Příprava kampaně u komunistů finišuje. Co nabídnou voličům?

Praha - Příprava kampaně KSČM pro podzimní volby do Sněmovny vrcholí. Komunisté hodlají voliče oslovit slibem posilování sociálního státu a bezpečnosti. Program a heslo bude širší vedení strany schvalovat v sobotu, příští týden pak komunisté plánují program a krajské lídry představit na tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jiří Dolejš /KSČM/, poslanec a místopředseda strany

"Soustředíme se především na sociální tematiku a spojujeme ji s ekonomikou, protože je logické, že na upevňování sociálního státu musejí být prostředky. Centrální heslo bude obsahovat kromě sociální spravedlnosti opřené o prosperující ekonomiku také mír a bezpečnost, protože vnímáme, že občané cítí tu míru turbulencí a nejistot ve společnosti," uvedl místopředseda KSČM zodpovědný za přípravu voleb Jiří Dolejš.

V případě bezpečnosti slibují komunisté vsadit na fungující policii i obranyschopnou armádu, ale také na zvyšování kompetencí veřejnosti, třeba v oblasti znalostí první pomoci či civilní ochrany. "Je tam výhrada ke zbytečné militarizaci, jinými slovy nehodláme utrácet za nějaké aktivity NATO, které by nesloužily k naší obraně, ale nějaké agresi," popsal Dolejš.

V oblasti ekonomiky a daní komunisté navrhují tvrdší daňovou progresi pro firmy, než se kterou přišli sociální demokraté. Měla by podle nich dopadnout i na středně velké firmy.

Průzkumy přičítají KSČM stabilní podporu kolem 12 procent voličů. Neochotu spolupracovat s komunisty jako nedemokratickou stranu na vládní úrovni deklarují ODS, TOP 09, lidovci a STAN.

Sociální demokraté se proti KSČM vymezili konstatováním, že nebudou spolupracovat se stranami, které odmítají členství v Severoatlantické alianci a Evropské unii. To, že by po říjnových volbách mohlo sestavit vládu s komunisty hnutí ANO, vyloučil jeho předseda Andrej Babiš.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama