Robejškovi Realisté představí kandidáta na prezidenta, jméno oznámí v pondělí

Praha - Realisté Petra Robejška postaví vlastního kandidáta do prezidentské volby v roce 2018. Podle tiskové mluvčí strany Jany Malíkové jméno oznámí na pondělní tiskové konferenci. Svého kandidáta zatím postavila pouze ODA.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Petr Robejšek je český politolog, ekonom, komentátor a publicista žijící v Německu.

Strana Realisté, kde politolog a ekonom Petr Robejšek působí jako "mentor", v pondělí představí svého vlastního prezidentského kandidáta. Jméno zatím mluvčí Realistů Jana Malíková prozradit nechtěla. 

Z ostatních politických stran zatím svého kandidáta do prezidentského klání v roce 2018 představila jen ODA, jíž bude reprezentovat někdejší šéf automobilky Škoda Vratislav Kulhánek. Jako stranické kandidáty lze označit také hudebníka Petra Hanniga, který vede politický subjekt Rozumní a Miroslava Sládka, který šéfuje Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa Miroslava Sládka.

Jméno prezidentského kandidáta oznámí Robejšek spolu s dalšími stranickými kolegy v pondělí v hotelu Andel´s v Praze. Strana spolupracuje s několika známými osobnostmi a je tak otázkou, zda někdo z nich nebude oním kandidátem. Strana naposledy uzavřela spolupráci s politologem a komentátorem Alexandrem Tomským, ten by měl kandidovat do Sněmovny jako lídr v Pardubickém kraji. 

S Realisty spolupracuje ekonom a investor Pavel Kohout, v minulosti se nicméně negativně vyjádřil k možnému úmyslu kandidovat na volenou funkci. V rámci Institutu 2080, z něhož částečně iniciativy pro založení Realistů vznikla, pracoval také geolog Václav Cílek nebo bývalá ministryně informatiky Dana Bérová. S institutem spolupracuje i bývalý diplomat Petr Kolář. Ten působil jako zahraničně-politický redaktor a zahraniční korespondent v několika českých denících a časopisech, sa svou první diplomatickou misi vycestoval do Švédska následně zastupoval ČR jako velvyslanec v Irsku, v USA a v Rusku. Ten svou kandidaturu připustil už letos v únoru v deníku MF DNES.

"Zaprvé, bez kandidatury nynějšího prezidenta bych neměl motivaci. Zadruhé musím vědět, že o mne minimálně těch padesát tisíc lidí, které potřebujete sehnat ke kandidatuře, stojí," uvedl tehdy své podmínky, za jakých by kandidoval. 

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Social Watch kritizuje ČR: Vývozem zbraní do nestabilních oblastí…

21.09.2017 19:16 Aktualizováno Praha - Social Watch kritizuje Česko za vývoz zbraní do nestabilních oblastí a autoritářských zemí,…

ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání 180 milionů. Platit…

21.09.2017 16:22 Praha - ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání. Strana se tak…

ČR nemá zázemí, aby usilovala o sídlo bezpečnostní části Galilea

21.09.2017 15:30 Praha - Česká republika nemá zázemí a kapacitu, aby se mohla ucházet o to, aby v ní bylo po…

Zaorálek přijal Babišovu výzvu. Místo Superdebaty na ČT se střetnou tváří…

21.09.2017 14:54 Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama