Děkovný sloupek v časopisu? Za možným porušením kampaně stojí hejtman Okleštěk

Olomouc - Olomoucký hejtman a tamní lídr hnutí ANO pro říjnové volby do Sněmovny Ladislav Okleštěk stojí za dvěma případy možného porušení předvolebních pravidel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kvůli jeho aktivitám čelí správnímu řízení Olomoucký kraj i firma PR poradce Ondřeje Poláka, uvedl dnes iRozhlas.cz. Oběma subjektům hrozí od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí pokuta za neférovou kampaň až 100.000 korun.

"Sděluji, že byla na Olomoucký kraj zaslána datová zpráva - oznámení o zahájení řízení - od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí," cituje server vedoucího odboru tajemníka hejtmana Luďka Niče.

Kontroloři Olomouckému kraji zřejmě vytýkají "využití komunikačního média kraje k volební kampani". Web již dříve upozornil na to, že dohledový orgán se zajímal o stejnojmenný měsíčník - Olomoucký kraj. V červnovém čísle krajského časopisu se totiž objevil "děkovný" sloupek hejtmana Oklešťka i reklama na jeho "hejtovací" kampaň, za kterou stojí PR agentura Viventis media.

"Nejde o nic, co bych chtěl tajit, ale prý v této věci nesmím sdělovat žádné informace, takže to nemůžu komentovat," řekl serveru šéf PR agentury Polák, který stál v čele tvůrčího týmu. Dříve Polák pracoval i pro hnutí ANO, současně od konce loňského roku působí jako externí poradce pro Olomoucký kraj, uvedl server Hlídací pes.

"Hejtovací" kampaň se snaží od lidí z kraje získat zpětnou vazbu a Okleštěk ji odstartoval už v dubnu. Podle ČRo chybí na materiálech povinné označení, tedy informace o zadavateli a zpracovateli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Okamurova SPD má problém jít do vlády se stíhaným premiérem

23.01.2018 14:34 Praha - Svoboda a přímá demokracie (SPD) má problém vstoupit do vlády, kde by byl trestně stíhaný…

Televizní debaty se přeceňují, tvrdí novinář Hvížďala

23.01.2018 14:19 Praha - Podle novináře a esejisty Karla Hvížďaly se prezidentské debaty na televizních obrazovkách…

ANO a KSČM se neshodnou v zahraniční politice. Filip připouští nanejvýš…

23.01.2018 14:03 Aktualizováno Praha - KSČM bude s hnutím ANO pokračovat v jednáních o programu. Komunisté ocenili, že Babišovo…

Pelikán stále mlčí k Babišovým výrokům, exministr ČSSD spustil kritiku

23.01.2018 13:48 Praha - ČSSD kritizuje ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) kvůli tomu, že mlčí k výrokům…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama