Fiala k odvolání Babiše: Sobotka neřekl vůbec, ale vůbec nic!

Praha - Na tiskovou konferenci, kterou svolal předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes odpoledne, reagoval pro EuroZprávy.cz předseda ODS Petr Fiala. Ten tiskovou konferenci považuje za trapné divadlo, premiér podle Fialy neřekl v podstatě nic.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Petr Fiala na 24. kongresu ODS

"Nevěřím, co všechno se tady děje. Premiér dnes svolal novináře, aby veřejnosti řekl, že Andrej Babiš má udělat to, co mu Poslanecká sněmovna už před měsícem řekla, že má udělat. Ano, rozumíte dobře. Tedy dnes premiér neřekl vůbec ale vůbec nic - jen bude velmi doufat, že to večer ve zprávách bude vypadat, že něco řekl,"

Premiér na tiskové konferenci zopakoval, že požaduje od Andreje Babiše vysvětlení jeho podnikatelských aktivit z minulosti. Pochybnosti ve věci Čapího hnízda či nákupu korunových dluhopisů mohou poškodit důvěryhodnost jak vlády, tak celého Česka. Vicepremiér Babiš by měl nejasnosti kolem podnikatelské činnosti vysvětlit do konce dubna, má už tedy jen čtyři dny. Poslanecká sněmovna nedávno vyzvala Babiše, aby své aktivity vysvětlil.

"Už je to opravdu trapné divadlo z obou stran - jak od Andreje Babiše, tak od Bohuslava Sobotky. Přestaňte mluvit a řešte krizi!" vyzval předseda ODS Fiala oba politiky.

„Pokud mě odvolá, bude se za to muset zodpovídat občanům,“ vzkázal Babiš, který tvrdí, že je na něco takového připraven. „Svatba je ještě daleko. Teď mě premiér odvolá, takže mám jiné starosti. Musím sehnat kartony. Mám strašně moc papírů v kanceláři, takže musím sehnat kartony,“ uvedl ve čtvrtek na svém facebookovém profilu.

Později přidal fotku, na které jsou zachyceny kartonové krabice, ke které dopsal: „Bude mi to moc líto, mám tady spoustu práce, kterou jsem chtěl dokončit, ale pokud se pan premiér rozhodne mě odvolat, jsem připraven.“

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravice a ČSSD jsou pro vyhoštění diplomatů

23.03.2018 15:30 Praha - Česká republika měla postupovat razantněji hned poté, co ji Rusko spojilo s chemickou…

Babiš o plánu vyhostit ruské diplomaty informoval Zemana

23.03.2018 13:46 Praha/Brusel - Premiér v demisi Andrej Babiš informoval prezidenta Miloše Zemana o plánu na…

ČSSD shrnuje programová jednání, schůzka s Babišem odložena

23.03.2018 13:24 Praha - Jednání o programových neshodách posunuli lídři ANO a ČSSD z dnešního večera na úterý. S…

Pravice je pro vyhoštění ruských diplomatů. KSČM by vyčkala, Hrad mlčí

23.03.2018 11:16 Praha - Možnost vyhoštení ruských diplomatů z ČR vyvolala rozruch na politické scéně. Pro razantní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama