Zeman chce zavírat zelené aktivisty do rezervací. A zelení mu obratem úder vrací

Brno/Praha – Prezident Miloš Zeman při cestě po Jihomoravském kraji prohlásil, že by pro zelené aktivisty vytvořil rezervaci bez energií. Jeho slov si všiml také předseda českých zelených Matěj Stropnický, který prezidenta požádal o jednu konkrétní věc.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Matěj Stropnický /SZ/

„Mluvíte-li o zelených aktivistech, měl bych radikálnější řešení, než jim odebírat řidičáky. Vytvořme pro ně rezervaci. Bez elektřiny, bez kanalizace. Když si budou chtít zatopit, ať si pokácí stromy. A pořádejme tam exkurze, aby bylo vidět, jak otravovali život ostatním lidem,“ prohlásil Zeman.

Jeho slov se chytil i šéf zelených Stropnický. „Prezident Zeman dnes v Brně prohlásil, že by zavřel zelené do rezervací. Jako, dopadli jsme líp než novináři, pánbu naděl, ale šlo by to bez těch exkurzí?“ požádal Zemana Stropnický.

Svými slovy narážel na jiný výrok Zemana, který pronesl během setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem v Číně. „Jsou tady jiní novináři? Novinářů je příliš mnoho, je třeba je likvidovat," řekl český prezident Putinovi při příchodu do jednacího sálu. Ruský prezident odvětil: „Není třeba likvidovat, ale snížit jejich počet, to ano."

Slova o aktivistech okomentoval také další s členů předsednictva zelených. „A co třeba rezervace pro hloupé prezidenty?“ rýpnul si na svém facebookovém profilu Matouš Vencálek.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Před 70 lety se Československo stalo totalitním státem s vládou jedné…

24.02.2018 04:43 Praha - Česko si připomíná 70. výročí komunistického převratu, po němž se země na více než 40 let…

O Babiše v EU nestojí? Nebyl pozván na neformální večeří lídrů. Neberou…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Brusel/Praha – Ve čtvrtek v předvečer summitu Evropské unie, se na neformální schůzce sešli…

Zeman a Soukup se na Barrandově tvrdě pustili do ČT. Pak přišla hodně…

23.02.2018 22:15 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman vystoupil v pořadu Týden s prezidentem na stanici Barrandov, Mluvil…

Zemanův příklon k Rusku v praxi: Chtěl vydat Nikulina do Ruska

23.02.2018 18:40 Praha - Prezident Miloš Zeman letos dvakrát žádal ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO),…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama