Triumvirát v ČSSD považuje Zeman za rozumné řešení, chce návrat Zimoly na kandidátku

Zvíkovské Podhradí - Podle prezidenta Miloše Zemana je připravované řešení na rozdělení funkcí v čele ČSSD rozumným krokem. Také prosazuje, aby se na kandidátní listinu jihočeské ČSSD pro podzimní volby vrátil Jiří Zimola.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

ČSSD

Média uvádějí, že by kvůli klesajícím preferencím ČSSD mohl Bohuslav Sobotka zůstat předsedou vlády, do čela strany by se postavil dosavadní první místopředseda Milan Chovanec a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek by se stal lídrem pro parlamentní volby.

"Vyjadřuji názor, že z mého hlediska připravované řešení, o němž se píše, takže to není nic utajovaného, by mohlo být rozumným krokem, ale že nepokládám za vhodné vyjadřovat se k tomu, jak si sociální demokracie vyřeší své vnitřní problémy," řekl Zeman na tiskové konferenci ve Zvíkovském Podhradí na závěr své návštěvy Jihočeského kraje.

Zároveň k plánu sociální demokracie dodal, že se svým mluvčím Jiřím Ovčáčkem zachytil výrok jednoho ústeckého sociálního demokrata, který zněl "budeme vypadat jako kreténi, ale bude to posun".

Jihočeská ČSSD se stále nevzdala naděje na to, že bude Zimola do voleb kandidovat. "Pokud jsem byl požádán o komentář, mohu pouze říci, že toto stanovisko jihočeského krajského výboru sociální demokracie má moje plné sympatie," uvedl dnes Zeman.

Zimola, který je kritikem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, figuroval na posledním 22. místě jihočeské kandidátní listiny. Kanidátku ale ještě schvalovalo vedení strany a bývalého hejtmana z ní vyřadilo. Sobotka to vysvětlil tím, že by straně v kampani mohly uškodit kauzy spojené s Jiřím Zimolou. Šlo například o stavbu jeho rekreačního domu na Lipně nebo o vysoké odměny pro vedení krajské společnosti Jihočeské nemocnice.

V reakci na to kandidátní listinu ČSSD na jihu Čech opustili tři lidé. Mezi nimi i její lídr a starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka. Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD) dnes naznačila, že si není jistá, zda na kandidátní listině zůstane.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kompro na Bartoše? Ano, byl jsem na demonstracích. A nestydím se za to,…

17.10.2017 09:17 Praha – Předvolební kampaň je těsně před volbami často velmi ostrá, Objevují se údajně…

Letošní kampaň? Díky změnám zákonů zmizel pocit politické záplavy, říkají…

17.10.2017 09:13 Praha - Podobu kampaně před letošními volbami do Sněmovny dle expertů ovlivnily mimo jiné…

Dohnali jsme Západ? Takový posun jsme si po roce 89 nedokázali představit,…

17.10.2017 08:54 ROZHOVOR - Elektronická evidence tržeb nebo účtenková loterie jsou jen některé z věcí, které…

Ostuda ve Sněmovně, morální bahno. Všichni lídři jsou před volbami na…

17.10.2017 08:35 Praha – Pondělní jednání Poslanecké sněmovny o lithiu trvalo dlouhých devět hodin. Někteří poslanci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama