Piráti se radují, podle průzkumu mohou mít šest procent

Praha - Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš se raduje z volební prognózy pro červenec. Piráti by podle ní měli pohodlně dosáhnout na šest procent hlasů voličů. S velkým náskokem by ale zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ivan Bartoš v ulicích Karlových Varů

"Jadran je v tuto chvíli mimořádně teplý. Podle Medea Research míří Piráti do Sněmovny," napsal dnes Ivan Bartoš na svůj facebookový účet. K příspěvku přidal fotku aktuálního průzkumu společnosti Medea Research.

Bartoš cituje z popisku k průzkumu, který říká, že Piráti "opakovaně balancují na pětiprocentní hranici", která je nutná pro vstup do dolní komory Parlamentu. "Jdu mrknout na sázkovky, jak je to "opravdu", už jen proto, že Sněmovna je dolní komora Parlamentu, že," narážel Bartoš na nepřesné označení Sněmovny jako horní komory v popisu k průzkumu.

Podle něj by s velkým náskokem zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše (33,3 procenta), na druhém místě by s velkým odstupem skončila ČSSD, kterou vede do voleb Lubomír Zaorálek (10,9 procent), třetí místo si odnáší ODS s 9,5 procenty hlasů. 

Do sněmovny by se zřejmě dostali i lidovci, kteří však ještě jako volební koalice se STANem dle průzkumu získají 9,1 procenta hlasů. Až pátá by skončila KSČM (8,5 procent). Za ní by se umístilo SPD Tomia Okamury (7,4 procent), TOP 09 Miroslava Kalouska (6,9 procent) a Česká pirátská strana (6 procent). 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kandidátky do sněmovních voleb ve všech krajích postaví celkem 21 uskupení

18.08.2017 18:42 Praha - Lidé budou moci v říjnových sněmovních volbách vybírat ve všech krajích 21 volebních…

Robejškovi Realisté představí kandidáta na prezidenta, jméno oznámí v…

18.08.2017 18:15 Aktualizováno Praha - Realisté Petra Robejška postaví vlastního kandidáta do prezidentské volby v roce 2018.…

Vláda projedná zákaz umisťování malých dětí do ústavů

18.08.2017 17:38 Praha - Vláda projedná návrh, podle kterého by od roku 2023 platil zákaz posílat děti do tří let do…

Komárek zaútočil na Zaorálka, jeho slova o Babišovi označil za idiotismus

18.08.2017 16:57 Aktualizováno Praha - Poslanec hnutí ANO Martin Komárek, který už nebude obhajovat na podzim svůj mandát, se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama