"Politika rozežraného státu". Pravice tepe vládu za plánovaný schodek rozpočtu

Praha - Vláda dle očekávání dnes dopoledne přerušila jednání o státním rozpočtu na rok 2018. Vrátí se k němu za dva týdny, kdy by měla návrh definitivně schválit. Počítá se se schodkem ve výši 50 miliard, což kritizuje pravicová opozice.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Miroslav Kalousek /TOP 09/, předseda strany

Koalice se dnes před jednáním kabinetu dohodla na zvýšení tarifů učitelům o 15 procent a ostatním ve veřejném sektoru o deset procent od listopadu letošního roku.

Poslanec Jan Skopeček (ODS) řekl, že při odpovědném hospodaření státu by na zvýšení platů bylo dost peněz. "Navrženým schodkem ve výši 50 miliard usvědčuje vláda sama sebe z naprosté neschopnosti využít léta slušného hospodářského růstu ke stabilizaci veřejných financí," uvedl ekonomický expert ODS v tiskové zprávě.

Očekává, že se vláda bude snažit veřejnosti namluvit, že by při menším schodku nemohla státním zaměstnancům a učitelům přidat. "Současná vláda si vybrala bobtnání státu, 30.000 nových státních zaměstnanců a minimální pokrok v elektronizaci veřejné správy," konstatoval Skopeček.

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek míní, že návrh rozpočtu ještě dozná řadu změn, ale negativní trendy se nezmění. "Spíše se zhorší. Ty trendy jsou jednoznačné. Celkové výdaje státu raketově rostou, výdaje na investice klesají. Rozpočtová politika vlády je politika rozežraného a neefektivního státu, který nemyslí na zítřek," uvedl.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro ČSSD maximálně čtyři ministry, zní z vedení ANO. Hamáček dostane…

17.03.2018 10:58 Aktualizováno Praha - ANO je ochotné pro ČSSD vyčlenit ve vládě vedení maximálně čtyř ministerstev. Jedním z…

Dusno v ČSSD pokračuje: Uplakánky nechte doma. Je potřeba napravit, co…

17.03.2018 10:55 Praha – ČSSD vyjednává s hnutím ANO o vládním angažmá. Vedení strany sice zatím nediskutovalo o tom…

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 10:08 Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Miloši, ty už žádnou budoucnost nemáš. Kalousek drsně setřel Zemana za…

16.03.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro TV Barrandov tvrdě kritizoval demonstrace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama