Kolik zákonu schválila Sněmovna? Poslanci se nemohou dopočítat

Praha - Zástupci poslaneckých klubů se dnes ve Sněmovně rozešli ve vyčíslení toho, kolik zákonů dolní komorou prošlo v průběhu končícího volebního období. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na rozdíly v údajích řekl, že demokratický parlament se málokdy stoprocentně shodne.

Přidejte svůj názor

Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

Podle ODS to bylo 379 zákonů, poslanecký klub ANO spočítal 337 předpisů odeslaných do Senátu, sociální demokraté došli k 354 normám. Podle oficiálních internetových stránek Sněmovny schválila dolní komora celkem 338 zákonů včetně čtyř zákonných opatření Senátu.

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura využil počet nových zákonů pro ilustraci toho, že nové legislativy je příliš. "Sněmovna schválila celkem neuvěřitelných 379 zákonů, to je 95 ročně, skoro dva týdně. To není dobré pro nikoho," řekl.

Šéf klubu ANO Jaroslav Faltýnek naopak děkoval opozičním i koaličním poslancům za to, že k jednání využívali maximální počet dnů a i díky tomu je za Sněmovnou mnoho práce.

Šéfa klubu ČSSD Romana Sklenáka nepřekvapilo, že novináři během tiskových konferencí ostatních stran slyšeli už dvě jiná čísla. "Možná je to příznačné, ale věřím, že když to ověříte vy, nebo někdo jiný, tak zjistíte, že pravdu mám já," žertoval.

Rozdíly v číslech, ke kterým poslanci došli, způsobily podle tiskového odboru Sněmovny pravděpodobně rozdílné metody, jak předpisy počítat. Některé předpisy totiž Sněmovna schválila několikrát, pokud je vrátil Senát, nebo prezident, takže je možné je počítat jednou, ale i třikrát.

"Za minulého režimu se ty tehdejší loutkové parlamenty shodovaly pokaždé, to se od demokratického parlamentu čekat nedá, byť i takové chvíle se tady objevily," řekl Sobotka k neshodám v číslech.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z ústavy by mohla zmizet anomálie: Poslanec jako jedinec nebude mít právo…

20.09.2017 15:03 Praha - Ve Strakově akademii se dnes konala debata o případných změnách české ústavy. Právní…

Odchodné ze Sněmovny? Připraveno je 50 milionů, exposlanec může dostat i…

20.09.2017 14:55 Praha - Poslanci, kteří už nebudou v říjnových volbách mandát obhajovat, nebo jej neobhájí,…

Polčák zůstal šéfem Sdružení místních samospráv, představil plány do…

20.09.2017 13:27 Praha - Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) byl opět zvolen do čela Sdružení místních samospráv,…

Babiš se nadšeně chlubil novým videem. Je to kašpárek, co neumí poskládat…

20.09.2017 13:00 Aktualizováno Praha – Šéf hnutí ANO na svém facebookovém profilu zveřejnil první video ke kampani. Kritizuje v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama