V naší rodině se po generace migrovalo. Okamura posílí lidovecké řady, s bratrem se neshodne ani na Zemanovi

Praha - Hluboce věřící křesťan a jeden ze tří bratrů z rodiny Okamurů Hayato se chystá na kandidaturu ve volbách do poslanecké sněmovny. Posílit by měl lidovecké řady. Právě ke KDU-ČSL má jeho rodina vazby už z minulosti.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Hayato Okamura

V úterním rozhlasovém pořadu Kauza dne na rádiu Impuls byl hostem Hayato Okamura, méně známý bratr populárního lídra SPD Tomia Okamury. Hned v úvodu zmínil,že odmítá bulvární otázky. „Jsem věřící katolík, vychoval jsem pět dětí a modlím se,“ zmínil s tím, že preferuje otázky s hlubším záběrem.

Hayato připouští, že má rozdílné názory s oběma bratry, i s nejmladším Osamu, který je známým architektem. Co se týče migrační otázky, ve které má bratr Tomio jasný odmítavý postoj vůči přílivu dalších běženců a spojuje ho s rizikovým islámem, Hayato naopak migraci jako problém nevnímá. „V naší rodině se po generace migrovalo, například náš dědeček je ekonomický migrant z jižní části Koreje do Japonska,“ vysvětluje svůj postoj.

Sankce vůči Rusku nerušit, s uprchlickými kvótami se uvidí

Členem a možným kandidátem KDU-ČSL se stal zejména kvůli postojům strany. Ta prý hájí demokracii, stojí za rodinou či Evropskou unií. Navíc již jeho dědeček ještě za První republiky byl členem Lidové strany, stejně tak později i jeho maminka. O tom, na kterém místě kandidátky do voleb skončí, se rozhodne tento čtvrtek v pražském sídle lidovců.

Hayato Okamura před nedávnem přiznal na svém facebookovém profilu, že má o Tomia starost. Vzpomněl na svou maminku, která by asi z Tomiova politického působení neměla radost.

Zlínského lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka vnímá především jako křesťana a jeho názory na uprchlickou krizi chápe ne jako „tvrdě nemilosrdné“. Sankce vůči Rusku by nerušil a do vlády, na které by se nějakým způsobem podíleli komunisté by nevstoupil. K otázce uprchlických kvót se vyjádřil nejednoznačně, důležitá je prý konstruktivní spolupráce evropských států.

Neshodnou se na Zemanovi, ani Drahošovi

V pondělním rozhovoru pro server Lidovky.cz vyjádřil také nespokojenost s působením současné hlavy státu Milošem Zemanem. Sám Hayato se zapojil do tzv. Kroměřížské výzvy, která by měla najít ideálního kandidáta na Hrad. Vůči iniciativě je skeptický a myslí si, že ve výsledku nebude mít sílu postavit kandidáta.

Jako preferované kandidáty zmínil Pavla Fischera z kanceláře Václava Havla a bývalého francouzského velvyslance a také Jiřího Drahoše, který již kandidaturu oznámil minulý týden. Právě k němu se už stihl vyjádřit bratr Tomio Okamura na svém youtube kanálu. „Nemá žádné politické zkušenosti. Co na to říct? Pana Drahoše neznám a nic mi neříká, nikdy jsem neslyšel ani jeho názory,“ sdělil s tím, že pokud občanům stačí kladeč věnců, pak funkci může zastávat i zcela nezkušená osoba.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ANO a SPD koalici nevytvoří, shodly se ale na návrhu Vondráčka na…

23.10.2017 21:24 Praha - Na dnešní večerním jednání se hnutí ANO a Svoboda a přímá demokracie (SPD) shodly na návrhu…

Lidé dostávají drobky od stolu těch nahoře, takže jsou spokojeni. Ale to…

23.10.2017 21:20 Aktualizováno ROZHOVOR - Letošní volby byly pro českou levici hodně tvrdé. Výsledek ukazuje, že v České republice…

Pro ODS není jiná cesta než skončit v opozici, říká Vystrčil. Němcová…

23.10.2017 20:46 Aktualizováno Jihlava - Pro Občanskou demokratickou stranu není zřejmě po volbách jiná cesta než skončit v…

Rebelové ve vedení ČSSD? Zimola zvažuje kandidaturu do vedení

23.10.2017 20:16 Praha - ČSSD musí po neúspěšných volbách do Sněmovny projít sebereflexí, říká bývalý jihočeský…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama