Válka proti levné práci? Nehoráznost, odmítá Fiala Zaorálkovy plány

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vyhlásil válku levné práci. TO označil předseda ODS Petr Fiala za nehoráznost, protože vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) nevytvořila podmínky pro růst ani těch nejnižších mezd.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Petr Fiala na 26. kongresu ODS

"Vážení spoluobčané, vyhlašuji válku levné práci," vyvěsil dnes svůj vzkaz voličům volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek na facebook. Ten viní všechny vlády po roce 1989 z toho, že postavily konkurenceschopnost Česka na "drasticky levné práci". "Měli jsme pracovat jako na Západě, ale za východní platy. Z téhle pasti jsme se dosud nedostali — stále máme mzdy na třiceti procentech mezd v Německu," míní Zaorálek.

ČSSD si tak za svou prioritu stanovila "razantní" zvyšování mezd. Zároveň nechce dopustit privatizaci sektoru veřejných služeb. Válečné tažení Zaorálka odmítá předseda ODS Petr Fiala. 

„Toto je nehorázné. Strana Lubomíra Zaorálka je už téměř čtyři roky u moci a má i post premiéra, proč tedy za celou tu dobu nevytvořila podmínky pro růst i těch nejnižších mezd? ODS nabízí jasnou představu, žádné plané sliby. Díky naší daňové reformě by si každý zaměstnanec včetně těch s nejnižšími platy přilepšil průměrně o 7 %, což je znatelný a zároveň realistický růst," nabízí svůj recept Fiala. 

Nechápe, proč se Zaorálek tváří, jako by právě do ČSSD vstoupil. "Koaliční strany - tedy jak ČSSD, tak ANO a KDU-ČSL - čtyři roky ignorovaly potřeby lidí, zanedbávaly příležitosti, které nabízel hospodářský růst, zvyšovaly byrokracii, dotovaly velké firmy a pronásledovaly malé podnikatele. Lubomír Zaorálek byl čtyři roky ve vládě. Tváří se, jakoby vstoupil do ČSSD včera, přitom za její politiku je už dlouho spoluzodpovědný," dodává v tiskové zprávě předseda ODS. 

Podle Zaorálka levná práce Česko poškozuje dlouhodobě a naše země tak zaostává za zbytkem světa. V konečném důsledku se prý snižuje i samotná kvalita práce.

"Nestojím o zemi, z níž naše děti a děti našich dětí odcházejí. Předloni to bylo sedm procent populace. Levná práce na tom má lví podíl. Budoucnost má jedině taková země, ve které se nedaří pouze ekonomice, ale především lidem. Nikdy nedopustím privatizaci veřejných služeb a postavím se lobbistickým skupinám, které si chtějí udělat ze zdravotnictví nebo důchodů soukromý byznys," píše Zaorálek

Rád by docílil takového stavu, kdy se nebude dařit jen "horním deseti tisícům", ale co největšímu počtu lidí. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 14:06 Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Ostrá kritika Halíka! Je to nenávistný totalitář, kritizuje teologa autor…

19.02.2018 13:58 Aktualizováno Praha - Vývojář počítačových her Daniel Vávra, který v současnosti prorazil s hrou Kingdom Come:…

Donbas není zamrzlý konflikt. Přibyly stovky mrtvých, říká ukrajinský…

19.02.2018 13:56 Praha - Ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis dnes řekl, že konflikt v Donbasu není zamrzlý…

Podzimní volby budou pro ČSSD osudové. Politolog pro EZ také prozradil,…

19.02.2018 13:52 ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama