Zeman: Kvóty představují ztrátu suverenity, Česko se nesmí sklonit

Milevsko - Evropská komise dnes zahájila řízení vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli uprchlickým kvótám. Podle prezidenta Miloše Zemana je t manipulace státností. Dodal, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Migrační kvóty Evropské unie podle Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. "Dejme si na to pozor, každá katastrofa začíná nenápadně. A když skloníte hlavu jednou, budete ji sklánět i napříště," varoval prezident během debaty s obyvateli Milevska.

Podle něj migranti ani nestojí o to, aby je Česká republika přijala. Míří na západ do dalších zemí EU jako například Německo. "Tam samozřejmě dostanou daleko větší sociální dávky, než by dostali tady," podotkl Zeman.

Česká vláda se zatím zavázala, že přijme přibližně 2600 běženců. Zatím jich však na svém území umístila 12. "Na to přijetí byla vyčleněna částka 600 milionů korun, která by se dala použít na mnoho užitečnějších účelů," uvedl prezident.

Kdyby Česko začalo ve větší míře pouštět do země migranty, bude to mít dle Zemana následky. Do republiky by začaly proudit miliony obyvatel z afrických zemí a nelze zaručit, že půjde o skupinu kulturně slučitelnou s českými a evropskými kulturními kořeny.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama