Část pátá: Velký přehled všech uskupení kandidujících do Europarlamentu

VOLEBNÍ SPECIÁL: Přinášíme velký přehled všech stran, koalic a hnutí, které kandidují v blížících se volbách do Evropského parlamentu. Každé straně přísluší krátké představení a pět prvních jmen na kandidátce.

Přidejte svůj názor

V pěti dílech velkého seriálu přineseme krátké představení všech kandidujících uskupení. Strany jsou seřazeny podle čísla, které jim los určil pro pořadí na volebních lístcích. Jmenováno je vždy prvních pět nominovaných osob, lídr kandidátky je představen několika slovy.

Informace o volebních programech a kandidátech jsou brány převážně z oficiálních webů, které jsou uvedeny vždy u medailonku strany.

Čtěte také:

Velký přehled, část první, volební čísla 1-7,

Velký přehled, část druhá, volební čísla 8-14,

Velký přehled, část třetí, volební čísla 15-21,

Velký přehled, část čtvrtá, volební čísla 22-28. 

 

29. "Strana soukromníků České republiky"

Nová strana vzniklá především pro komunální a parlamentní volby, přesto kandiduje i do europarlamentu. V jejím programu najdeme body jako minimalizaci škod při zásazích státu do soukromého podnikání, zlepšení podmínek pro malé a soukromé podnikání, vyčištění a zlogičtění právního řádu a stabilizaci sociálního prostředí pro děti a důchodce. Stranu vede Rostislav Senjuk.

http://www.soukromnici.cz/

1. MUDr. Jiří Pekárek, dlouholetý prezident České stomatologické komory, člen výboru CED, organizace evropských zubních lékařů
2. Bedřich Danda
3. JUDr. Ing. Rostislav Senjuk
4. MVDr. Zbyněk Semerád
5. Milan Ságner

 

30. Zelení

Hnutí vzniklé v roce 2004 usiluje o posílení frakce zelených v europarlamentu i o české zástupce. Plně se hlásí k programu zmíněné frakce, prosazuje proto maximální úsilí o zastavení změn v klimatu, snížení emisí z dopravy, zákaz geneticky modifikovaných potravin, ekologické zemědělství a například i větší dohled nad finančními trhy. Předsedou je Marek Elexa.

http://www.hnutizeleni.cz/

1. Mgr. Neela Winkelmannová – Heyrovská Ph.D., ekoložka a překladatelka, vedla Energetickou sekci Strany zelených
2.Milan Smrž
3. Mrg. Martin Mejstřík
4. Alois Mach
5. Marek Elexa

 

31. Dělnická strana

Kontroverzní strana odmítající polistopadový režim. Vznikla na troskách republikánů a funguje od roku 2003. Ministerstvo vnitra se ji neúspěšně pokusilo rozpustit. Strana nabírá na síle, ve volbách do krajských zastupitelstev získala procento hlasů. Vymezuje se proti komunismu a Lisabonské smlouvě, hlásá nacionalistickou a sociální politiku. Mimo to požaduje vystoupení ČR ze struktur EU a NATO. Předsedou strany je Tomáš Vandas.

http://www.delnicka-strana.cz/

1. Tomáš Vandas, předseda DS. První předseda strany, manažer jakosti pražské firmy.
2. Jiří Štěpánek
3. Martin Zbela
4. Bc.Milan Soukup
5. Petr Kotáb

 

32. NEZÁVISLÍ

Hnutí vzniklé v polovině 90. let z komunální úrovně. Sdružovalo a stále sdružuje především komunální politiky, jednu zástupkyni má v Senátu, je jí Liana Janáčková. V kampani do Evropského parlamentu se staví proti Lisabonské smlouvě v dnešní podobě a také proti radarové základně v Brdech. Naopak zastává volný pracovní trh bez omezení, jednotné podmínky pro podniky všech velikostí, společný postup při obraně EU, rovné postavení žen nebo třeba podporu cestovního ruchu. V čele stojí František Zwyrtek.

http://www.hnutinezavisli.cz/

1. Ing.Roman Škrabánek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, nestraník, není v žádném zastupitelském orgánu.
2. Mgr.Jana Hamplová
3. Ing. Radomir Kaňa Ph.D.
4. Ing. Mojmir Novák
5. PhDr.Alena Hasáková

 

33. Česká strana sociálně demokratická

Jedna z nejstarších politických stran, samostatná existuje od roku 1893. Stranu levicového zaměření dnes vede Jiří Paroubek, pod jehož taktovkou vyhrála poslední volby do krajských zastupitelstev a do Senátu. Staví se výrazně pro Lisabonskou smlouvu. Hlavním tématem volabní kampaně je jistota. Zastává se progresivního zdanění, hlásá sociální rovnost, kvalitní státní zdravotní péči a školství, solidaritu, vyšší důchody a sociální dávky. Ve volbách před pěti lety propadla, když získala pouhé dva europoslance, letos si chce výrazně napravit reputaci.

http://eu.cssd.cz

1. Doc. Ing. Jiří Havel, CSc., ekonom, docent na Univerzitě Karlově, za vlády Jiřího Paroubka místopředseda vlády pro ekonomiku, v minulosti byl členem dozorčích rad významných firem, například ČEZu nebo Komerční banky
2. JUDr. Richard Falbr
3. Dr. Libor Rouček
4. RNDr. Pavel Poc
5. Ing. Zuzana Brzobohatá

Témata: Eurovolby
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Absurdní zpravodajství ČT? Hraje roli v návratu komunistů, zlobí se…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno ROZHOVOR – Parlamentní volby proběhly 20. a 21. října 2017 a ani po půl roce nemá Česko vládu s…

KOMENTÁŘ: Zeman i komunisté končí. Jeden si může dovolit vše, druzí…

22.04.2018 22:01 Aktualizováno Komentář Petra Šulky - Včerejší projev Miloše Zemana dopálil mnohé. Pravici proto, že se někdo ve…

Faltýnek předpokládá vznik koaliční smlouvy do dvou týdnů

22.04.2018 13:31 Praha - Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek předpokládá, že v příštích dvou týdnech by měla…

Úředníci typu Drábové by podle STAN měli zůstat krajskými zastupiteli

22.04.2018 11:35 Praha - Poslanci STAN znovu předložili návrh, podle něhož by vysocí státní úředníci včetně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama