Zeman chce zavírat zelené aktivisty do rezervací. A zelení mu obratem úder vrací

Brno/Praha – Prezident Miloš Zeman při cestě po Jihomoravském kraji prohlásil, že by pro zelené aktivisty vytvořil rezervaci bez energií. Jeho slov si všiml také předseda českých zelených Matěj Stropnický, který prezidenta požádal o jednu konkrétní věc.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Matěj Stropnický /SZ/

„Mluvíte-li o zelených aktivistech, měl bych radikálnější řešení, než jim odebírat řidičáky. Vytvořme pro ně rezervaci. Bez elektřiny, bez kanalizace. Když si budou chtít zatopit, ať si pokácí stromy. A pořádejme tam exkurze, aby bylo vidět, jak otravovali život ostatním lidem,“ prohlásil Zeman.

Jeho slov se chytil i šéf zelených Stropnický. „Prezident Zeman dnes v Brně prohlásil, že by zavřel zelené do rezervací. Jako, dopadli jsme líp než novináři, pánbu naděl, ale šlo by to bez těch exkurzí?“ požádal Zemana Stropnický.

Svými slovy narážel na jiný výrok Zemana, který pronesl během setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Číně. „Jsou tady jiní novináři? Novinářů je příliš mnoho, je třeba je likvidovat," řekl český prezident Putinovi při příchodu do jednacího sálu. Ruský prezident odvětil: „Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano."

Slova o aktivistech okomentoval také další s členů předsednictva zelených. „A co třeba rezervace pro hloupé prezidenty?“ rýpnul si na svém facebookovém profilu Matouš Vencálek.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman kondoloval španělskému králi, vyzval ke vzdoru vůči terorismu

18.08.2017 15:38 Aktualizováno Praha/Madrid - Prezident Miloš Zeman zaslal španělskému králi Filipu VI. v souvislosti s…

Sobotka navrhuje státní pomoc zemědělcům, které sucho postihlo nejvíc

18.08.2017 15:06 Olomouc - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se nebrání finančním kompenzacím pro zemědělce. Ty kvůli…

STAN chce projednat posudek možné žaloby na Béma kvůli opencard

18.08.2017 15:03 Praha - Pražský STAN chce na dalším zasedání rady města projednat posudek případné žaloby na…

Robejškovi Realisté představí kandidáta na prezidenta, jméno oznámí v…

18.08.2017 14:04 Aktualizováno Praha - Realisté Petra Robejška postaví vlastního kandidáta do prezidentské volby v roce 2018.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama