Klaus mladší nechce soudit Babiše a Sobotku. Místo toho řeší odebrané děti

Praha - Václav Klaus mladší (ODS) nechce soudit, kdo může za současnou vládní krizi. Vláda by prý měla řešit věcné problémy. Podle Klause je jedním z takových problému v Česku nárůst počtu dětí, které jsou odebrány svým rodinám. Nastává prý situace, kdy se situace nápadně podobá té, která je v Norsku. Klaus situaci řeší v komentáři na serveru Novinky.cz.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Václav Klaus ml.

Václav Klaus mladší odmítá určovat, kdo může za nastalou vládní krizi. Nechce řešit, zda ministr financí Andrej Babiš, nebo premiér Bohuslav Sobotka. „Sobotka i Babiš vládli spolu a hlasovali jako jeden muž u všech významných kroků – jako je buzerace živnostníků a pracovitých lidí, školní inkluze, akceptování uprchlických kvót, poníženost vůči Bruselu a Berlínu, regulace, fízlování, pamlskové vyhlášky, podpora nadnárodních korporací, pobídky, dotace …,“ domnívá se Klaus.

Prý jim u toho ještě „svítili“ lidovci a v některých, zejména ekologických, záležitostech také opoziční TOP 09. Vinu nechce dávat na toho či onoho také proto, že politiku nevnímá jako vzájemné handrkování se o tom, kdo je horší , ale jako snahu řešit věcné problémy země. Pak expert ODS na oblast školství záměrně obrací list.

„Podívejme se tedy dnes na věcný problém – vlamování se státu do biologických rodin,“ píše Klaus. V této souvislosti zmiňuje případ paní Michalákové, které norské úřady zabavily děti.

„Strašný příběh, ale zaprvé jsou podobných případů desítky a stovky, zadruhé z mého pohledu (a uvědomuji si krutost těchto slov) si za věc může částečně sama, protože se rozhodla žít v cizí zemi, kde platí (sice šílená a sadistická) ale zkrátka jiná pravidla,“ dodává.

Václava Klause znepokojuje, že Česko přijalo „pod tlakem stejných aktivistů a zájmových skupin – jako u školní inkluze – stejný přístup k „ochraně“ dětí“, jako má dle jeho názoru právě Norsko. Podle Klause se prosazováním placené pěstounské péče zavádí postupně větší kontrola rodin. Jako příklad uvádí to, že počet případů, kdy zázemí a život dětí řešila sociálka, vzrostl od roku 2006 do roku 2016 desetinásobně. Současně ale počet týraných a sexuálně zneužívaných dětí zůstává na více méně stejné hodnotě. „To dává logiku – úchylných jedinců je v populaci pořád stejně. Celý obrovský nárůst jde na vrub zejména kategorie „zanedbávané děti“ a trochu méně vágnější kategorie „psychického“ týrání,“ konstatuje.

Český stát dle jeho informací zabavil 3 841 dětí v loňském roce. “Z dat vyplývá, že raketově roste počet dětí umísťovaných do placené dočasné pěstounské péče. „Jdeme Norskou cestou? Vede se o tom ve společnosti diskuse? Nejsou to důležitější otázky než uječené moralizování a trapnost ústavních činitelů?“ táže se Klaus.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tohle ještě nezažila. Poslanec pořádně rozhodil moderátorku

20.02.2018 22:01 Aktualizováno Praha – Poslanec občanských demokratů Marek Benda je dlouhodobým kritikem absolutního zákazu…

Babiš osobně napsal Ester Ledecké. Bylo to famózní. Viděl jsem to…

20.02.2018 18:14 Aktualizováno Praha - Předseda vlády v demisi Andrej Babiš zaslal dopis olympijské vítězce v závodu super-G Ester…

Babiš se chce podpoře od KSČM a SPD vyhnout

20.02.2018 15:55 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes zopakoval, že zajištění podpory pro vládu od KSČM…

Zeman v Lánech sejde s Hamáčkem a Zimolou

20.02.2018 15:49 Praha - Prezident Miloš Zeman se příští úterý odpoledne v Lánech setká s novým předsedou ČSSD Janem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama