Na Zemana čekali v Liberci odpůrci z řad občanů i politiků: Odvolejte Babiše, stálo na transparentu

Liberec - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil návštěvu Libereckého kraje. Čekalo na něj deset odpůrců s transparenty, na jednom byl nápis "Odvolejte Babiše". Jiní drželi červené karty či tibetskou vlajku. Hlavu státu posléze kritizovali i někteří zastupitelé.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Zeman přijel na oficiální návštěvu Libereckého kraje počtvrté, s protesty se při zahájení dosud nesetkal. "Bylo to poprvé," potvrdila mluvčí kraje Markéta Dědková.

K protestu se přihlásila liberecká TOP 09. "Připadáme si, jako by naše země byla v zajetí člověka, který ji vede do náruče Ruska a Číny, a s tím jednoznačně nesouhlasíme. My patříme do Evropy," řekl krajský předseda TOP 09 František Gábor. Kritizoval i to, jak prezident nakládá s ústavou. "Žádám pana prezidenta, aby respektoval ústavu. Máme zde parlamentní demokracii a její základní pravidla platí pro všechny stejně," dodal.

Zastupitel a náměstek libereckého primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec) zase vyzval Zemana, aby se zamyslel nad svým chováním při nedávném přijetí premiéra Sobotky na Hradě, při jehož sledování se styděl. "Vaším hlavním záměrem bylo pana premiéra ponížit. Myslím, že je to lidsky nedůstojné, zvláště, když se takovým způsobem chová prezident republiky," uvedl Korytář.

Zeman řekl, že vzhledem k měnícím se úmyslům předsedy vlády ohledně demise se prý nemůže divit, že se rozčílil. "I méně klidného člověka, než jsem já, by tato řekněme nedůvěryhodná sekvence rozčílila," vysvětloval Zeman své chování.

Prezident stráví v Libereckém kraji tři dny, naposledy zde byl na oficiální návštěvě loni v únoru. Z regionálních témat se dnes na krajském úřadě mluvilo o vytvoření plnohodnotného krajského soudu v Liberci. Zeman to považuje za svůj dluh vůči kraji. Několikrát se za jeho vytvoření u ministra spravedlnosti přimlouval.

"Došlo k jistému pohybu, typicky českým způsobem, a sice, že k návrhu zákona o vytvoření Krajského soudu v Liberci se přifařil návrh zákona o vytvoření Krajského soudu v Pardubicích," uvedl. Pravděpodobnost, že zákon bude přijat, tím podle něj stoupla.

Hejtman Martin Půta (STAN) pak ještě žádal, aby prezident při jednání s představiteli parlamentních stran podpořil přijetí zákona vzešlého z iniciativy Libereckého kraje. Obce by díky němu mohly dostávat víc peněz z DPH, zákon se dostal do druhého čtení.

Vstupte do diskuze (28)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Ruské volby? Hlavně aby Putin nevyhrával u nás, shodla se česká pravice

19.03.2018 12:51 Praha - Ruské prezidentské volby dopadly podle očekávání, shodují se zástupci českých parlamentních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama