Realisté vyměnili volebního lídra v Jihomoravském kraji

Brno - Realisty v Jihomoravském kraji povede do sněmovních voleb lékař Fakultní nemocnice Brno a krajský předseda klubu Filip Otevřel (46). Jedničkou byl původně Filip Kadeřábek. Ten však kvůli pracovnímu vytížení odstoupil.

Přidejte svůj názor

Realisté (strana)

K výměně lídra přistoupilo vedení jihomoravského klubu Realistů. "Dosavadní lídr Filip Kadeřábek bohužel neměl kvůli značnému pracovnímu vytížení kapacitu pro vedení volební kampaně v intenzitě, kterou od všech našich lídrů očekáváme. Proto na základě naší výzvy na pozici lídra jihomoravské kandidátky rezignoval," uvedl tajemník Realistů Michal Moroz.

Novou jedničkou je Otevřel. "Věřím, že na jižní Moravě uděláme dobrý výsledek. Veškerý svůj čas spolu s kolegy věnuji volební kampani," řekl šestačtyřicetiletý lékař.

Otevřel působí na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Brno. Mimo jiné organizoval výzkum následků krvácení do mozku na malých i velkých zvířatech ve spolupráci s Mezinárodním centrem klinického výzkumu v Brně a Veterinární a farmaceutickou univerzitou v Brně.

Otevřel se ve volbách postaví krajským lídrům dalších stran, například současnému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), hejtmanově náměstkyni Taťáně Malé (ANO), předsedovi ODS Petru Fialovi nebo Jiřímu Miholovi (KDU-ČSL).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš drží větší trumfy. Zemana by porazil, ukazuje průzkum

22.01.2018 07:17 Praha - Také průzkum agentury STEM/MARK naznačuje, že prezidentské volby budou velmi napínavé. Pro…

Drahoše podpořil v Brně plný sál, zněly vtípky na účet Zemana

21.01.2018 22:00 Aktualizováno Brno - Příznivci Jiřího Drahoše dnes zaplnili sál brněnského kulturního sálu Semilasso. Na pódiu se…

VIDEO: Halík: Kategorie sluníčkáčů a vítačů je mýtus, nic takového…

21.01.2018 21:55 Aktualizováno Praha - Český kněz a profesor Tomáš Halík před druhým kolem prezidentské volby volá po změně.…

Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně…

21.01.2018 21:51 Aktualizováno Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama