Zeman: Kvóty představují ztrátu suverenity, Česko se nesmí sklonit

Milevsko - Evropská komise dnes zahájila řízení vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli uprchlickým kvótám. Podle prezidenta Miloše Zemana je t manipulace státností. Dodal, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Migrační kvóty Evropské unie podle Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. "Dejme si na to pozor, každá katastrofa začíná nenápadně. A když skloníte hlavu jednou, budete ji sklánět i napříště," varoval prezident během debaty s obyvateli Milevska.

Podle něj migranti ani nestojí o to, aby je Česká republika přijala. Míří na západ do dalších zemí EU jako například Německo. "Tam samozřejmě dostanou daleko větší sociální dávky, než by dostali tady," podotkl Zeman.

Česká vláda se zatím zavázala, že přijme přibližně 2600 běženců. Zatím jich však na svém území umístila 12. "Na to přijetí byla vyčleněna částka 600 milionů korun, která by se dala použít na mnoho užitečnějších účelů," uvedl prezident.

Kdyby Česko začalo ve větší míře pouštět do země migranty, bude to mít dle Zemana následky. Do republiky by začaly proudit miliony obyvatel z afrických zemí a nelze zaručit, že půjde o skupinu kulturně slučitelnou s českými a evropskými kulturními kořeny.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mach neuspěl. Novým předsedou Svobodných se stal Tomáš Pajonk

19.11.2017 21:11 Praha - Novým předsedou Strany svobodných občanů se stal zlínský zastupitel Tomáš Pajonk. V…

Ministerstvo vnitra musí podle soudu reagovat na chyby odhalené u voleb

19.11.2017 19:43 Aktualizováno Brno - Ministerstvo vnitra i zákonodárce musí reagovat na chyby ve volbách, které odhalil Nejvyšší…

Volby byly sečteny špatně. Poslance ODS čeká výměna

19.11.2017 19:19 Aktualizováno Brno - Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka.…

Fiala chce kvůli chybám ve volbách změny, Skopeček mluví o ohrožení…

19.11.2017 19:10 Aktualizováno Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama