Myslí to vážně? Yngland Hrušková chce být prezidentkou, smějí se jí i na transparentním účtu

Praha - Jde zatím o jedinou ženu, která potvrdila svůj úmysl kandidovat na prezidentku Česka. Jana Yngland Hrušková je herečka, zpěvačka a aktivistka. Jako jednu z priorit si vytyčila odchod naší země z Evropské unie, zároveň si je vědomá toho, že její šance uspět jsou zejména finančně limitované. Na transparentním účtě má Hrušková jen pár stovek, ani ona se nevyhnula posměšným vzkazům, kteří ji dárci píší.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jana Yngland Hrušková: Chce být prezidentkou, nebo se jen zviditelnit?

Pětaosmdesátiletá Hrušková se poprvé zviditelnila v pořadu České televize Máte Slovo, kdy na dotaz tazatele Martina Schwarze z iniciativy Proti projevům nenávisti odpověděla slovy: „Ňuňuňu, podívejte se na něho, mladej, odkud pak přišel.“ Hrušková se v pořadu vyjadřovala na stav v Německu v souvislosti s migrační krizí. Záměr ucházet se o prezidentský úřad oznámila loni.

Letos byla také hostem rozhovoru kanálu DVTV, kde si jako základní prioritu svého prezidentství vytkla vystoupení z EU. Nedokázala ale vysvětlit, jak by k tomu dospěla, dodala, že by vedla rozhovory s politickými stranami. Vymezila se také proti euru, inkluzi ve školství či vládě za účasti KSČM, zároveň doplnila, že ale hnutí ANO Andreje Babiše není o moc lepší. 

Co se týče sběru podpisů, kandidáti mají čas do začátku listopadu. Musejí nasbírat 50 tisíc ověřených podpisů českých občanů. Hrušková si je vědoma, že je její kampaň finančně limitovaná, nechce ani příspěvky od dárců, kterým by pak musela být zavázaná. I Hrušková má zřízený transparentní účet, na kterém je k dnešnímu dni 302 korun. Podobně jako u současné hlavy státu, se i na účtu Hruškové objevily posměšné vzkazy na účtu.

"PŘÍSPĚVEK NA LÉČBU VAŠÍ NEBETYČNÉ BLBOSTI, PANÍ HRUŠKOVÁ," napsal dárce Ondřej Šmíd."Kuškuškuš, podívejte se na ní. Odkudpak přišla? Odkudpak si myslíte, že já to vím? Ze zdrojů." napsal Jan Cemper, který tak odkazuje na vystoupení Hruškové v pořadu Máte slovo. Radovan Zeman zanechal tento vzkaz: "Inkvizitor pozdravuje čarodějnici!" Hrušková vnímá svou kandidaturu jako cestu, jak prezentovat svoje názory. Ví, že nesežene 50 tisíc podpisů, má pouze jedno podpisové místo v Praze na I. P. Pavlově. Cílem je, aby se dostala do podvědomí co největšího počtu lidí, kandidovat by pak mohla i za pět let. 

Kandidátka se nejintenzivněji prezentuje na sociální síti Facebook, kde čile natáčí videa z návštěv památek či přírody. "Nejraději mám rozkvetlou louku, kde lítají včely, čmeláci, motýli, vážky a sluníčka sedmitečná a další hmyz. Prostě volná příroda je pro nás nenahraditelná. Měli bychom si ji chránit," uvedla mimo jiné na své stránce. 

Naposledy se vyjádřila ke stavu českého zemědělství. V Česku podle ní chybí milion krav, na druhou stranu však máme dostatek volů ve vládě. "České zemědělství v ruinách. Prohlédněte si se mnou jeden opuštěný kravín. V naší republice chybí milión krav. V každém kravíně dříve bylo asi 100 krav. Tedy máme u nás 10 000 takových opuštěných kravínů. Čí je to zásluha? Kdo za to přebere odpovědnost?" klade si otázku.

Na své stránce má kolem 4 tisíc odběratelů. Jedním z nejčastějších témat, kterým se ve svých příspěvcích věnuje, se týkají migrace a muslimů. "Včera jsem měla krátký rozhovor s muslimem z Makedonie. I umírnění muslimové jsou toho názoru, že naše ženy se oblékají jako děvky. A prý se potom muži za nimi otáčí. Ale na tom já nevidím nic špatného. Naopak. Časy, kdy pohled na kotník dámy přiváděl pány do extáze, je dávno za námi. My jsme se posunuli dál. Za práva žen se bojovalo dost dlouho. Naše ženy jsou sebevědomé a emancipované. Měli bychom nošení burek, burkin, hidžábu a nikábu u nás zakázat. Ani nošení šátku není nic, po čem naše demokracie touží. Submisivita žen je pro mě nemyslitelná. Muslimové se mají integrovat a ne my. Islám ohrožuje naši demokracii," píše Hrušková. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama