Vydá knihu i Sobotka? Slávku, shrň své sny v letním čtení, popichoval Zaorálek

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navzdoru "nátlaku" Lubomíra Zaorálka nepočítá s tím, že by před sněmovními volbami vydal knihu, jako to udělali předsedové ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády

Bělobrádek představil svou knihu Na život! na začátku června. Babiš nedávno dokončil a brzy vydá svou vizi pro rok 2035 pod názvem O čem sním, když náhodou spím.

Ministr zahraniční Lubomír  Zaorálek dnes zprvu Babišovu knihu kritizoval. "Máte na mysli to, co panu Babišovi napsala ta PR skupina, neb s jeho sny to zřejmě nemá nic společného?" uvedl místopředseda ČSSD. V sociální demokracii se podle něj nemluví jen o snech, navíc by knihu musel napsat sám někdo ze straníků, bez pomoci pracovníků z PR.

Posléze však Zaorálek v žertu obrátil. "Je pravda, že máme hodně čtenářů mezi voliči. A zřejmě bude třeba napsat nějakou knihu, Slávku, jak to slyšíš. Zkus také napsat nějaké letní čtení, shrň ty svoje sny, možná skutečně naši voliči čekají, co jim napíšeš. Budeš psát, nebo ne?" tázal se premiéra, který stál vedle něj.

Sobotka opáčil, že netrpí iluzí, že se lidé hrnou do toho, aby četli tlustospisy sepsané politiky. Zaorálek pak konstatoval, že ani programy většinou nikdo nedočte. "Oni nám to voliči nečtou. Já to říkám stokrát: 'Čtěte nám ty programy! My vám je sepíšeme, letní, zimní.' Takže já bych byl rád, abychom to na té naší programové konferenci našim voličům řekli: 'Přátelé, čtěte ty naše programy!'," řekl. Strana chce program představit 17. června na zvláštní konferenci.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko by se mohlo po brexitu stát branou japonských firem do Evropské unie

21.08.2017 21:52 Praha - V souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se otevírá pro Česko možnost, aby…

Vláda a odbory jednají o růstu platů

21.08.2017 20:27 Aktualizováno Praha - Zástupci vlády a odborů se shodují na tom, že platy učitelů by měly růst více, než platy…

ODS se dobrovolně vyšachovala z budoucí vlády, na partnery má nesplnitelné…

21.08.2017 20:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ MH - ODS si vytvořila dokument, který ji téměř automaticky vylučuje z účasti na budoucí…

Zákaz dávat děti do ústavů se psát nezačne, vláda plán smetla ze stolu

21.08.2017 19:56 Praha – Příprava zákona, podle kterého by bylo zakázané posílat malé děti do ústavů a který počítal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama