale skrytě také například odzbrojení občanů, přijímání přivandrovalců a samozřejmě i složení parlamentu. Za povšimnutí stojí, koho na tuto debatu pořadatelé pozvali! Jenom svoje nohsledy, které si financují a kteří jim za to budou otrocky sloužit! KSČM, ČSSD, ANO, KDU – ČSL, TOP 09, SPD," píše Sládek. 

Na facebooku Sládka sleduje 17 tisíc lidí. V rozhovoru pro XTV z tohoto týdne sám Sládek připustil, že klíčové pro něho je, aby se SPR-RSČ nejprve dostalo do Sněmovny.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama