Udavačství? Ať si dá mokrý obklad na hlavu. Zevnitř ČSSD přichází ostrá kritika Štěcha

Praha – Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) před několika dny vyvolal bouřlivé reakce, když mluvil o zvýšení odvodů pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Teď ještě přilil olej do ohně, když vyzval, aby lidé udávali své sousedy, kteří podnikají načerno. A z ČSSD přišla ostrá reakce.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Milan Štěch /ČSSD/, předseda Senátu

Štěch mluvil o tom, že zvýšení odvodů pro OSVČ by mohlo tuzemským firmám zajistit příliv několika desítek tisíc pracovníků. „Myslím si, že je tu velká skupina lidí, kteří pracují jako OSVČ a nejsou z národohospodářského hlediska efektivně využití. My máme tolik OSVČ, jako mají typicky agrární země na jihu Evropy a nikdo neví, jaký je jejich přínos pro tvorbu HDP," řekl Štěch. 

„Mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho pseudo-, kteří tam jsou jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům," podotkl.

Teď také uvedl, že by prosazoval nahlašovací činnost vůči podnikatelům, kteří podnikají načerno. Pro Český rozhlas zmínil příklad z Dánska, kde podvodného podnikatele nahlašují i jeho sousedé. „Tam když je někdo nezaměstnaný, a přitom si dělá na svém, soused to prostě řekne, protože ho okrádá i o jeho peníze, které do systému dává. Tuto morálku bychom měli pozvednout vzájemně. Možná se to někomu nebude líbit, ale lhostejnost se nevyplácí," uvedl Milan Štěch. 

Na jeho slova velmi kriticky zareagoval jeho spolustraník a někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek. „Komu není rady,tomu není pomoci... jako řadový sociální demokrat se čistě soukromě omlouvám svým kamarádům, známým i všem živnostníkům a podnikatelům za pro mne a doufám nejen pro mne skandální výroky Milana Štěcha. Žádné udavačství nechci, nikdy nebylo, není a doufám nebude programem ČSSD. A také věřím, že si dá Milan Štěch mokrý obklad na hlavu,v těch vedrech je zjevně potřeba,“ poradil svému kolegovi Hašek.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brabec odmítl hlasovací mašinerii. ANO nemá plán B pro případ neúspěchu…

27.05.2018 13:26 Praha - Hnutí ANO nepřipravuje žádný plán B pro případ, že by referendum uvnitř ČSSD o vstupu do…

Topolánek se pořádně naštval: Běžte do h*jzlu, vzkazuje

27.05.2018 12:17 Aktualizováno Praha - Nová pravidla EU o ochraně osobních údajů (GDPR), které mají pomoci hájit práva občanů…

Piráti nevědí o kom hlasují? Pos*al jsem to, omlouvá se Pikal

26.05.2018 19:31 Aktualizováno Praha - I na státní vyznamenání lze být navržen omylem. Alespoň ve chvíli, kdy nominace schvaluje…

Šlechtová už toho má dost: Nebudu dělat nikomu vola, vzkazuje

26.05.2018 18:59 Aktualizováno Praha - Ministryně Šlechtová končí, politické přátelství mezi ní a Andrejem Babišem se rozpadlo,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama