Zeman: Kvóty představují ztrátu suverenity, Česko se nesmí sklonit

Milevsko - Evropská komise dnes zahájila řízení vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli uprchlickým kvótám. Podle prezidenta Miloše Zemana je t manipulace státností. Dodal, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Migrační kvóty Evropské unie podle Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. "Dejme si na to pozor, každá katastrofa začíná nenápadně. A když skloníte hlavu jednou, budete ji sklánět i napříště," varoval prezident během debaty s obyvateli Milevska.

Podle něj migranti ani nestojí o to, aby je Česká republika přijala. Míří na západ do dalších zemí EU jako například Německo. "Tam samozřejmě dostanou daleko větší sociální dávky, než by dostali tady," podotkl Zeman.

Česká vláda se zatím zavázala, že přijme přibližně 2600 běženců. Zatím jich však na svém území umístila 12. "Na to přijetí byla vyčleněna částka 600 milionů korun, která by se dala použít na mnoho užitečnějších účelů," uvedl prezident.

Kdyby Česko začalo ve větší míře pouštět do země migranty, bude to mít dle Zemana následky. Do republiky by začaly proudit miliony obyvatel z afrických zemí a nelze zaručit, že půjde o skupinu kulturně slučitelnou s českými a evropskými kulturními kořeny.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman v OSN? Neřekl nic nového, shodují se čeští politici

19.09.2017 19:34 Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN…

Senátoři se sejdou 11. října, na programu mají i zbraňovou novelu

19.09.2017 19:26 Praha – Senátoři se sejdou 11. října, rozhodl organizační výbor. Na programu je zákon o platebním…

Poslanci vyzvali k výjimečnému využívání zajišťovacích příkazů, Pilný se…

19.09.2017 18:59 Aktualizováno Praha - Zajišťovací příkazy by měla Finanční správa využívat jen výjimečně a posuzovat jejich dopad…

Cenu pro Zemana hodnotí politici vesměs pozitivně, Kalousek si rýpnutí…

19.09.2017 16:53 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dostal v New Yorku od Amerického židovského fondu ocenění Bojovník za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama