Mrtvá civilizace, "robo-potraty". Výroky nového amerického velvyslance v Česku vzbuzují rozruch

Praha/Washington - Novým americkým velvyslancem má po Andrew Schapirovi být kongresman za stát Iowa Steve King. Tento konzervativní republikánský politik proslul ve Státech i po celém světě kontroverzními výroky s výrazně rasistickými a politicky nekorektními myšlenkami. Pojďme si připomenout ty nejkontroverznější.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

USA

Americká diplomacie už před dvěma týdny požádala české ministerstvo zahraničí o souhlas s působením Kinga v Česku. Poprvé přišel s informací o přiřazení Kinga na českou ambasádu server iHned.cz a Aktuálně.cz. Ve Spojených státech má King, sedmašedesátiletý člen Sněmovny reprezentantů, pověst kontroverzního konzervativního politika.

Server EuroZprávy.cz vyhledal jeho nejkontroverznější výroky. King většinou komentoval rasové poměry ve Spojených státech a zdravotnické záležitosti související s potraty a plánovaným těhotenstvím. Většinu výroků nedávno shrnul americký server pro ženy Cosmopolitan.

Dovolit lidem plánované těhotenství povede k vymření civilizace

Ano, potraty prý povedou ke zničení americké kultury a civilizace. Preventivní léky před početím, zejména antikoncepce, nejsou léky. Pokud prý Státy nechají klesnou porodnost pod úroveň úmrtnosti, stanou se mrtvou civilizací.

Státy mají mít jasnou možnost zakázat antikoncepci

Steve King vnímá rozhodnutí Nejvyššího soudu z roku 1965, že stát nesmí zakazovat používání antikoncepce, jako rozhodnutí špatné. 

Lidi by měli vyjít do ulic, pokud projde Obamacare

King vyzýval lidi k pouličním bouřím, pokud projde zdravotnická reforma Obamacare předchozího prezidenta Baracka Obamy. „Zaplňte města, zaplňte města, ucpěte je tak, aby nikdo nemohl ven a nikdo dovnitř a potom budou muset politici kapitulovat před vůlí amerického lidu,“ hřímal tehdy pro deník Huffington Post.

Kliniky budou provádět "robo-potraty"

King se snažil o blokování možnosti, aby kliniky, které se specializují na plánovaná těhotenství, mohly dostat dotace. Ty měly posloužit ke zlepšení stavu techniky (počítače) v těchto zařízeních. Ale kongresman King prohlašoval, že peníze budou určitě použity na jakési "robo-potraty".

Na potrat mohou jen ženy, které byly brutálně znásilněny

V roce 2011 se zasadil o podporu legislativy, která by umožnila poskytnutí možnosti potratu jen těm ženám, které byly brutálně znásilněny.

Stop přidělování amerického občanství těm, kteří se narodí v USA

Chtěl stopnout automatické přidělování amerického občanství těm, kteří se na území Států narodili. Ústava USA skutečně umožňuje to, že pokud se na území Států narodí dítě neamerickým občanům, dítěti je automaticky přisouzeno tamní občanství. To podle Kinga motivuje imigranty, aby do USA přicházeli. Podivoval se také nad tím, jak je možné, že Amerika tímto způsobem vnucuje občanství těm, kdo ho možná ani nechce?

Imigranti pašují přes hranice marihuanu

Tvrdil, že většina neregistrovaných imigrantů pašuje drogy přes hranice. King nejprve podporoval v prezidentských primárkách Republikánů senátora Teda Cruze, poté se přiklonil k Donaldu Trumpovi. Imigranti, kteří přicházejí nelegálně do USA, jsou prý pašeráci drog a násilníci. Většina prý pašuje marihuanu před americko-mexické hranice.

Žádná skupina nepřinesla civilizaci tolik, co bílá rasa

Loni na Republikánském konventu řekl, že žádná skupina v historii nedosáhla tolika věcí, jako „staří běloši“. „Podívejte, je to západní civilizace která pochází ze západní Evropy, východní Evropy a Spojených Států, z každé končiny, kde se usadilo křesťanství,“ dodal.

Černošky by mohly chodit na potraty pouze, pokud si přestanou kupovat iPhony

„Vsadil bych se, že drtivá většina matek, které říkají, že si nemohou dovolit potrat, mají iPhone, který stojí víc,“ řekl loni na jednom slyšení v Kongresu a narážel na Afroameričanky.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Červíček bude kandidovat za ODS do Senátu

22.05.2018 21:59 Náchod - Kandidátem ODS pro letošní senátní volby v obvodu Náchod bude bývalý policejní prezident…

Demonstranti si zalepili ústa, protestovali tak proti Babišovi

22.05.2018 20:51 Aktualizováno Praha - Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském…

OBRAZEM: Steve Bannon navštívil Prahu

22.05.2018 20:09 Praha - O aktuální situaci ve Spojených státech dnes na Žofíně debatovali bývalý strategický…

Zemanův spor o Peroutku se vrací na začátek, NS nařídil nové projednání

22.05.2018 19:50 Aktualizováno Brno - Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama