Nová nahrávka Babiše: Sobotka zvýší daně, Nečas chodí a žádá o peníze

Praha - No nové tajné nahrávce šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se bývalý ministr financí rozčiluje kvůli předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi. Nechápe, jak může vést tuto zemi a počítá s tím, že jen zvýší daně. Dle Babišových slov tehdejší premiér Petr Nečas (ODS) chodí a žádá peníze.

Přidejte svůj názor 122 komentářů

Anfrej Babiš /ANO/ v OVM

Na další uniklé nahrávce, kterou měl zřejmě v úmyslu zveřejnit twitterový účet Julius Šuman, Babiš naznačuje, že měl poskytnout finance pravicové ODS. S nahrávkou přišel server iRozhlas. Ten ji získal při svém pátrání po identitě uživatele Julia Šumana.

"Sobotka vyhrá volby, zvýší daně a my půjdeme do haj*lu. Copak Sobotka může řídit tuto zemi? S Haškom?" táže se Andrej Babiš v roce 2012 na nahrávce. "No nemůže," odpovídá mu druhý hlas. 

"Co já dělám? Já jsem proti sociální demokracii. Odeeska, odeeska, dneska Nečas chodí a žádá o peníze, ale my jsme si spočítali, kolik jsme tam dali peněz a kolik jsme dostali, no,” naznačuje Babiš poskytnutí financí občanským demokratům tehdy pod vedením premiéra Petra Nečase. 

Na schůzce s Babišem měl být přítomen podnikatel Filip Rajchart, dle svých slov ale nahrávku nepořídil on, nýbrž jeho kolega, který před několika lety uprchl z Česka a momentálně je "nezvěstný". Rajchart ale pro iRozhlas potvrdil, že nahrávka je skutečná a autentická, schůzky s Babišem měly být dvě. 

Twitterový účet Julius Šuman v minulosti zveřejnil několik tajných nahrávek. Andrej Babiš na nich sprostě mluví o svých kolezích z vlády a domlouvá se s dnes už bývalým novinářem deníku MF Dnes Markem Přibilem na diskreditaci politických oponentů z ČSSD. Čerstvá nahrávka je dlouhá přes dvě minuty, server iRozhlas ji nezveřejnil celou. 

Skutečnost, že by ODS dostala od Babišových lidí nějaké peníze, strana odmítá. V účetnictví žádné finanční dary od Babiše nebo firem vedené nejsou. „My jsme v účetnictví ODS žádnou takovou finanční transakci od Andreje Babiše nebo jeho firem nedohledali,” sdělil místopředseda ODS Martin Kupka.   

 "Nebudu nic komentovat, s dnešní technikou je možné cokoli,“ uvedl v SMS zprávě Babiš.

Vstupte do diskuze (122)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama