ODS vyšle do senátních voleb frontmana Kamelotu. Přinese přímočarost, říká Fiala

Brno - ODS příští rok vyšle do senátních voleb v Brně hudebníka Romana Horkého (53), frontmana skupiny Kamelot. Ke kandidatuře ho podle vlastních slov dovedla současná politická situace, ale i střety s byrokracií, kterou považuje za šikanující.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

O křeslo v horní komoře zabojuje jako nestraník navržený ODS v obvodu číslo 59, kde je od roku 2012 senátorkou právnička Eliška Wagnerová (za Zelené). "Pokud budu zvolen, rád bych usiloval například o zrušení kontrolního hlášení, to je týrání normálních podnikatelů," řekl Horký.

Podle předsedy ODS Petra Fialy je Horkého kandidatura důkazem, že strana dokáže přitáhnout osobnosti, jež dosud stály mimo politiku. "Vidí dění kolem sebe a nechtějí, aby to pokračovalo," uvedl Fiala. Horký podle něj vnese do politiky přímočarost, jeho názory jsou prý dlouhodobé a jasné.

Obvod číslo 59 tvoří střed města, dále Bosonohy, Kohoutovice, Nový Lískovec a Starý Lískovec. Wagnerová před pěti lety porazila v druhém kole kandidátku ČSSD, odborářku Stanislavu Slavíkovou.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama