Babiš zase řádil před kamerou: Jste natvrdlej? Udělejte si tiskovku se Sobotkou a Kalouskem

Praha – Internetem koluje další video Andreje Babiše, které pořídili novináři. Server Aktuálně.cz zveřejnil záběry ministra financí, který se s novináři střetl na chodbě Poslanecké sněmovny. Babiš se pořádně dopálil, když byl dotázán na audit jeho financí.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

„Čím víc toho ukazuju, tím víc nevím, co budu ukazovat. Když jsem chodil do školky a kupoval si lízátko?“ spustil svou typickou komolenou češtinou šéf hnutí ANO. Novináři se jej následně otázali, zda by přece nebylo vhodné udělat „pořádný audit“. A to Babiše pořádně dopálilo.

„Audit se nedá. Pane Bartoníček, jste natvrdlej, nebo co? Já nemám účetnictví, tak nemůžu mít audit,“ vysvětloval šéf státní kasy. Novináři mu připomněli, že to byl on, kdo jako první začal mluvit o auditu financí.

„Ano, protože jsem se domníval, že audit je nějaká činnost, ale podle rétoriky těch auditorů nemůžu mít audit,“ vysvětloval Babiš a na důkaz mával novinářům před očima štosem papírů. „Teďka jsem vám to četl. Znova vám to ukážu. Dohodnuté postupy jsou…, no takže já audit nemůžu mít,“ četl ze svých materiálů.

Řeč přišla také na účetní, která podle Babiše udělala chybu v daňovém přiznání. „Prosim vás, chyba účetní je jenom to, že chudinka poprvé to dělala, tak tady napsala ‚po zdanění‘, a to tady nemělo být,“ vysvětloval Babiš a opět ukazoval svoje papíry. „A to dokazuje to přiznání. Takže jen tady se spletla,“ dodal.

Ve chvíli, kdy se jej novináři ptali, zda by nebylo dobré udělat velkou tiskovou konferenci, mu definitivně došla trpělivost. „Udělejte si tiskovku se Sobotkou a s Kalouskem, nechť ukážou jejich příjmy, jo? Nashle,“ dodal a odešel.

Vstupte do diskuze (19)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Social Watch kritizuje ČR: Vývozem zbraní do nestabilních oblastí…

21.09.2017 19:16 Aktualizováno Praha - Social Watch kritizuje Česko za vývoz zbraní do nestabilních oblastí a autoritářských zemí,…

ČSSD nabídla Altnerovým dědicům mimosoudní vyrovnání 180 milionů. Platit…

21.09.2017 16:22 Praha - ČSSD nabídla dědicům zesnulého právníka Zdeňka Altnera mimosoudní vyrovnání. Strana se tak…

ČR nemá zázemí, aby usilovala o sídlo bezpečnostní části Galilea

21.09.2017 15:30 Praha - Česká republika nemá zázemí a kapacitu, aby se mohla ucházet o to, aby v ní bylo po…

Zaorálek přijal Babišovu výzvu. Místo Superdebaty na ČT se střetnou tváří…

21.09.2017 14:54 Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek přijal výzvu šéfa hnutí ANO Andreje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama