KSČM představuje videospoty do voleb: Ano míru a ne NATO

Praha - Komunisté představili další součást své volební kampaně před volbami do Poslanecké sněmovny letos v říjnu. Jsou jimi videospoty "Jsem váš hlas". Na prvních dvou je Marta Semelová a ideolog strany Josef Skála.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

KSČM

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) zveřejnila první spoty pro volby do Poslanecké sněmovny. Vystupují v nich figury dvou čelních představitelů strany - poslankyně Marta Semelová a stranický ideolog Josef Skála. Spoty nabízejí různá hesla, až na konci se objeví reálné postavy obou politiků a pronesou: "Jsem Váš hlas".

Ve spotu se tak dozvíte několik klíčových priorit KSČM. "Pro mladé i dříve narozené důstojný život, ne přežívání", "Ne válce - ano míru - ne NATO", "revize církevních restitucí". Komunisté slibují i vzdělání podle schopností, nikoliv "podle peněženky". Na znárodňování naráží heslo "Klíčová odvětví do rukou státu". KSČM by také rádi prosadili právo a zejména povinnost pracovat. 

Několik hesel představuje i stranický ideolog Josef Skála. Ten by chtěl "obnovit práva a jistoty", dále "evropské platy - ne ráj pro parazity" či "důstojné bydlení všem". Jedním z hesel je i "zelenou seniorům, ne tunelářským gaunerům". I druhý volební spot se obouvá do Severoatlantické aliance NATO: "To jediné, co NATO skutečně chrání, je to nakradené". 

KSČM pod vedením Vojtěcha Filipa si v předvolebním průzkumech vede poměrně dobře. Průměrně se pohybuje zhruba na třetím místě se ziskem okolo 11 procent hlasů voličů. 

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman v OSN? Neřekl nic nového, shodují se čeští politici

19.09.2017 19:34 Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN…

Senátoři se sejdou 11. října, na programu mají i zbraňovou novelu

19.09.2017 19:26 Praha – Senátoři se sejdou 11. října, rozhodl organizační výbor. Na programu je zákon o platebním…

Poslanci vyzvali k výjimečnému využívání zajišťovacích příkazů, Pilný se…

19.09.2017 18:59 Aktualizováno Praha - Zajišťovací příkazy by měla Finanční správa využívat jen výjimečně a posuzovat jejich dopad…

Cenu pro Zemana hodnotí politici vesměs pozitivně, Kalousek si rýpnutí…

19.09.2017 16:53 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dostal v New Yorku od Amerického židovského fondu ocenění Bojovník za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama