Trest pro Česko za odmítnutí uprchlíků? Politici zuří. Jsme suverénní stát, ať si Malta zamete před vlastním prahem

ANKETA – Česká vláda v pondělí ústy ministra vnitra Milana Chovance oznámila, že Česká republika na základě unijních přerozdělovacích kvót nepřijme už žádné migranty z Itálie a Řecka. Podle Malty by měla Evropská komise toto oznámení brát jako každé jiné porušení unijních pravidel. Zjišťovali jsme, co si o tom myslí čeští politici.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

„Odmítám jen z Bruselu diktované kvóty, určité množství běženců tu je, to není přehlížení jejich osudu. Podobné výhrůžky mohou jen zhoršit pohled na EU – to je problém vyžadující uvážlivou diplomacii a ne rozkazy a tresty,“ uvedl pro EuroZprávy.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

„Maltský diplomat by si měl zamést před vlastním prahem. Možná bychom měli začít řešit korupci v této zemi, prodávání drog, zlatých víz bohatým nebo spolupracovníky premiéra uvedené v Panama Papers. Tam bych ten trest a razantní postup komise spíše očekával,“ prozradil nám lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Rozhodnutí odmítnout kvóty je legitimní rozhodnutí suverénního státu. Nikdo nemá právo nás trestat za ochranu bezpečnosti našich občanů! Já sám jsem v roce 2015 před hlasováním o povinných kvótách v Bruselu navrhl usnesení výboru evropských záležitostí, že premiér má hlasovat proti kvótám. Toto usnesení bylo přijato a ČR hlasovala proti. Dnes je situace kvůli terorismu ještě nebezpečnější a rozdělování nelegálních migrantů je fatální hazard, proti kterému se musíme jasně postavit. EU měla řešit migrační krizi hned v počátku a ne teď tápat, co s miliony nelegálních migrantů dělat,“ uvedl pro náš server šéf poslaneckého klubu hnutí Úsvit Marek Černoch.

„Malta, na rozdíl od Slovenska, které předsedalo před Maltou, svým návrhem návratu ke kvótám potvrzuje svoji nekompetentnost. Slova maltského diplomata to jen potvrzují. Pan maltský diplomat si asi neuvědomuje, že ostatní státy EU je neodmítly, ale nedodržují je. To by se mělo také trestat? Odmítnutí něčeho, co nefunguje, a naopak ohrožuje ve své podstatě občany zemí EU, je správné,“ uvedl pro EuroZprávy.cz poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

„Imigrační kvóty jsou skutečně mrtvé, na to nemusela vláda slabošsky přijímat žádné usnesení. Jde jen o předvolební závod pana Babiše s panem Chovancem, o to, který bude víc Okamurou,“ rýpnul si na sociálních sítí do vlády předseda zelených Matěj Stropnický.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzít peníze genderovým neziskovkám? Skokan Janda rozlítil poslankyně

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Poslanci dnes při druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100…

Čistky začínají? Z ministerstev vnitra, školství, financí a zahraničí…

15.12.2017 19:56 Aktualizováno Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně…

Ondráček ve volbě propadl. Michal Horáček se raduje a slaví. A další se…

15.12.2017 18:52 Aktualizováno Praha – Komunista Zdeněk Ondráček nebyl zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální…

Bělobrádek povede komisi pro BIS, Sobotka jednu z delegací

15.12.2017 17:11 Aktualizováno Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama