Babiš? Plíží se fantasmagorický oligarchismus, burcuje Kocáb. Podpořil TOP 09

Praha - Hudebník a mluvčí iniciativy Kroměřížská výzva Michael Kocáb dnes podpořil TOP 09. Naopak kritizoval hnutí ANO, které podle něj hrozí oligarchizací politiky. Nelíbí se mu ani úvahy ČSSD o možné spolupráci s KSČM.

Přidejte svůj názor 44 komentářů

Michael Kocáb

Podle Kocába většina stran riziko ze strany ANO vidí a snaží se mu bránit. některé to ale podle něj nedělají vhodným způsobem. "Objevuje se zde nebezpečí plíživého, ale i přiznaného a často s úsměvem přecházeného fantasmagorického oligarchismu," řekl Kocáb.

Aniž by přímo jmenoval vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), hovořil o osobnostech, které se snaží "nestandardním způsobem podřídit základní pilíře demokratické politiky, ať už se jedná o média, ekonomiku nebo přímý politický vliv".

"Poprvé po 26 letech od sametové revoluce dochází k prolamování politických tabu v krajně negativním smyslu," řekl Kocáb v narážce na nedávné prohlášení premiéra Bohuslava Sobotky, že je Bohumínské usnesení přežitkem a že si dokáže představit spolupráci s KSČM i na vládní úrovni.

Za jedinou stranu, která stojí mimo obavy z podpory oligarchie nebo komunismu, Kocáb označil TOP 09. Zároveň ale vyjádřil naději, že i členové ostatních stran odmítnou rizika, o nichž mluvil, a podpoří dosavadní polistopadový vývoj.

Vstupte do diskuze (44)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hra skončila. teď už Drahoše kritizovat můžu, hlásá Horáček. Pak vysvětlil…

18.02.2018 21:50 Aktualizováno Praha - Přestože v kampani před druhým kolem prezidentské volby textař a neúspěšný kandidát Michal…

Šarvátka na sjezdu ČSSD: Novinář Kotrba zaútočil na bezdomovce. Jste…

18.02.2018 21:41 Aktualizováno Hradec Králové – Sjezdu ČSSD, který se dnes koná v Hradci Králové, se nevyhnul nepříjemný incident.…

Babiš povečeřel se Zemanem v luxusní restauraci

18.02.2018 21:30 Průhonice - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem.…

Sjezd ČSSD pověřil nové vedení jednáním o vládě s ANO

18.02.2018 21:10 Aktualizováno Hradec Králové - Mimořádný sjezd ČSSD dnes pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama