Babiš se chtěl pochlubit, místo toho občany pořádně naštval. Běžte se vycpat, radši rezignuje, vzkazují mu

Praha – Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se chtěl na sociálních sítích pochlubit, jak jeho ministerstvo ušetřilo, když si sjednalo levné mobilní tarify od společnosti T-Mobile. Místo, aby lidé ocenili, že šetří peníze státu, se spíše naštvali, protože sami platí několikanásobně větší sumy.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

„Tak jsme pro Ministerstvo financí ČR vyjednali levné mobilní tarify za polské ceny. A ani jsme se tam nemuseli odstěhovat. Neomezený hlasový tarif za 54 Kč, datový s 10 GB za 109 Kč měsíčně!“ pochlubil se na Faccebooku.

Ačkoliv tím šéf hnutí ANO chtěl nejspíše naznačit, že šetří státní peníze, občany tím rozhodně nenadchnul. „Šmejdi, to je teda čím se chlubit!! Prasárna největší, normální člověk platí 10x tolik. Stejně voláte za naše peníze, za svoje rozhodně ne,“ napsal k Babišově statusu jeden z rozzlobených uživatelů.

„Tak je pravda že mobilním operátorům MF dost pomohlo když zavedlo EET. Nakonec všichni tři operátoři prodávají pokladní systémy a žádná trafika se bez mobilního připojení neobejde. Tak proč by z vděčnosti neudělali něco pro soudruha ministra,“ rýpnul si další.

„Jděte se vycpat, to se chlubíte, je vidět, že na obyčejných lidech vám nezáleží, hlavně, aby vy jste měli všechno levnější v těch vašich jídelnách a bufetech, kde se stravujete za směšné částky!! Nechápu, jak vám někteří lidi žerou ty vaše kecy, že bude líp, ANO bude líp, ale jen Vám!! Koukejte odstoupit, po těch vašich aférách, nemáte v sobě kouska cti, jinak už byste odstoupil!!! Jste nevolitelný s tou vaší stranou!!!“ soptil další občan.

Babiš ale nebyl jediný, na koho se lidí sesypali. Na facebookové stránky českého T-Mobile se ihned po zveřejnění Babišova statusu začaly objevoval zprávy, ve kterých lidé žádali o „Babišův tarif“. „Tak jaký je rozdíl mezi běžným občanem a firemním zákazníkem respektive zaměstnancem MF? Zde je důkaz, že běžné tarify jsou silně předražené!!!“ zlobil se jeden klient.

T-Mobile pak zákazníkům začal vysvětlovat, že se se o individuální nabídku pro firemní smlouvu. „Firemní smlouva má několik podmínek a jednou z nich je i například měsíční útrata, kterou musí dodržovat a počet využívaných telefonních čísel,“ komentoval T-Mobile příspěvky rozzlobených klientů.

Podobně jako Babiš to nakonec schytal i jeho kolega z vlády, ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). „Jako daňového poplatníka mě těší, že MF zvládlo vysoutěžit levnější volání,ale jde to rychleji a levněji,“ reagoval na Babišova slova na facebooku.

Prozradil také, že jeho úřad platí ještě méně. „Pro celý rezort Ministerstva zemědělství máme od srpna 2015 cenu 50 Kč neomezené volání (tj. o 7,41% méně než MF) a 70 Kč za 10 GB dat(tj. o 35,78% méně než MF).A věřím, že to v létě ještě dokážeme snížit. Co mě však netěší, že odpovědné MPO nebylo schopné docílit podobné cenové revoluce i pro běžné občany. Doufám, že stejnou efektivitu nemají na MF i u daní,“ rýpnul si.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pochod nas*aného voliče. Výstřední píseň od člena SPD

17.02.2018 17:04 Praha - Poslanec hnutí SPD a zastupitel Jihomoravského kraje Lubomír Španěl napsal a nazpíval…

Kdo povede německou diplomacii? Stropnický by si přál opět Gabriela, ten…

17.02.2018 15:48 Mnichov - Český ministr zahraničí Martin Stropnický by si přál, aby na postu šéfa německé…

Začátek konce ČSSD? Je na tom pořád hůř. Škromach odhalil, kdo za to může

17.02.2018 15:00 Aktualizováno Praha - V souvislosti s ČSSD se po posledních volbách do Poslanecké sněmovny hovoří o klinické…

Zákon proti přeběhlictví poslanců a senátorů? Vláda zřejmě návrh KSČM smete

17.02.2018 14:45 Praha - Vláda v demisi se patrně postaví proti předloze poslanců KSČM namířené vůči takzvanému…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama