Hrad píše o zdravotním stavu Zemana: Problémem je prý jen neuropatie

Praha - Podle šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta je zdravotní stav Miloše Zemana "velmi dobrý". Jediný závažnější problém, který prezidenta trápí, je podle zprávy, kterou zveřejnil Hrad, neuropatie dolních končetin.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Internetové stránky Pražského hradu dnes zveřejnily krátkou informaci o aktuálním zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten měl koncem minulého měsíce podstoupit komplexní vyšetření v pražské nemocnici Na Homolce.

"Dne 20. července 2017 proběhlo komplexní klinické a laboratorní vyšetření pana prezidenta v Nemocnici Na Homolce," stojí ve zprávě šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta. 

"Na základě těchto výsledků můžeme konstatovat, že současný zdravotní stav pana prezidenta je velmi dobrý. Díky úpravě režimu a stravování došlo ke snížení hmotnosti a stabilizaci dlouhodobé hladiny cukru," píše Holcát. Jediným zdravotním problémem, s kterým se Zeman potýká, má být v současnosti neuropatie dolních končetin, která má vliv na Zemanovu pohyblivost. 

Podle některých politiků a komentátorů je právě Zemanův zdravotní stav jedním z aspektů, proč by v prezidentských volbách v roce 2018 neměl kandidovat. 

„Můj zdravotnístav je s malými výkyvy totožný minimálně celou dobu výkonu prezidentské funkce. Jediný rozdíl spočívá v tom, že když se blíží prezidentská volba, tak se hledají nějaké důvody pro a proti některým kandidátům,“ řekl Zeman novinářům při své nedávné návštěvě Vietnamu „V mém případě je jediný důvod to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ dodal.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahošova manželka prozradila něco, co neměla? NSS se ohradil proti…

20.01.2018 21:52 Aktualizováno Praha – Do předvolební kampaně se naplno zapojila i manželka Jiřího Drahoše Eva. Ta například ve…

Předsedou Zelených je Petr Štěpánek, navrhl vytvoření stínové vlády

20.01.2018 21:47 Aktualizováno Česká Třebová - Předsedou Zelených se dnes stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už…

Drahoš se snaží získat voliče na Zlínsku, TV debaty nepřeceňuje

20.01.2018 21:41 Uherské Hradiště - Cesty do regionů zatím dopadly podle Jiřího Drahoše nad očekávání. Televizní…

V čele DSSS bude i nadále Vandas, strana doporučuje volit Zemana

20.01.2018 21:01 Praha - Staronovým předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se dnes stal Tomáš…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama