Růst platů od listopadu se týká i vojáků, policistů či hasičů

Praha - Růst platů o 10 procent od listopadu letošního roku se bude týkat také vojáků a příslušníků bezpečnostních složek. Od ledna by se pak měly zvednout o deset procent tarify ve zdravotnictví. Mzdy ve školství porostou o 15 procent.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vojáci a příslušníci bezpečnostních složek si naposledy polepšili od začátku července. Policisté, hasiči či celníci dostali přidáno deset procent, vojákům se tarify zvedly přibližně o sedm procent. Nominálně tak vojáci dostali přidáno stejně jako policisté či hasiči.

Koalice se dnes dohodla, že platy ve veřejné sféře porostou od listopadu o deset procent, učitelé v regionálním školství dostanou ještě o pět procent víc. Základ výdělku by se tak měl o desetinu zvednout úředníkům, hasičům, policistům, pracovníkům v sociálních službách a kulturních zařízeních, knihovnách, muzeích či divadlech, hudebníkům filharmonií, neučitelským profesím či technickým silám.

"Připomínám, že součástí dnešní dohody je i rozhodnutí o zvýšení tarfiních platů sester a lékařů v nemocnicích, to bude od ledna. Důvod je ten, že zdravotnictví je financováno pojištěním a nárůst platů musí být zohledněn v úhradové vyhlášce," uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Naposledy se tarify zvedly letos od července, a to třeba lidem s nízkými výdělky. Pracovníkům sociálních služeb se zvýšil základ o 23 procent a nepedagogům, technickým a administrativním silám či pracovníkům v kultuře podle profesí o 5,1 a o 9,4 procenta. Učitelům rostl výdělek naposledy loni v září a ostatním minulý rok v listopadu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD a ANO zase spolu? Nový předseda Hamáček chce jednat o účasti ve vládě

18.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké…

ŽIVĚ: Hamáček je novým předsedou ČSSD, porazil Zimolu

18.02.2018 18:37 Aktualizováno Hradec Králové - Na mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové si dnes strana zvolila nového předsedu,…

ČSSD potřebuje brutální vnitřní reformu. Je zapotřebí mít stabilní…

18.02.2018 18:35 Praha - Nově zvoleným předsedou České strany sociálně demokratické byl na mimořádném sjezdu strany…

ŽIVĚ: Novým předsedou ČSSD byl zvolen Hamáček, ve druhém kole porazil…

18.02.2018 18:21 Aktualizováno Hradec Králové - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama