Vydá knihu i Sobotka? Slávku, shrň své sny v letním čtení, popichoval Zaorálek

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) navzdoru "nátlaku" Lubomíra Zaorálka nepočítá s tím, že by před sněmovními volbami vydal knihu, jako to udělali předsedové ANO Andrej Babiš a KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda vlády

Bělobrádek představil svou knihu Na život! na začátku června. Babiš nedávno dokončil a brzy vydá svou vizi pro rok 2035 pod názvem O čem sním, když náhodou spím.

Ministr zahraniční Lubomír  Zaorálek dnes zprvu Babišovu knihu kritizoval. "Máte na mysli to, co panu Babišovi napsala ta PR skupina, neb s jeho sny to zřejmě nemá nic společného?" uvedl místopředseda ČSSD. V sociální demokracii se podle něj nemluví jen o snech, navíc by knihu musel napsat sám někdo ze straníků, bez pomoci pracovníků z PR.

Posléze však Zaorálek v žertu obrátil. "Je pravda, že máme hodně čtenářů mezi voliči. A zřejmě bude třeba napsat nějakou knihu, Slávku, jak to slyšíš. Zkus také napsat nějaké letní čtení, shrň ty svoje sny, možná skutečně naši voliči čekají, co jim napíšeš. Budeš psát, nebo ne?" tázal se premiéra, který stál vedle něj.

Sobotka opáčil, že netrpí iluzí, že se lidé hrnou do toho, aby četli tlustospisy sepsané politiky. Zaorálek pak konstatoval, že ani programy většinou nikdo nedočte. "Oni nám to voliči nečtou. Já to říkám stokrát: 'Čtěte nám ty programy! My vám je sepíšeme, letní, zimní.' Takže já bych byl rád, abychom to na té naší programové konferenci našim voličům řekli: 'Přátelé, čtěte ty naše programy!'," řekl. Strana chce program představit 17. června na zvláštní konferenci.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před 70 lety se Československo stalo totalitním státem s vládou jedné…

24.02.2018 04:43 Praha - Česko si připomíná 70. výročí komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let…

O Babiše v EU nestojí? Nebyl pozván na neformální večeří lídrů. Neberou…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Brusel/Praha – Ve čtvrtek v předvečer summitu Evropské unie, se na neformální schůzce sešli…

Zeman a Soukup se na Barrandově tvrdě pustili do ČT. Pak přišla hodně…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu Týden s prezidentem na stanici Barrandov, Mluvil…

Zemanův příklon k Rusku v praxi: Chtěl vydat Nikulina do Ruska

23.02.2018 18:40 Praha - Prezident Miloš Zeman letos dvakrát žádal ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO),…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama