Schwarzenberg se pořádně vysmál Klausovi. Czexit? Češi by museli být šílení

Praha – Někdejší prezident Václav Klaus tento týden mluvil o tom, že by se česká republika měla připravovat na vystoupení z Evropské unie. Reagoval tak na Evropské komise vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli nenaplňování dohodnutých unijních kvót pro přijímání uprchlíků. Jeho slova zaujala i čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

CZEXIT: Opustí Česko EU?

Odmítáme záměr povinně dosídlovat území našeho státu cizinci. Odmítáme dopustit přeměnu naší země v multikulturní společnost nepřizpůsobivých komunit, jaké vidíme v současnosti ve Francii či Velké Británii. A to ještě nezmiňujeme s masovou migrací spojený dnes už téměř každodenní terorismus," uvedl Klaus na stránkách svého institutu.

Mluvil také o tom, aby se Češi nenechali vydírat dotacemi, protože je vlastně nepotřebují. „Nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie,“ burcuje exprezident.

Jeho slov se chytil také Schwarzenberg. „Náš bývalý prezident Václav Klaus nás vyzývá, abychom zahájili přípravy k výstupu z Evropské unie, která proti nám zahájila řízení v souvislosti s tím, že nechceme v České republice přijmout systém kvót na přijímání uprchlíků. Stávající prezident samozřejmě přitakal a prohlásil, že to je manipulace s naší státností. Zřejmě oba vidí lepší ochranu Českého státu v rámci společenství nezávislých států pod vedením Ruské federace,“ rýpnul si na svém facebookovém profilu.

To je podle něj názor jako každý jiný. „Ale od Václava Klause jako od národohospodáře bych očekával, že si spočítá, kolik by nás stálo, kdyby najednou kolem českých hranic vyrostly celní hranice, kterými by náš nejdůležitější obchod byl zatížen. Investice by u nás samozřejmě prudce upadaly, protože ty směřují pouze do zemí, které disponují velkým trhem, ze kterého bychom ovšem byli z podstatné části vyloučeni,“ udeřil čestný šéf TOP 09 a někdejší prezidentský kandidát.

„Mám jisté pochyby, že vystoupení z Evropské unie může znamenat jakoukoliv výhodu pro Velkou Británii. A to je hospodářská velmoc a ostrov. Lidé v malé zemi uprostřed Evropy, která je obklopena ostatními státy EU, by museli být šílení, aby o tomto výstupu začali byť jen uvažovat,“ dodal Schwarzenberg.

Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémová soudkyně v Blansku? Pelikán ji dočasně zbavil taláru

21.02.2018 10:18 Aktualizováno Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně…

Lze klesnou ještě hlouběji? Politici se do sebe ostře pustili, obviňují se…

21.02.2018 10:17 Praha – Nedělní sjezd měl do řad sociální demokracie vrátit klid a týmovost. V posledních měsících…

Změna služebního zákona? Babišovi ministři chtějí na úřadech své lidi

21.02.2018 09:45 Praha - Ministři v demisi hájí plánované změny služebního zákona. Tvrdí, že nemohou své resorty…

SPD je fašistická strana. Pokud s ní budeme spolupracovat, odstoupím,…

21.02.2018 09:25 Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) si nedokáže představit, že by vláda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama