Příprava kampaně u komunistů finišuje. Co nabídnou voličům?

Praha - Příprava kampaně KSČM pro podzimní volby do Sněmovny vrcholí. Komunisté hodlají voliče oslovit slibem posilování sociálního státu a bezpečnosti. Program a heslo bude širší vedení strany schvalovat v sobotu, příští týden pak komunisté plánují program a krajské lídry představit na tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jiří Dolejš /KSČM/, poslanec a místopředseda strany

"Soustředíme se především na sociální tematiku a spojujeme ji s ekonomikou, protože je logické, že na upevňování sociálního státu musejí být prostředky. Centrální heslo bude obsahovat kromě sociální spravedlnosti opřené o prosperující ekonomiku také mír a bezpečnost, protože vnímáme, že občané cítí tu míru turbulencí a nejistot ve společnosti," uvedl místopředseda KSČM zodpovědný za přípravu voleb Jiří Dolejš.

V případě bezpečnosti slibují komunisté vsadit na fungující policii i obranyschopnou armádu, ale také na zvyšování kompetencí veřejnosti, třeba v oblasti znalostí první pomoci či civilní ochrany. "Je tam výhrada ke zbytečné militarizaci, jinými slovy nehodláme utrácet za nějaké aktivity NATO, které by nesloužily k naší obraně, ale nějaké agresi," popsal Dolejš.

V oblasti ekonomiky a daní komunisté navrhují tvrdší daňovou progresi pro firmy, než se kterou přišli sociální demokraté. Měla by podle nich dopadnout i na středně velké firmy.

Průzkumy přičítají KSČM stabilní podporu kolem 12 procent voličů. Neochotu spolupracovat s komunisty jako nedemokratickou stranu na vládní úrovni deklarují ODS, TOP 09, lidovci a STAN.

Sociální demokraté se proti KSČM vymezili konstatováním, že nebudou spolupracovat se stranami, které odmítají členství v Severoatlantické alianci a Evropské unii. To, že by po říjnových volbách mohlo sestavit vládu s komunisty hnutí ANO, vyloučil jeho předseda Andrej Babiš.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš to vůbec nezvládá? Jurečka poukazuje na problémy a nešetří kritikou

20.11.2017 09:38 Praha – Poslanecká sněmovna dnes asi po měsíci obnoví činnost. Nově zvolení poslanci se poprvé po…

Napsal jsem program Občanského fóra, tvrdí Zeman. Lže, udeřil Horáček. A…

20.11.2017 08:44 Praha – Velkou odezvu vyvolala slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že právě on napsal program…

Výměnu pěti Čechů za Fajáda vyjednal Pelikánův bratr

20.11.2017 08:22 Praha - Výměnu libanonského agenta Alího Fajáda za pětici Čechů unesených v Libanonu vyjednal…

Mach neuspěl. Novým předsedou Svobodných se stal Tomáš Pajonk

19.11.2017 21:11 Praha - Novým předsedou Strany svobodných občanů se stal zlínský zastupitel Tomáš Pajonk. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama