Robejškovi Realisté představí kandidáta na prezidenta, jméno oznámí v pondělí

Praha - Realisté Petra Robejška postaví vlastního kandidáta do prezidentské volby v roce 2018. Podle tiskové mluvčí strany Jany Malíkové jméno oznámí na pondělní tiskové konferenci. Svého kandidáta zatím postavila pouze ODA.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Petr Robejšek je český politolog, ekonom, komentátor a publicista žijící v Německu.

Strana Realisté, kde politolog a ekonom Petr Robejšek působí jako "mentor", v pondělí představí svého vlastního prezidentského kandidáta. Jméno zatím mluvčí Realistů Jana Malíková prozradit nechtěla. 

Z ostatních politických stran zatím svého kandidáta do prezidentského klání v roce 2018 představila jen ODA, jíž bude reprezentovat někdejší šéf automobilky Škoda Vratislav Kulhánek. Jako stranické kandidáty lze označit také hudebníka Petra Hanniga, který vede politický subjekt Rozumní a Miroslava Sládka, který šéfuje Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka.

Jméno prezidentského kandidáta oznámí Robejšek spolu s dalšími stranickými kolegy v pondělí v hotelu Andel´s v Praze. Strana spolupracuje s několika známými osobnostmi a je tak otázkou, zda někdo z nich nebude oním kandidátem. Strana naposledy uzavřela spolupráci s politologem a komentátorem Alexandrem Tomským, ten by měl kandidovat do Sněmovny jako lídr v Pardubickém kraji. 

S Realisty spolupracuje ekonom a investor Pavel Kohout, v minulosti se nicméně negativně vyjádřil k možnému úmyslu kandidovat na volenou funkci. V rámci Institutu 2080, z něhož částečně iniciativy pro založení Realistů vznikla, pracoval také geolog Václav Cílek nebo bývalá ministryně informatiky Dana Bérová. S institutem spolupracuje i bývalý diplomat Petr Kolář. Ten působil jako zahraničně-politický redaktor a zahraniční korespondent v několika českých denících a časopisech, sa svou první diplomatickou misi vycestoval do Švédska následně zastupoval ČR jako velvyslanec v Irsku, v USA a v Rusku. Ten svou kandidaturu připustil už letos v únoru v deníku MF DNES.

"Zaprvé, bez kandidatury nynějšího prezidenta bych neměl motivaci. Zadruhé musím vědět, že o mne minimálně těch padesát tisíc lidí, které potřebujete sehnat ke kandidatuře, stojí," uvedl tehdy své podmínky, za jakých by kandidoval. 

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 15:06 Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama