Úřad pro dohled nad stranami bude v září kompletní, lidé podali už 20 podnětů

Praha - Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí by měl být v září kompletní. Instituce už dostala dvě desítky podnětů od občanů na možná provinění proti zákonu. Úřad zahájil dvě správní řízení kvůli podzimním volbám, na další se chystá.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Úřad bude mít 17 pracovníků včetně pětičlenného vedení. V září nastoupí poslední tři pracovníci. K 1. září by měla nastoupit mzdová účetní. Do konce měsíce se zaplní poslední dvě pozice, kterými jsou vedoucí oddělení kontroly a vedoucí oddělení kanceláře předsedy.

"Všechny úkony spojené s funkcí vedoucího kanceláře jsem zatím od začátku až do současnosti vykonával já. Co se týká oddělení kontroly a správního řízení, pověřil jsem nejvýše služebně postaveného pracovníka dočasným vedením oddělení, aby mohlo pracovat do doby jmenování vedoucího," uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis.

Kromě něj jsou dalšími členy vedení právník a politolog Tomáš Hudeček, ekonom Jiří Navrátil, bývalý poslanec František Sivera a politolog Jan Outlý.

Úřad se zaměřuje na monitoring volební kampaně před sněmovními volbami a řeší i podněty k potenciálnímu porušování kampaně. "Obdrželi jsme zhruba dvě desítky podnětů od občanů a subjektů a musíme s nimi nakládat. K tomu máme i další zjištění. Stačí se například projet po dálnici. Visí u nich řada billboardů, na nichž by mohly být určité nedostatky," řekl Weis. Lidé najdou kontakty na úřad na jeho webu.

Úřad zatím minulý týden zahájil dvě správní řízení se subjekty a na dalších pracuje. Jednomu subjektu vytýká účast na předvolební kampani bez předchozí registrace, druhému kandidujícímu subjektu chybějící informaci o zadavateli a zpracovateli u volebních materiálů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politickým stranám platíme z našich kapes stamiliony. I těm, které neuspějí

18.10.2017 10:06 Napadlo vás někdy, z čeho politické strany financují svůj provoz? Na rozdíl od veřejně…

Mirek Topolánek prozradil přísně utajovanou informaci? Toto se Babišovi…

18.10.2017 09:59 Praha – Někdejší premiér a šéf ODS Mirek Topolánek už nějakou dobu glosuje nejen politické dění na…

Jak bude vypadat povolební neděle? Politici už teď spřádají plány

18.10.2017 09:26 Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších…

Nebezpečný populista Babiš? Huffington Post má obavy z výsledků voleb v ČR

18.10.2017 09:19 Berlín - O nadcházejících volbách v ČR píše také německá verze serveru Huffington Post. V České…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama