Rezignace Prouzy? Obrovská ztráta, zní z Bruselu. Ozvali se ale i kritici "pana Evropy"

Praha - Na twitteru se objevila řada ohlasů na rezignaci státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy (ČSSD). Zatímco někteří jeho odchodu litují, jiní ho naopak uvítali.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Tomáš Prouza

Práci českého "pana Evropy" ocenil například šéf kabinetu předsedy Evropské komise Jean-Clauda Junckera. "Je to obrovská ztráta pro evropský projekt," tweetoval šéf Junckerova kabinetu Martin Selmayr.

Rezignaci Prouzy komentovala také britská velvyslankyně v České republice Jan Thompsonová. Prouza s ní byl v kontaktu i díky tomu, že na úřadu vlády vedl pracovní skupinu pro brexit. "Skvěle jste sloužil své zemi a jste drahým přítelem," uvedla velvyslankyně.

Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se naopak na adreu Prouzy vyjádřil kriticky. "Osobně vám přeji vše dobré, české EU politice pak bez vás více realismu, méně vlivu Bruselu/Berlína," uvedl v tweetu.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky je také zásluhou Prouzy, že současná vláda má proevropský kurz a promlouvá do směřování EU.

Prouza svou rezignaci v pátek večer zdůvodnil přijetím nabídky ze soukromého sektoru. Podle Lidových novin bude působit ve firmě s čínským kapitálem. V médiích se však objevují nepotvrzené informace o tom, že tajemník skončil, protože nedostal potřebnou bezpečnostní prověrku. Někteří se domnívají, že příčinou odchodu Prouzy je to, že se nestal ministrem průmyslu a obchodu.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš drží větší trumfy. Zemana by porazil, ukazuje průzkum

22.01.2018 07:17 Praha - Také průzkum agentury STEM/MARK naznačuje, že prezidentské volby budou velmi napínavé. Pro…

Drahoše podpořil v Brně plný sál, zněly vtípky na účet Zemana

21.01.2018 22:00 Aktualizováno Brno - Příznivci Jiřího Drahoše dnes zaplnili sál brněnského kulturního sálu Semilasso. Na pódiu se…

VIDEO: Halík: Kategorie sluníčkáčů a vítačů je mýtus, nic takového…

21.01.2018 21:55 Aktualizováno Praha - Český kněz a profesor Tomáš Halík před druhým kolem prezidentské volby volá po změně.…

Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně…

21.01.2018 21:51 Aktualizováno Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama