Děkovný sloupek v časopisu? Za možným porušením kampaně stojí hejtman Okleštěk

Olomouc - Olomoucký hejtman a tamní lídr hnutí ANO pro říjnové volby do Sněmovny Ladislav Okleštěk stojí za dvěma případy možného porušení předvolebních pravidel.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kvůli jeho aktivitám čelí správnímu řízení Olomoucký kraj i firma PR poradce Ondřeje Poláka, uvedl dnes iRozhlas.cz. Oběma subjektům hrozí od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí pokuta za neférovou kampaň až 100.000 korun.

"Sděluji, že byla na Olomoucký kraj zaslána datová zpráva - oznámení o zahájení řízení - od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí," cituje server vedoucího odboru tajemníka hejtmana Luďka Niče.

Kontroloři Olomouckému kraji zřejmě vytýkají "využití komunikačního média kraje k volební kampani". Web již dříve upozornil na to, že dohledový orgán se zajímal o stejnojmenný měsíčník - Olomoucký kraj. V červnovém čísle krajského časopisu se totiž objevil "děkovný" sloupek hejtmana Oklešťka i reklama na jeho "hejtovací" kampaň, za kterou stojí PR agentura Viventis media.

"Nejde o nic, co bych chtěl tajit, ale prý v této věci nesmím sdělovat žádné informace, takže to nemůžu komentovat," řekl serveru šéf PR agentury Polák, který stál v čele tvůrčího týmu. Dříve Polák pracoval i pro hnutí ANO, současně od konce loňského roku působí jako externí poradce pro Olomoucký kraj, uvedl server Hlídací pes.

"Hejtovací" kampaň se snaží od lidí z kraje získat zpětnou vazbu a Okleštěk ji odstartoval už v dubnu. Podle ČRo chybí na materiálech povinné označení, tedy informace o zadavateli a zpracovateli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masaryka vítalo v USA sto tisíc lidí. Proč ho Američané milují víc než…

22.05.2018 19:27 Aktualizováno Praha - První prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk se nesmazatelně zapsal do…

Výhrůžka ČSSD? Odbory daly straně nůž na krk kvůli vstupu do vlády s ANO

22.05.2018 19:24 Praha - Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do…

Prezident Zeman se sejde se zástupci amerických firem

22.05.2018 18:54 Praha - Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne na Pražském hradě setká se zástupci…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 18:54 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama