Ovčáček mluví o masakru motorovou pilou, tu měl držet Sobotka

Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana se opět projevil na svém webu Svobodné fórum. Tentokrát si vzal na mušku zejména premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Jiří Ovčáček se snaží shrnout dopady vládní krize, kterou ukončilo jmenování nového ministra financí Ivana Pilného (ANO).

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Jiří Ovčáček

Podle Ovčáčkova mínění lze celou vládní krizi popsat jako jakýsi "pražský masakr motorovou pilou". A kdo měl v ruce držet tu pilu? Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. 

"Pan prezident, který odmítl vyhrožování a hartusení politiků novodobé Národní fronty nepracujících, ve středu 24. května 2017 jmenováním ministra financí ukončil vládní krizi," píše mluvčí. Krizi vyvolal podle slov Ovčáčka Sobotka, který byl vyděšený u propadu podpory ČSSD. "Nyní už se usadil prach. A tak se můžeme podívat na to, jak vypadá bojiště po bitvě," dodává Ovčáček. 

Následně zmiňuje, že nyní má podle průzkumu veřejného mínění hnutí ANO Andreje Babiše 33 procent, ČSSD "mizerných 14 procent". Dále Ovčáček uvádí, že Andrej Babiš začal s kontaktní volební kampaní, zatímco Sobotka "koženě promlouvá do kamer ČST Praha," tvrdí ironicky.

"Odhaleno bylo financování některých médií, třeba Deníku Referendum blízkého právě Sobotkově ČSSD, bohatými podnikateli, a to prostřednictvím nadace," soudí mluvčí. Sobotka se prý nyní snaží dělat vše pro to, aby se Miloš Zeman podruhé nestal prezidentem.

"V ČSSD zavládl demokratický centralismus. Za odlišný názor přichází trest. Názorová pluralita fakticky neexistuje," míní Ovčáček. Podle něj navíc šéf Sociálních demokratů vzdal snahu získat podporu voličů, spíše mu jde o to, aby hnutí ANO v preferencích oslabilo a v konečném důsledku nemohlo sestavit vládu.

Hrad dlouhodobě klade vinu za vládní krizi Bohuslavu Sobotkovi. Naopak Sobotka a někteří opoziční politici v minulých týdnech kritizovali postup Miloše Zemana, který ji prý prohluboval. Sobotka zdůvodňuje vládní krizi potřebou vyřešit vážná obvinění, kterým ministr financí Andrej Babiš čelí.

Andrej Babiš čelí několika obviněním, zejména v souvislosti s financováním jeho Farmy Čapí hnízdo, s nákupem korunových dluhopisů a také s nahrávkami, které před nedávnem unikly. Na nich Babiš mluví s dnes už bývalým novinářem MF DNES a domlouvají se, kdy se mají zveřejnit články týkající se politické konkurence.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko by se mohlo po brexitu stát branou japonských firem do Evropské unie

21.08.2017 21:52 Praha - V souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se otevírá pro Česko možnost, aby…

Vláda a odbory jednají o růstu platů

21.08.2017 20:27 Aktualizováno Praha - Zástupci vlády a odborů se shodují na tom, že platy učitelů by měly růst více, než platy…

ODS se dobrovolně vyšachovala z budoucí vlády, na partnery má nesplnitelné…

21.08.2017 20:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ MH - ODS si vytvořila dokument, který ji téměř automaticky vylučuje z účasti na budoucí…

Zákaz dávat děti do ústavů se psát nezačne, vláda plán smetla ze stolu

21.08.2017 19:56 Praha – Příprava zákona, podle kterého by bylo zakázané posílat malé děti do ústavů a který počítal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama