Ovčáček mluví o masakru motorovou pilou, tu měl držet Sobotka

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se opět projevil na svém webu Svobodné fórum. Tentokrát si vzal na mušku zejména premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Jiří Ovčáček se snaží shrnout dopady vládní krize, kterou ukončilo jmenování nového ministra financí Ivana Pilného (ANO).

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Jiří Ovčáček

Podle Ovčáčkova mínění lze celou vládní krizi popsat jako jakýsi "pražský masakr motorovou pilou". A kdo měl v ruce držet tu pilu? Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. 

"Pan prezident, který odmítl vyhrožování a hartusení politiků novodobé Národní fronty nepracujících, ve středu 24. května 2017 jmenováním ministra financí ukončil vládní krizi," píše mluvčí. Krizi vyvolal podle slov Ovčáčka Sobotka, který byl vyděšený u propadu podpory ČSSD. "Nyní už se usadil prach. A tak se můžeme podívat na to, jak vypadá bojiště po bitvě," dodává Ovčáček. 

Následně zmiňuje, že nyní má podle průzkumu veřejného mínění hnutí ANO Andreje Babiše 33 procent, ČSSD "mizerných 14 procent". Dále Ovčáček uvádí, že Andrej Babiš začal s kontaktní volební kampaní, zatímco Sobotka "koženě promlouvá do kamer ČST Praha," tvrdí ironicky.

"Odhaleno bylo financování některých médií, třeba Deníku Referendum blízkého právě Sobotkově ČSSD, bohatými podnikateli, a to prostřednictvím nadace," soudí mluvčí. Sobotka se prý nyní snaží dělat vše pro to, aby se Miloš Zeman podruhé nestal prezidentem.

"V ČSSD zavládl demokratický centralismus. Za odlišný názor přichází trest. Názorová pluralita fakticky neexistuje," míní Ovčáček. Podle něj navíc šéf Sociálních demokratů vzdal snahu získat podporu voličů, spíše mu jde o to, aby hnutí ANO v preferencích oslabilo a v konečném důsledku nemohlo sestavit vládu.

Hrad dlouhodobě klade vinu za vládní krizi Bohuslavu Sobotkovi. Naopak Sobotka a někteří opoziční politici v minulých týdnech kritizovali postup Miloše Zemana, který ji prý prohluboval. Sobotka zdůvodňuje vládní krizi potřebou vyřešit vážná obvinění, kterým ministr financí Andrej Babiš čelí.

Andrej Babiš čelí několika obviněním, zejména v souvislosti s financováním jeho Farmy Čapí hnízdo, s nákupem korunových dluhopisů a také s nahrávkami, které před nedávnem unikly. Na nich Babiš mluví s dnes už bývalým novinářem MF DNES a domlouvají se, kdy se mají zveřejnit články týkající se politické konkurence.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD se dere do vlády. Na Babiše vyrukovala se zvyšováním daní

21.02.2018 17:18 Aktualizováno Praha - Sociální demokraté dnes s hnutím ANO zahájili programová jednání pro případnou vládní…

Zeman si přeje vládu s důvěrou do léta, řekl Filip po schůzce s prezidentem

21.02.2018 17:10 Aktualizováno Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip se dnes setkal s prezidentem Milošem Zemanem. Informoval ho o…

Nedělejme ze sebe lůzry, burcuje Jourová

21.02.2018 16:44 Praha - Podle české eurokomisařky Věry Jourové je zarážející, proč mají Češi tendenci ze sebe dělat…

Změna služebního zákona? Babišova vláda se neshodla, opozice návrh cupuje

21.02.2018 15:58 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) zvažuje volnější pravidla pro přijímání a odvolávání vysokých…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama