Zemanovci natočili video. Prezident prý musí mít v Parlamentu spojence

Praha - Strana práv občanů (SPO) pod vedením senátora Jana Veleby se připravuje na podzimní volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně tak na internet vypouští videa, na kterých se členové strany vyjadřují k politickým otázkám. Strana, která před několika lety vypustila z názvu slovo "Zemanovci", ho pomalu oprášila.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Jan Veleba /SPO/, předseda strany

"V nedávném rozhovoru pro deník Právo prohlásil premiér Sobotka, že jeho vizí je Česká republika bez Miloše Zemana. My naopak říkáme, že naší vizí je Česká republika právě bez Sobotky, Kalouska a dalších politických dobrodruhů. Odmítáme takové vize člověka, který by měl sám vysvětlovat mnohé, jako například problematiku OKD či své poslanecké náhrady," pouštějí se do premiéra tři představitelé SPO v čele se senátorem Janem Velebou na videu, které zveřejnili na svém facebookovém účtu.

"Jsme přesvědčeni, že řada sympatizantů Sociální demokracie a české levice nemá koho volit. Strana práv občanů, kterou prezident Miloš Zeman založil, je připravena hájit nejen prezidenta, ale být právě tou levicovou alternativou pro vás," dodávají. Následně se předseda strany ptá: "Proč právě Strana práv občanů – Zemanovci? Protože Miloš Zeman potřebuje v Parlamentu spojence, váš hlas Straně práv občanů Zemanovcům je hlasem prezidentovi republiky Miloši Zemanovi," dodává rázně. Následně se v pozadí rozezní první tóny Smetanovy Vltavy. 

"...ale funguje to.Vypadají jako naprdnutí trochu připití tatíci, a to se naprdnutým tatíkům a jejich mamkám bude líbit. Není síla. Bohužel," píše k videu jeden z komentujících.

Na videu je zajímavé především to, jak představitelé SPO stranu nazývají. Slovo Zemanovci totiž subjekt z názvu vypustil v roce 2014 na mimořádném sjezdu strany v Praze. Čestným předsedou je však i nadále současná hlava státu. Zemanovci měli sjezd i v letošním roce, na kterém Veleba obhájil předsednické křeslo, mezi řadovými místopředsedy figuruje i poradce Zemana Martin Nejedlý. Strana chtěla původně do voleb společně s Okamurovou SPD, s kterou úspěšně kandidovali v loňských krajských volbách.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé míří k volbám ve velkém. Volební účast přesahuje 50 procent

21.10.2017 12:16 Praha - Volební účast ve většině krajů Česka se pohybovala dnes před 11:00 kolem 50 procent. Na…

Protestní volby? Ani náhodou, Češi pořád volí ty samé. A jsou spokojeni.…

21.10.2017 12:08 Aktualizováno Ať už dopadnou víkendové sněmovní volby jakkoli, jedno je jisté předem: nejde o žádnou protestní…

V Opavě se zpozdilo hlasování a zkolabovala členka komise

21.10.2017 12:03 Ostrava - Hned dvakrát dnes bylo narušeno hlasování v jednom z volebních okrsků v Opavě. Nejprve se…

Koho volí Jiří Drahoš? Výsledek voleb očekávám s napětím, přiznal

21.10.2017 11:38 Praha - Kandidát na prezidenta a někdejší šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš přiznal, že vždy volí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama