Schwarzenberg se pořádně vysmál Klausovi. Czexit? Češi by museli být šílení

Praha – Někdejší prezident Václav Klaus tento týden mluvil o tom, že by se česká republika měla připravovat na vystoupení z Evropské unie. Reagoval tak na Evropské komise vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli nenaplňování dohodnutých unijních kvót pro přijímání uprchlíků. Jeho slova zaujala i čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

CZEXIT: Opustí Česko EU?

Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus," uvedl Klaus na stránkách svého institutu.

Mluvil také o tom, aby se Češi nenechali vydírat dotacemi, protože je vlastně nepotřebují. „Nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie,“ burcuje exprezident.

Jeho slov se chytil také Schwarzenberg. „Náš bývalý prezident Václav Klaus nás vyzývá, abychom zahájili přípravy k výstupu z Evropské unie, která proti nám zahájila řízení v souvislosti s tím, že nechceme v České republice přijmout systém kvót na přijímání uprchlíků. Stávající prezident samozřejmě přitakal a prohlásil, že to je manipulace s naší státností. Zřejmě oba vidí lepší ochranu Českého státu v rámci společenství nezávislých států pod vedením Ruské federace,“ rýpnul si na svém facebookovém profilu.

To je podle něj názor jako každý jiný. „Ale od Václava Klause jako od národohospodáře bych očekával, že si spočítá, kolik by nás stálo, kdyby najednou kolem českých hranic vyrostly celní hranice, kterými by náš nejdůležitější obchod byl zatížen. Investice by u nás samozřejmě prudce upadaly, protože ty směřují pouze do zemí, které disponují velkým trhem, ze kterého bychom ovšem byli z podstatné části vyloučeni,“ udeřil čestný šéf TOP 09 a někdejší prezidentský kandidát.

„Mám jisté pochyby, že vystoupení z Evropské unie může znamenat jakoukoliv výhodu pro Velkou Británii. A to je hospodářská velmoc a ostrov. Lidé v malé zemi uprostřed Evropy, která je obklopena ostatními státy EU, by museli být šílení, aby o tomto výstupu začali byť jen uvažovat,“ dodal Schwarzenberg.

Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přednostní hlas zamíchaly pořadím kandidátů v Olomouckém kraji

22.10.2017 09:13 Olomouc 22. října (ČTK) - Voliči pomocí preferenčních hlasů opět výrazně zamíchali výsledným…

ČR musí podle Babiše v EU hledat partnery i mimo visegrádskou čtyřku

22.10.2017 08:27 Praha/Londýn - Česká republika musí v Evropské unii hledat partnery i mimo visegrádskou skupinu (V4…

ŽIVĚ: Volby, které změní Česko? Lidé se probouzí do nejasné budoucnosti

22.10.2017 08:13 Praha - Suverénním vítězem letošních voleb do Poslanecké sněmovny je vládní hnutí ANO Andreje…

Balíme kufry? Michal Horáček důrazně okomentoval volby. A Drahoš se přidal

22.10.2017 00:18 Aktualizováno Praha - Celá řada osobností netají zděšení nad výsledky voleb. Nasvědčují tomu, že demokracie,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama