Zoufalý Sobotka táhne Česko do bahna, spustil Ovčáček. TOP 09 to vidí jinak

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) demisi podávat nebude a chce naopak z vlády vyhodit šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je prý zatížen podezřeními, že neodváděl daně a že úkoloval novináře v médiích. Další názorový obrat předsedy vlády už komentuje Hrad.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jiří Ovčáček

"Názory mění B. Sobotka takřka každou hodinu. Takže raději počkáme, zda si svůj nejnovější přemet zase nerozmyslí," napsal Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana. V dalším příspěvku na twitteru poznamenal, že zoufalí lidé dělají zoufalé věci. "Zoufalý premiér se právě snaží stáhnout do bahna celou republiku," napsal.

V České televizi Ovčáček řekl, že se Zeman Babiše zeptá, zda se chce stát mučedníkem. Reagoval tak pravděpodobně na Sobotkova slova ze začátku týdne, který řekl, že Babiše nechce odvolat, protože by se stal mučedníkem. Prezident bude podle Ovčáčka postupovat uvážlivě a ve prospěch České republiky.

Sobotka podle šéfa poslanců KSČM Pavla Kováčika neměl zřejmě všechny své kroky promyšlené s ohledem na současnou situaci a ústavní právo. "Očekáváme, že situace nebude klidná," řekl ČTK. Návrh na odvolání Babiše (ANO) z vlády podle něj neznamená, že ho prezident přijme a premiérovi vyhoví. KSČM trvá na názoru, který prezentovala už v lednu, že současná koalice už nemůže nic nového přinést a že nejlepším řešením by byly předčasné volby.

"Pan Sobotka předvádí absurdní divadlo. Vůbec si neumím představit, že by takovýto člověk mohl vést dál vládu. Je to opravdu cirkus maximus," komentoval nové Sobotkovy kroky pedseda poslaneckého klubu Úsvitu Marek  Černoch. O svých krocích, které chtěl učinit, měl premiér podle něho informovat ministry, poradit se s prezidentem Milošem Zemanem a stát si za nimi. "Co můžeme čekat zítra?" tázal se Černoch.

"Člověk, který mění názor každých deset minut, si myslím, že by neměl být premiérem naší země," uvedl Jaroslav Faltýnek, místopředseda ANO. Podle něj se bude muset vedení hnutí ANO sejít a zjistit, co vlastně lídr sociální demokracie chce, protože mění názor každý den. Se sociální demokracií by pak měli jednat například na koaliční radě ve středu ráno. Zatím se premiér podle něj s Babišem, aby ho o odvolání informoval, nesešel.

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek na facebooku uvedl, že TOP 09 od počátku tvrdí, že podáním demise by Sobotka moc v zemi předal Zemanovi. "Od začátku říkáme, že se měl premiér alespoň pokusit Andreje Babiše nejprve odvolat. Zdá se, že to premiér konečně pochopil. Přestože jsme v opozici, může počítat s naší podporou," napsal.

Europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil na twitteru uvedl, že Sobotka po třech dnech neustálých změn názorů udělal to, co už se mělo stát dávno. "Teď je míč na straně Zemana," dodal.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko by se mohlo po brexitu stát branou japonských firem do Evropské unie

21.08.2017 21:52 Praha - V souvislosti s odchodem Velké Británie z Evropské unie se otevírá pro Česko možnost, aby…

Vláda a odbory jednají o růstu platů

21.08.2017 20:27 Aktualizováno Praha - Zástupci vlády a odborů se shodují na tom, že platy učitelů by měly růst více, než platy…

ODS se dobrovolně vyšachovala z budoucí vlády, na partnery má nesplnitelné…

21.08.2017 20:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ MH - ODS si vytvořila dokument, který ji téměř automaticky vylučuje z účasti na budoucí…

Zákaz dávat děti do ústavů se psát nezačne, vláda plán smetla ze stolu

21.08.2017 19:56 Praha – Příprava zákona, podle kterého by bylo zakázané posílat malé děti do ústavů a který počítal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama