Babiš chtěl hnutí ANO protlačit do Rady ČRo. Byla jsem uvnitř sekty, říká bývalá členka hnutí

Praha - Poslankyně Kristýna Zelienková (TOP 09) chtěla ve středu při jednání o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) přednést svůj projev. Kvůli průtahům členů hnutí ANO se ale rozhodla ho umístit na facebook. Uznává v něm, že i ona dopomohla Babišovi k získání moci, teď toho lituje, jeho hutí považuje za politickou sektu.

Přidejte svůj názor 39 komentářů

Zelienková, Kristýna (nyní TOP 09) ve Sněmovně

Do Sněmovny se dostala za hnutí ANO, teď vystupuje jménem poslankyně za opoziční TOP 09. 

"Ano dámy a pánové, kolegové, i vy z hnutí ANO, jehož jsem byla součástí. Andrej Babiš byl pro mne obrovskou nadějí. Nadějí na to, že politika přestane být pejorativní slovo, že při slově politik se lidem nebude křivit pusa odporem. Uvěřila jsem mu," chtěla říct před poslanci Zelienková. 

V napsaném projevu přiznává, že byla "loutkou Andreje Babiše". Svým projevem prý chce dodat odvahu i dalším členům hnutí, kteří mají podobné názory jako ona, ale bojí se ztráty politické perspektivy a případné msty ze strany Babiše.  "Nebojte se, bez vás a vaší poslušnosti bude bezmocný," uvádí. Dle jejího názoru Babiš pro zemi neudělal nic, čím by politické prostředí v Česku napravil. 

"Naopak. Uráží každého, na koho si ukáže. Bez důkazů osočuje lidi ze zlodějny, likviduje konkurenci, úkoluje novináře na špinavou práci, který následně odvede servilně svůj díl vůdcovské oddanosti a lže. Ano, Andrej Babiš lže," píše poslankyně. 

Hnutí ANO prý nepřipouštělo žádné debaty a diskuze, platilo vždy to, co řekl "vůdce". "Andrej Babiš byl skutečně stvořen námi, jak říká. Námi, kteří jsme doposud nad spoustou věcí mávali rukama ve jménu vyšší pravdy, kterou nám vtloukal do hlav. Ta ale neexistuje. Dnes mě ze sebe samé mrazí, čemu jsem tleskala. Byla jsem uvnitř politické sekty," myslí si.

Poslankyně vzpomíná na moment, kdy Babiš nabádal, aby se členové hnutí ANO respektive Agrofertu dostali do Rady českého rozhlasu, aby média jeho hnutí "hrála do noty". 

"Tohle byla poslední kapka, pak už jsem musela pryč. Nevím proto, zda se mu to podařilo. Dokázal ale prosadit tolik věcí, které jdou přímo proti zájmům občanů a podnikatelů, zato jemu a jeho mediálně-zemědělskému konglomerátu firem se náramně hodily. Konkurenci se snaží nekalým způsobem likvidovat, s pomocí zajišťovacích příkazů některé firmy srazil na kolena, a pak je jeho podniky pozřely," dodala. 

"Co ale může udělat hned a každý, kdo se nechal zmanipulovat, podlehl kouzlu Andreje Babiše a teď neví, jak z toho manželství s despotickým mocipánem uniknout? Jak se distancovat od činů, kterých se vedení Agrofertu řízené svým šéfem dopustilo? Věřte, že se stačí nadechnout a říct nahlas, dívaje se mu do očí: „Ano, bude líp. Bez Andreje Babiše," uzavírá.

Zelienková se stala členkou hnutí ANO v roce 2012 a do Sněmovny byla zvolená ve Středočeském kraji. V polovině loňského roku ale řady hnutí opustila, letos je lídryní kandidátky TOP 09 ve Zlínském kraji. 

Vstupte do diskuze (39)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vypovězení smlouvy s Liglassem je standardní, myslí si Zeman

20.09.2017 19:47 Praha - Prezident Miloš Zeman považuje rozhodnutí kyrgyzské vlády o odstoupení od dohody s českou…

Z ústavy by mohla zmizet anomálie: Poslanec jako jedinec nebude mít právo…

20.09.2017 15:03 Praha - Ve Strakově akademii se dnes konala debata o případných změnách české ústavy. Právní…

Odchodné ze Sněmovny? Připraveno je 50 milionů, exposlanec může dostat i…

20.09.2017 14:55 Praha - Poslanci, kteří už nebudou v říjnových volbách mandát obhajovat, nebo jej neobhájí,…

Polčák zůstal šéfem Sdružení místních samospráv, představil plány do…

20.09.2017 13:27 Praha - Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) byl opět zvolen do čela Sdružení místních samospráv,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama