Babiš zase řádil před kamerou: Jste natvrdlej? Udělejte si tiskovku se Sobotkou a Kalouskem

Praha – Internetem koluje další video Andreje Babiše, které pořídili novináři. Server Aktuálně.cz zveřejnil záběry ministra financí, který se s novináři střetl na chodbě Poslanecké sněmovny. Babiš se pořádně dopálil, když byl dotázán na audit jeho financí.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

„Čím víc toho ukazuju, tím víc nevím, co budu ukazovat. Když jsem chodil do školky a kupoval si lízátko?“ spustil svou typickou komolenou češtinou šéf hnutí ANO. Novináři se jej následně otázali, zda by přece nebylo vhodné udělat „pořádný audit“. A to Babiše pořádně dopálilo.

„Audit se nedá. Pane Bartoníček, jste natvrdlej, nebo co? Já nemám účetnictví, tak nemůžu mít audit,“ vysvětloval šéf státní kasy. Novináři mu připomněli, že to byl on, kdo jako první začal mluvit o auditu financí.

„Ano, protože jsem se domníval, že audit je nějaká činnost, ale podle rétoriky těch auditorů nemůžu mít audit,“ vysvětloval Babiš a na důkaz mával novinářům před očima štosem papírů. „Teďka jsem vám to četl. Znova vám to ukážu. Dohodnuté postupy jsou…, no takže já audit nemůžu mít,“ četl ze svých materiálů.

Řeč přišla také na účetní, která podle Babiše udělala chybu v daňovém přiznání. „Prosim vás, chyba účetní je jenom to, že chudinka poprvé to dělala, tak tady napsala ‚po zdanění‘, a to tady nemělo být,“ vysvětloval Babiš a opět ukazoval svoje papíry. „A to dokazuje to přiznání. Takže jen tady se spletla,“ dodal.

Ve chvíli, kdy se jej novináři ptali, zda by nebylo dobré udělat velkou tiskovou konferenci, mu definitivně došla trpělivost. „Udělejte si tiskovku se Sobotkou a s Kalouskem, nechť ukážou jejich příjmy, jo? Nashle,“ dodal a odešel.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama