Zastupitel Brna Kratochvíl dostal podmínku za krácení daně, bude se soudit dál

Brno - Zastupitel Brna Tomáš Kratochvíl (zvolen za ANO) dostal za krácení daně u své nábytkářské firmy Toka podmínku. Za skutky v letech 2006, 2010 a 2011 mu Městský soud v Brně nepravomocně vyměřil úhrnný trest dvouletého vězení s čtyřletým odkladem.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Obžaloba politika vinila z vystavování fiktivních faktur na reklamu, která se neměla uskutečnit. Tím si podle obžaloby na dani přilepšil zhruba o 1,6 milionu korun.

Brněnský městský soud loni v říjnu Kratochvíla zprostil obžaloby, ale jeho rozhodnutí letos v létě zrušil Krajský soud v Brně a vrátil věc k novému projednání s tím, že podle něj sice schází přímý důkaz, ale řetězec nepřímých důkazů musí vést k vině obžalovaného. Městský soud se dnes rozhodnutí krajského soudu držel a rozhodl o tom, že je politik vinný.

Rozhodnutí není pravomocné, Kratochvíl si podal odvolání a žalobce Jaroslav Paul si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Kratochvílovi hrozilo až osm let vězení za smlouvy z let 2006, 2010 a 2011 s automobilovým závodníkem Michalem Pavlíkem, který mu měl při závodech zajistit reklamu na závodních autech. To se ale nestalo. Soud v Praze poslal už dříve Pavlíka do vězení za obdobné případy krácení daně u jiných podniků.

Kratochvíl už dříve vypověděl, že byl podvedený a neměl důvod nevěřit, že se reklama neuskutečnila. Zastupitelem nadále zůstává a chce se hájit u krajského soudu. Pokud podmínku potvrdí, mandát složí. "Pokud je někdo odsouzen, bez ohledu na to, co si o tom myslí, měl by odejít z veřejných funkcí," řekl novinářům Kratochvíl.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Míří Česko do totality? ANO, SPD a KSČM si rozdělují Sněmovnu, mandátový…

22.11.2017 13:58 Aktualizováno Praha - Předsedou sněmovního mandátového a imunitního výboru zvolili jeho členové podle informací…

Zeman poškozuje Česko a táhne nás na Východ? Diplomaté ví, jak zarazit…

22.11.2017 13:54 Praha - Bývalí čeští diplomaté, lidé z nevládního sektoru a odborníci na východní Evropu dnes v…

Nečasová je vinna, rozhodl soud. Nečas podle něj nemluvil pravdu

22.11.2017 12:43 Aktualizováno Praha - Za zneužití Vojenského zpravodajství uložil soud Janě Nečasové (dříve Nagyové) dvouletý…

Zemanovy plky nebudu respektovat, Pelikán patří do kriminálu. Kalousek je…

22.11.2017 12:25 Praha – Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nešetří kritikou na účet končící vlády i prezidenta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama