Hrad píše o zdravotním stavu Zemana: Problémem je prý jen neuropatie

Praha - Podle šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta je zdravotní stav Miloše Zemana "velmi dobrý". Jediný závažnější problém, který prezidenta trápí, je podle zprávy, kterou zveřejnil Hrad, neuropatie dolních končetin.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Internetové stránky Pražského hradu dnes zveřejnily krátkou informaci o aktuálním zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten měl koncem minulého měsíce podstoupit komplexní vyšetření v pražské nemocnici Na Homolce.

"Dne 20. července 2017 proběhlo komplexní klinické a laboratorní vyšetření pana prezidenta v Nemocnici Na Homolce," stojí ve zprávě šéfa lékařského konzilia prezidenta republiky Martina Holcáta. 

"Na základě těchto výsledků můžeme konstatovat, že současný zdravotní stav pana prezidenta je velmi dobrý. Díky úpravě režimu a stravování došlo ke snížení hmotnosti a stabilizaci dlouhodobé hladiny cukru," píše Holcát. Jediným zdravotním problémem, s kterým se Zeman potýká, má být v současnosti neuropatie dolních končetin, která má vliv na Zemanovu pohyblivost. 

Podle některých politiků a komentátorů je právě Zemanův zdravotní stav jedním z aspektů, proč by v prezidentských volbách v roce 2018 neměl kandidovat. 

„Můj zdravotnístav je s malými výkyvy totožný minimálně celou dobu výkonu prezidentské funkce. Jediný rozdíl spočívá v tom, že když se blíží prezidentská volba, tak se hledají nějaké důvody pro a proti některým kandidátům,“ řekl Zeman novinářům při své nedávné návštěvě Vietnamu „V mém případě je jediný důvod to, že špatně chodím, což je sice nemilé, ale už jsem jednou říkal, že politika se nedělá nohama, ale mozkem,“ dodal.

Vstupte do diskuze (40)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hnutí Slušní lidé? Radikální pravice, vliv má ve virtuálním prostoru, říká…

27.05.2018 20:46 Aktualizováno Brno - Hnutí Slušní lidé lze podle politologa Miroslava Mareše řadit k radikální pravici, dosud ale…

Topolánek se pořádně naštval: Běžte do h*jzlu, vzkazuje

27.05.2018 19:19 Aktualizováno Praha - Nová pravidla EU o ochraně osobních údajů (GDPR), které mají pomoci hájit práva občanů…

Vyznamenání od Zemana? Klíma by ho nepřijal. A bez servítků vysvětlil proč

27.05.2018 18:54 Aktualizováno Praha - Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání…

"Slušní lidé jsou k pláči." Za incidentem v divadle je něco víc, má…

27.05.2018 17:32 Aktualizováno Brno - Sobotní pokus hnutí Slušní lidé zastavit kontroverzní hru byl podle brněnského primátora…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama