Hrad píše o zdravotním stavu Zemana: Problémem je prý jen neuropatie

Praha - Podle šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta je zdravotní stav Miloše Zemana "velmi dobrý". Jediný závažnější problém, který prezidenta trápí, je podle zprávy, kterou zveřejnil Hrad, neuropatie dolních končetin.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Internetové stránky Pražského hradu dnes zveřejnily krátkou informaci o aktuálním zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten měl koncem minulého měsíce podstoupit komplexní vyšetření v pražské nemocnici Na Homolce.

"Dne 20. července 2017 proběhlo komplexní klinické a laboratorní vyšetření pana prezidenta v Nemocnici Na Homolce," stojí ve zprávě šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta. 

"Na základě těchto výsledků můžeme konstatovat, že současný zdravotní stav pana prezidenta je velmi dobrý. Díky úpravě režimu a stravování došlo ke snížení hmotnosti a stabilizaci dlouhodobé hladiny cukru," píše Holcát. Jediným zdravotním problémem, s kterým se Zeman potýká, má být v současnosti neuropatie dolních končetin, která má vliv na Zemanovu pohyblivost. 

Podle některých politiků a komentátorů je právě Zemanův zdravotní stav jedním z aspektů, proč by v prezidentských volbách v roce 2018 neměl kandidovat. 

„Můj zdravotnístav je s malými výkyvy totožný minimálně celou dobu výkonu prezidentské funkce. Jediný rozdíl spočívá v tom, že když se blíží prezidentská volba, tak se hledají nějaké důvody pro a proti některým kandidátům,“ řekl Zeman novinářům při své nedávné návštěvě Vietnamu „V mém případě je jediný důvod to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ dodal.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama