Po 12 letech se k politice vrací Pávek (STAN), jako starosta zakázal vstup úředníkům

Liberec - Se Starosty a nezávislými (STAN) se po 12 letech do politiky vrací Petr Pávek (54). Starostové a starostky nemají podle něj, kam uniknout před zodpovědností, na rozdíl od vrcholných politiků, kteří se schovávají za tmavými skly limuzín, bodyguardy a tiskovými mluvčími.

Přidejte svůj názor

Volby

Známý je mimo jiné tím, že v roce 2003 jako starosta Jindřichovic pod Smrkem zakázal vyhláškou státním úředníkům vstup na pozemky obce. V současnosti je ředitelem Domova důchodců v Jindřichovicích. V podzimních volbách do Sněmovny bude Pávek číslem tři na kandidátce STAN, oznámil dnes médiím lídr kandidátky, náměstek hejtmana Marek Pieter.

Pávek kandidoval do Sněmovny už v roce 2006, kdy byl lídrem kandidátky Strany zelených. Přestože v rámci Česka získala tehdy strana v Libereckém kraji největší podporu - 9,58 procenta hlasů, na křeslo ve Sněmovně to ale kvůli volebnímu zákonu nestačilo. Pávek se kvůli tomu obrátil i na ústavní soud. V minulosti byl i v krajském zastupitelstvu a rok byl náměstkem ministra pro místní rozvoj. Před 12 lety z politiky odešel a věnoval se podnikání.

Teď se rozhodl vrátit. "Líbí se mi, co Starostové dokázali v tomhle regionu. Že si zachovali ideály zezdola. Moc se mi líbí, že to v sobě pořád má ten prvek samosprávy a přímé odpovědnosti na rozdíl od vrcholové politiky, která se už úplně pominula a je mimo mísu, co se týká potřeb regionů, obcí a lidí, kteří v nich žijí," řekl dnes novinářům Pávek.

V Libereckém kraji zatím není podle Pietera kandidátka STAN kompletní, definitivní podobu představí hnutí až 14. srpna. Číslem dvě na kandidátce je dlouholetá starostka Nového Oldřichova na Českolipsku Marcela Novotná a mezi kandidáty je například i starosta Turnova Tomáš Hocke nebo ředitelka libereckého divadla F. X. Šaldy Jarmila Levko. Poslední na kandidátce je liberecký hejtman Martin Půta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bylo by mi potěšením dáti mu přes hubu, říká Schwarzenberg o Okamurovi

11.12.2017 22:06 Aktualizováno Praha - 10. prosince oslavil Karel Schwarzenberg osmdesáté narozeniny. V rozhovoru pro Lidové…

Známé tváře ČSSD jsou zděšeny: Strana pokračuje v sebevražedném tažení.…

11.12.2017 22:05 Aktualizováno Praha - Je všeobecně známo, že vedení ČSSD, především bývalý předseda Bohuslav Sobotka, s…

Zemanova proměna? Namísto odvahy dnes straší, kudy chodí, zlobí se Fischer

11.12.2017 21:36 Aktualizováno Praha - Prezident se nesmí bratřit s extrémisty, říká prezidentský kandidát a bývalý diplomat Pavel…

Širší vedení ODS má jasno, strana menšinovou vládu ANO nepodpoří

11.12.2017 20:32 Praha - Širší vedení občanských demokratů dnes přijalo usnesení, podle kterého ODS nepodpoří…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama