KSČM představuje videospoty do voleb: Ano míru a ne NATO

Praha - Komunisté představili další součást své volební kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny letos v říjnu. Jsou jimi videospoty "Jsem váš hlas". Na prvních dvou je Marta Semelová a ideolog strany Josef Skála.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila první spoty pro volby do Poslanecké sněmovny. Vystupují v nich figury dvou čelních představitelů strany - poslankyně Marta Semelová a stranický ideolog Josef Skála. Spoty nabízejí různá hesla, až na konci se objeví reálné postavy obou politiků a pronesou: "Jsem Váš hlas".

Ve spotu se tak dozvíte několik klíčových priorit KSČM. "Pro mladé i dříve narozené důstojný život, ne přežívání", "Ne válce - ano míru - ne NATO", "revize církevních restitucí". Komunisté slibují i vzdělání podle schopností, nikoliv "podle peněženky". Na znárodňování naráží heslo "Klíčová odvětví do rukou státu". KSČM by také rádi prosadili právo a zejména povinnost pracovat. 

Několik hesel představuje i stranický ideolog Josef Skála. Ten by chtěl "obnovit práva a jistoty", dále "evropské platy - ne ráj pro parazity" či "důstojné bydlení všem". Jedním z hesel je i "zelenou seniorům, ne tunelářským gaunerům". I druhý volební spot se obouvá do Severoatlantické aliance NATO: "To jediné, co NATO skutečně chrání, je to nakradené". 

KSČM pod vedením Vojtěcha Filipa si v předvolebním průzkumech vede poměrně dobře. Průměrně se pohybuje zhruba na třetím místě se ziskem okolo 11 procent hlasů voličů. 

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama