Fiala k odvolání Babiše: Sobotka neřekl vůbec, ale vůbec nic!

Praha - Na tiskovou konferenci, kterou svolal předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpoledne, reagoval pro EuroZprávy.cz předseda ODS Petr Fiala. Ten tiskovou konferenci považuje za trapné divadlo, premiér podle Fialy neřekl v podstatě nic.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Petr Fiala na 24. kongresu ODS

"Nevěřím, co všechno se tady děje. Premiér dnes svolal novináře, aby veřejnosti řekl, že Andrej Babiš má udělat to, co mu Poslanecká sněmovna už před měsícem řekla, že má udělat. Ano, rozumíte dobře. Tedy dnes premiér neřekl vůbec ale vůbec nic - jen bude velmi doufat, že to večer ve zprávách bude vypadat, že něco řekl,"

Premiér na tiskové konferenci zopakoval, že požaduje od Andreje Babiše vysvětlení jeho podnikatelských aktivit z minulosti. Pochybnosti ve věci Čapího hnízda či nákupu korunových dluhopisů mohou poškodit důvěryhodnost jak vlády, tak celého Česka. Vicepremiér Babiš by měl nejasnosti kolem podnikatelské činnosti vysvětlit do konce dubna, má už tedy jen čtyři dny. Poslanecká sněmovna nedávno vyzvala Babiše, aby své aktivity vysvětlil.

"Už je to opravdu trapné divadlo z obou stran - jak od Andreje Babiše, tak od Bohuslava Sobotky. Přestaňte mluvit a řešte krizi!" vyzval předseda ODS Fiala oba politiky.

„Pokud mě odvolá, bude se za to muset zodpovídat občanům,“ vzkázal Babiš, který tvrdí, že je na něco takového připraven. „Svatba je ještě daleko. Teď mě premiér odvolá, takže mám jiné starosti. Musím sehnat kartony. Mám strašně moc papírů v kanceláři, takže musím sehnat kartony,“ uvedl ve čtvrtek na svém facebookovém profilu.

Později přidal fotku, na které jsou zachyceny kartonové krabice, ke které dopsal: „Bude mi to moc líto, mám tady spoustu práce, kterou jsem chtěl dokončit, ale pokud se pan premiér rozhodne mě odvolat, jsem připraven.“

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman v OSN? Neřekl nic nového, shodují se čeští politici

19.09.2017 19:34 Praha - Zástupci českých politických stran reagovali na dnešní slova prezidenta Miloše Zemana v OSN…

Senátoři se sejdou 11. října, na programu mají i zbraňovou novelu

19.09.2017 19:26 Praha – Senátoři se sejdou 11. října, rozhodl organizační výbor. Na programu je zákon o platebním…

Poslanci vyzvali k výjimečnému využívání zajišťovacích příkazů, Pilný se…

19.09.2017 18:59 Aktualizováno Praha - Zajišťovací příkazy by měla Finanční správa využívat jen výjimečně a posuzovat jejich dopad…

Cenu pro Zemana hodnotí politici vesměs pozitivně, Kalousek si rýpnutí…

19.09.2017 16:53 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dostal v New Yorku od Amerického židovského fondu ocenění Bojovník za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama