Děkovný sloupek v časopisu? Za možným porušením kampaně stojí hejtman Okleštěk

Olomouc - Olomoucký hejtman a tamní lídr hnutí ANO pro říjnové volby do Sněmovny Ladislav Okleštěk stojí za dvěma případy možného porušení předvolebních pravidel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kvůli jeho aktivitám čelí správnímu řízení Olomoucký kraj i firma PR poradce Ondřeje Poláka, uvedl dnes iRozhlas.cz. Oběma subjektům hrozí od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí pokuta za neférovou kampaň až 100.000 korun.

"Sděluji, že byla na Olomoucký kraj zaslána datová zpráva - oznámení o zahájení řízení - od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí," cituje server vedoucího odboru tajemníka hejtmana Luďka Niče.

Kontroloři Olomouckému kraji zřejmě vytýkají "využití komunikačního média kraje k volební kampani". Web již dříve upozornil na to, že dohledový orgán se zajímal o stejnojmenný měsíčník - Olomoucký kraj. V červnovém čísle krajského časopisu se totiž objevil "děkovný" sloupek hejtmana Oklešťka i reklama na jeho "hejtovací" kampaň, za kterou stojí PR agentura Viventis media.

"Nejde o nic, co bych chtěl tajit, ale prý v této věci nesmím sdělovat žádné informace, takže to nemůžu komentovat," řekl serveru šéf PR agentury Polák, který stál v čele tvůrčího týmu. Dříve Polák pracoval i pro hnutí ANO, současně od konce loňského roku působí jako externí poradce pro Olomoucký kraj, uvedl server Hlídací pes.

"Hejtovací" kampaň se snaží od lidí z kraje získat zpětnou vazbu a Okleštěk ji odstartoval už v dubnu. Podle ČRo chybí na materiálech povinné označení, tedy informace o zadavateli a zpracovateli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby byly sečteny špatně. Poslance ODS čeká výměna

19.11.2017 15:24 Brno - Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka.…

Birke zřejmě nebude obhajovat funkci místopředsedy ČSSD

19.11.2017 15:23 Hradec Králové - Poslanec Jan Birke téměř jistě nebude na mimořádném sjezdu obhajovat funkci…

Rychetský chce kvůli senátorským podpisům změnit zákon

19.11.2017 14:21 Praha - Volební zákon by se měl změnit, aby vyloučil možnost dvojího výkladu v případě senátorských…

NSS řeší stížnosti na počítání preferenčních hlasů ODS

19.11.2017 14:16 Aktualizováno Brno - Nejvyšší správní soud dnes začal projednávat stížnost, která zpochybnila správnost počítání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama