Piráti se radují, podle průzkumu mohou mít šest procent

Praha - Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš se raduje z volební prognózy pro červenec. Piráti by podle ní měli pohodlně dosáhnout na šest procent hlasů voličů. S velkým náskokem by ale zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ivan Bartoš v ulicích Karlových Varů

"Jadran je v tuto chvíli mimořádně teplý. Podle Medea Research míří Piráti do Sněmovny," napsal dnes Ivan Bartoš na svůj facebookový účet. K příspěvku přidal fotku aktuálního průzkumu společnosti Medea Research.

Bartoš cituje z popisku k průzkumu, který říká, že Piráti "opakovaně balancují na pětiprocentní hranici", která je nutná pro vstup do dolní komory Parlamentu. "Jdu mrknout na sázkovky, jak je to "opravdu", už jen proto, že Sněmovna je dolní komora Parlamentu, že," narážel Bartoš na nepřesné označení Sněmovny jako horní komory v popisu k průzkumu.

Podle něj by s velkým náskokem zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše (33,3 procenta), na druhém místě by s velkým odstupem skončila ČSSD, kterou vede do voleb Lubomír Zaorálek (10,9 procent), třetí místo si odnáší ODS s 9,5 procenty hlasů. 

Do sněmovny by se zřejmě dostali i lidovci, kteří však ještě jako volební koalice se STANem dle průzkumu získají 9,1 procenta hlasů. Až pátá by skončila KSČM (8,5 procent). Za ní by se umístilo SPD Tomia Okamury (7,4 procent), TOP 09 Miroslava Kalouska (6,9 procent) a Česká pirátská strana (6 procent). 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Volby skončily. Sčítání hlasů začalo

21.10.2017 14:07 Aktualizováno Praha - Voliči v Česku dnes druhým dnem rozhodují o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím…

Netradiční volby: Bežci si volili poslance během závodu

21.10.2017 13:44 Nahoruby (Benešovsko) - Někteří z účastníků běžeckého závodu Trailmaniacs na Slapech si dnes…

Lidé míří k volbám ve velkém. Volební účast přesahuje 50 procent

21.10.2017 13:22 Aktualizováno Praha - Volební účast ve většině krajů Česka se pohybovala dnes před 11:00 kolem 50 procent. Na…

Na jižní Moravě volilo méně vězňů, než kolik se hlásilo

21.10.2017 13:01 Brno - Ve věznicích v Jihomoravském kraji šlo volit méně vězňů, než původně projevilo zájem, řekli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama