Realisté vyměnili volebního lídra v Jihomoravském kraji

Brno - Realisty v Jihomoravském kraji povede do sněmovních voleb lékař Fakultní nemocnice Brno a krajský předseda klubu Filip Otevřel (46). Jedničkou byl původně Filip Kadeřábek. Ten však kvůli pracovnímu vytížení odstoupil.

Přidejte svůj názor

Realisté (strana)

K výměně lídra přistoupilo vedení jihomoravského klubu Realistů. "Dosavadní lídr Filip Kadeřábek bohužel neměl kvůli značnému pracovnímu vytížení kapacitu pro vedení volební kampaně v intenzitě, kterou od všech našich lídrů očekáváme. Proto na základě naší výzvy na pozici lídra jihomoravské kandidátky rezignoval," uvedl tajemník Realistů Michal Moroz.

Novou jedničkou je Otevřel. "Věřím, že na jižní Moravě uděláme dobrý výsledek. Veškerý svůj čas spolu s kolegy věnuji volební kampani," řekl šestačtyřicetiletý lékař.

Otevřel působí na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Brno. Mimo jiné organizoval výzkum následků krvácení do mozku na malých i velkých zvířatech ve spolupráci s Mezinárodním centrem klinického výzkumu v Brně a Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně.

Otevřel se ve volbách postaví krajským lídrům dalších stran, například současnému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), hejtmanově náměstkyni Taťáně Malé (ANO), předsedovi ODS Petru Fialovi nebo Jiřímu Miholovi (KDU-ČSL).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman v OSN? Neřekl nic nového, shodují se čeští politici

19.09.2017 19:34 Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN…

Senátoři se sejdou 11. října, na programu mají i zbraňovou novelu

19.09.2017 19:26 Praha – Senátoři se sejdou 11. října, rozhodl organizační výbor. Na programu je zákon o platebním…

Poslanci vyzvali k výjimečnému využívání zajišťovacích příkazů, Pilný se…

19.09.2017 18:59 Aktualizováno Praha - Zajišťovací příkazy by měla Finanční správa využívat jen výjimečně a posuzovat jejich dopad…

Cenu pro Zemana hodnotí politici vesměs pozitivně, Kalousek si rýpnutí…

19.09.2017 16:53 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dostal v New Yorku od Amerického židovského fondu ocenění Bojovník za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama