Příprava kampaně u komunistů finišuje. Co nabídnou voličům?

Praha - Příprava kampaně KSČM pro podzimní volby do Sněmovny vrcholí. Komunisté hodlají voliče oslovit slibem posilování sociálního státu a bezpečnosti. Program a heslo bude širší vedení strany schvalovat v sobotu, příští týden pak komunisté plánují program a krajské lídry představit na tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jiří Dolejš /KSČM/, poslanec a místopředseda strany

"Soustředíme se především na sociální tematiku a spojujeme ji s ekonomikou, protože je logické, že na upevňování sociálního státu musejí být prostředky. Centrální heslo bude obsahovat kromě sociální spravedlnosti opřené o prosperující ekonomiku také mír a bezpečnost, protože vnímáme, že občané cítí tu míru turbulencí a nejistot ve společnosti," uvedl místopředseda KSČM zodpovědný za přípravu voleb Jiří Dolejš.

V případě bezpečnosti slibují komunisté vsadit na fungující policii i obranyschopnou armádu, ale také na zvyšování kompetencí veřejnosti, třeba v oblasti znalostí první pomoci či civilní ochrany. "Je tam výhrada ke zbytečné militarizaci, jinými slovy nehodláme utrácet za nějaké aktivity NATO, které by nesloužily k naší obraně, ale nějaké agresi," popsal Dolejš.

V oblasti ekonomiky a daní komunisté navrhují tvrdší daňovou progresi pro firmy, než se kterou přišli sociální demokraté. Měla by podle nich dopadnout i na středně velké firmy.

Průzkumy přičítají KSČM stabilní podporu kolem 12 procent voličů. Neochotu spolupracovat s komunisty jako nedemokratickou stranu na vládní úrovni deklarují ODS, TOP 09, lidovci a STAN.

Sociální demokraté se proti KSČM vymezili konstatováním, že nebudou spolupracovat se stranami, které odmítají členství v Severoatlantické alianci a Evropské unii. To, že by po říjnových volbách mohlo sestavit vládu s komunisty hnutí ANO, vyloučil jeho předseda Andrej Babiš.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně…

21.01.2018 10:31 Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše…

Eva Drahošová: Nebyla jsem z něj paf, říká o seznámení s manželem

21.01.2018 10:05 Praha - Eva Drahošová, manželka kandidáta na Hrad, pracovala v knihovnách několika výzkumných…

VELKÝ PŘEHLED: Odpovědi Zemana a Drahoše na zásadní otázky

21.01.2018 09:41 Praha - Už za týden bude jasné, kdo se na dalších pět let stane prezidentem České republiky. Půjde…

První dáma ČR: O Ivaně Zemanové toho ví veřejnost jen málo

21.01.2018 09:28 Praha - První dáma ČR Ivana Zemanová se se svým mužem údajně seznámila poté, co si v roce 1990…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama