Volby nanečisto na Facebooku se rozjely: Piráti a Svobodní po prvním dni na čele, ANO pod 5 procenty

Praha - Včera se na facebooku rozjelo internetové hlasování k letošním sněmovním volbám. Jen po prvním dni hlasovalo přes 1 400 uživatelů této sociální sítě. Na prvním místě je zatím Česká pirátská strana, na kterou se dotahují Svobodní Petra Macha. Naopak hnutí ANO by skončilo před branami Sněmovny.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Volby

Je důležité mít na paměti, že hlasování nemusí být objektivní. Velkou roli také hraje to, zda strana na svých facebookových stránkách nevyzývá své fanoušky, aby v anketě hlasovali. Volební průzkum na facebooku dopadl před čtyřmi lety vítězstvím tehdejšího Úsvitu pod vedením Tomio Okamury, druzí byli Zelení a třetí Svobodní. 

Po prvním dni vede Česká pirátská strana, které by dalo hlas přes 17 procent hlasujících, na druhém místě se nachází Strana svobodných občanů se ziskem kolem 16 procent hlasů. Na třetím místě je SPD Tomio Okamury (10,5 procenta), následovaná TOP 09 (10,2 procenta). Do Sněmovny by se podle facebookového hlasování dostala také KDU-ČSL, Strana zelených, Realisté Petra Robejška a ČSSD. Favorizované ANO by získalo 3 procenta hlasů .

img-responsive

Facebookový volební průzkum zatím favorizuje Piráty | foto: Facebook

Před sněmovními branami by skončila ODS, KSČM i hnutí ANO Andreje Babiše. Starostové a nezávislí by nezískali ani celé procento. 

Volební průzkum na Facebooku funguje už od roku 2009, kdy byla aplikace spuštěná pro účel voleb do Evropského parlamentu. Nutno podotknout, že výsledky facebookové ankety se výrazně liší od skutečného výsledku ve volbách. Vítězná ČSSD z roku 2013 měla ve volbách přes 20 procent hlasů, lidé na Facebooku ji ale přisoudili jenom 3,3 procenta hlasů. V průzkumu z roku 2013 hlasovalo přes 10 tisíc uživatelů. 

Pokud chcete svým hlasem přispět i vy, můžete tak učinit na následujícím odkazu: Volby na Facebooku

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masaryka vítalo v USA sto tisíc lidí. Proč ho Američané milují víc než…

22.05.2018 19:27 Aktualizováno Praha - První prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk se nesmazatelně zapsal do…

Výhrůžka ČSSD? Odbory daly straně nůž na krk kvůli vstupu do vlády s ANO

22.05.2018 19:24 Praha - Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 18:54 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama