Vládní krize trvá: ČSSD si na prostudování Babišova dopisu nechá několik dní

Praha - Ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec dnes oznámil, že jeho strana vyčká, až do Sněmovny oficiálně doputuje dopis, ve kterém ministr financí Andrej Babiš (ANO) vysvětluje transakce s jednokorunovými dluhopisy a další detaily svého podnikání. Sociální demokraté jej pak prostudují, vyhrazují si na to však několik dnů.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Milan Chovanec /ČSSD/ a Andrej Babiš /ANO/

Strana si chce na prostudování Babišova dopisu nechat několik dní, řekl novinářům po ranním zasedání grémia ČSSD Chovanec. Dopis mají k dispozici média, ale šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru uvedl, že ho zatím nedostal.

Ministr také informoval, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) špičky strany informoval o současné situaci. Nešlo prý ale o klíčový bod ranního jednání i kvůli tomu, že ČSSD čeká, až dopis bude fyzicky ve Sněmovně a dává si čas na seznámení s ním. „Premiér nám řekl nějaký svůj postoj, ve své podstatě čeká na ten dopis, musí se s ním seznámit, nějak ho zanalyzovat, dřív než 2., nebo 3. května to nebude," uvedl.

V březnu dostal šéf hnutí ANO od Sněmovny čas, aby do konce dubna objasnil vážné pochybnosti z daňových úniků. "Ještě není konec dubna. Čekáme, až pan ministr Babiš dá ten materiál, o kterém hovořil, Sněmovně. Poté se s tím materiálem seznámíme a uvidíme," řekl novinářům statutární místopředseda ČSSD Chovanec.

Chovanec i místopředseda ČSSD a volební manažer strany Jan Birke novinářům řekli, že konečné rozhodnutí, zda Babiše odvolat, přísluší premiérovi, na grémiu se prý tato otázka vůbec neprobírala.

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) novinářům ve Sněmovně řekla, že současná situace je jí nepříjemná. Veřejnost to vše podle ní může vnímat, že se na vládě neustále hádají. „To tak není, ta vláda fungovala," uvedla. Hádky kvůli různým kauzám jsou podle ní záležitostí až posledních měsíců. Doufá, že vláda dotáhne svůj mandát do konce.

Babiš v dopisu napsal, že považuje všechny své transakce se společností Agrofert, kterou do února vlastnil, za legální. Kritika, které čelil kvůli nákupu jednokorunových dluhopisů Agrofertu nebo prodeji svých firem společnosti je podle něj založena na lžích.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sobotka v buldozeru? Strany si stěžují u soudu na pokuty od dohledového…

21.05.2018 08:15 Brno - Krajský soud v Brně eviduje 13 žalob, kterými se některé politické strany a hnutí brání…

ČSSD začne v pondělí rozhodovat o účasti ve vládě

20.05.2018 20:56 Aktualizováno Praha - Členové sociální demokracie v pondělí začnou v referendu rozhodovat o tom, zda se jejich…

Babiš poletí do Finska, chce řešit školství a boj proti dezinformacím

20.05.2018 17:54 Helsinky/Praha - Předseda české vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) chce ve Finsku najít inspiraci…

Babiš si předsevzal nelehký úkol. Chce se shodnout ze Zemanem

20.05.2018 17:37 Praha - Pro budoucí vládu je důležitá shoda s prezidentem v oblasti zahraniční politiky, řekl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama