Nálož Zemanovi: Invalida, manipulátor, zapařená hlava, viróza... Známý lékař se pustil do hlavy státu

ROZHOVOR - Již za pár týdnů se zřejmě český národ dozví, že současný prezident bude znovu kandidovat. Za jasný signál toho, že tomu tak bude, se dá pokládat fotografie, která pobavila v minulých dnech český internet i sociální sítě. Miloš Zeman na ní předvádí své sportovní aktivity na běžkách. I laikovi je jasné, že to je vzkaz voličům: "Podívejte, jsem zdravý, sportuju a udržuju se v kondici." Jan Hnízdil, zabývající se celostní medicínou, však v rozhovoru pro EuroZprávy.cz přidal i několik zajímavých postřehů a doporučení. Nikdo se však nemusí strachovat, že dojde k narušení lékařského tajemství, rady jsou totiž ryze praktické. Dá se říci, že hlavně sportovně-běžkařské.

Přidejte svůj názor 218 komentářů

Miloš Zeman

Miloš Zeman si sezval na 9. března na Hrad několik set svých příznivců. Důvodem je, že tento den slíbil veřejnosti odhalení, zda se rozhodl jít do dalšího funkčního období hlavy státu. V tuto chvíli se zdá, že obsah sdělení už je jasný.

„Jen pár dní poté, co jej nejbližší spolupracovníci ujistili o nominaci, odstartoval Miloš Zeman běžeckým soustředěním v Novém Veselí na Vysočině volební kampaň. Aby byla vítězná, neobejde se ale bez profesionální technické podpory,“ okomentoval pro EuroZprávy.cz jakousi „první vlaštovku“ na Zemanovo cestě ke znovuzvolení Jan Hnízdil.

Psali jsme:  

Jak dodal, podle něj ale startovní fotografie bohužel odhaluje zásadní nedostatky. Odhadl pak, i proč k nim asi došlo. „Po rozehnání lékařského konzilia a odejití šéfa protokolu Jindřicha Forejta je realizační tým v troskách. Kancléř Mynář ani mluvčí Ovčáček svoje úlohy nezvládají. Jako občan, lékař a běžkař považuji tedy za svoji povinnost upozornit na nejzávažnější pochybení,“ předeslal lékař.

Špatně zvolené oblečení by mohlo vést k viróze

Prvním bodem, který neutekl jeho kritice, se stalo oblečení prezidenta, které na sebe pro velice rychle slavnou fotku oblékl. Dle Hnízdila je totiž prý slavnostní oblečení českých olympioniků pro běžecké lyžování naprosto nevhodné. Z jakého důvodu?

„Po několika desítkách metrů se v něm hlava státu zapaří. Následné prochladnutí by pak mohlo vést k těžké viróze. Doporučuji proto několik lehčích, prodyšných vrstev, které lze podle potřeby odkládat,“ uvedl v Hnízdil pro EuroZprávy.cz.

Povšiml si i lyží a značky, na kterou se česká hlava státu postavila. „Co se týče těch běžek, jedná se pravděpodobně o několik desítek let staré Artis Sulov. Lze se u nich obávat snadného prošlápnutí a pádu. Člen ochranky na fotografii je příliš vzdálený, než aby mohl pád zachytit. Vzhledem k zálibě Miloše Zemana pohybovat se v těžkém terénu, mimo vyjeté tratě, doporučuji proto raději běžky Sporten Ranger. Jde o lyže české výroby, extra široké, s ocelovými hranami a protismykem. S odhadem váhy pana prezidenta kolem stovky kilogramů by neměly být kratší než dva metry,“ radí lékař-běžkař. A pokračuje dál.

Psali jsme:  

Taky naprosto nevhodné vázání…

„Použité vázání NN 75 se třemi kolíčky je dávno překonané. Neposkytuje ani bezpečnost ani stabilitu. Pro pacienta s polyneuropatií dolních končetin a častými pády je tedy zcela nevhodné. Doporučuji nášlapné vázání SNS s jednou hrazdou. Odepnutí lyží je snadné, bez ohýbání, pomocí hrotu hůlky. Bohužel, ani boty a vázání nebyly z mého pohledu správně zvoleny. K vázání kompatibilní a do těžkého terénu plně funkční jsou boty Sporten Perun Men. Kromě poskytnutí komfortu a boční stability symbolizují názvem i některé vlastnosti Miloše Zemana. Perun byl slovanským bohem bouře, hromu a blesku. Bývá též dáván do souvislosti s dubem (z indoevropského perku, latinského quercus),“ poukazuje dále v nadsázce jemu vlastní Jan Hnízdil.

A stejně, jako si toho povšimla většina Čechů ihned poté, co se fotografie objevila v médiích (a byla velmi rychle v různých obdobách parodována a upravována), i lékař, kterého Eurozprávy.cz oslovily, konstatuje, že servisman pro tento účel vybavil pana prezidenta naprosto nepochopitelně k běžkám hůlkami pro sjezdové lyžování. A i to, připomíná Hnízdil, má svá rizika. „V hlubším sněhu hrozí jejich proboření a možný pád. Pro zaručenou podporu pohybu doporučuji tedy typ Sporten Favorit Alu, s velkým košem a praktickým poutkem. Pro běhy na delší tratě lze k holím připevnit držák na láhev,“ poslal jednu z rad směrem k Hradu Hnízdil.

Pan prezident má dlouholetou praxi. S namazáním si nejlépe poradí sám

Závěrem pak pochválil to, že alespoň vosky asi byly vybrány vhodně. „Opravdu, ve volbě vosků úskalí žádná nevidím. Pan prezident má dlouholetou praxi. S namazáním si nejlépe poradí sám. Věřme tedy, že se realizační tým urychleně konsoliduje a Miloše Zemana na nejbližší občerstvovací stanici přestrojí. Aby nám mohl přinášet radost a Českou republiku důstojně reprezentoval i v dalším volebním období. V širší nominaci není zatím nikdo, kdo by ho v bojovnosti, taktice, tréninkové píli a životosprávě mohl nahradit,“ zakončil své postřehy pro EuroZprávy.cz Hnízdil.

Psali jsme:  

Jan Hnízdil je lékař, který se netají tím, že se jako občan nad vývojem kolem sebe zamýšlí velice často. Jeho postřehy – zejména směrem ke špičkám, bez rozdílu, k jaké politické partaji se hlásí, někdo miluje, jiný odsuzuje.

Jako lékař prý nemůže mlčet

„Víte, dřív mne politici rozčilovali. Pak jsem si řekl, že si kvůli nim nebudu ničit zdraví. Jejich chování sice občas komentuji, snažím se to ale dělat s porozuměním a humorem. Beru je jako charakterově postižené pacienty. Přesně tak se vyvíjel můj postoj k Václavu Klausovi nebo k Miloši Zemanovi: od naštvání, přes pohrdání, k soucitu. Nemá smysl s nimi bojovat, na druhou stranu jejich chování nelze úplně ignorovat. Vytvářejí nezdravou společenskou atmosféru, šíří negativní emoce, vlastní patologii přenášejí na druhé. Jako doktor k tomu nemohu mlčet. Politický intrikán, manipulátor a charakterový invalida se nejvíc bojí toho, že bude odhalen, že lidé prohlédnou jeho hru a přestanou ji hrát, nebudou mu věnovat pozornost, ze které čerpá energii, nebudou se mu odevzdávat, budou sami za sebe,“ vysvětlil před časem v jedné ze svých knih pohnutky svých reakcí Hnízdil.

Vstupte do diskuze (218)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU útočí: Pokud budou Češi poslušní, dostanou odměnu. A když ne?

25.05.2018 22:23 Aktualizováno Brusel - Evropská unie chce zkrotit Visegrádskou skupinu podle známého hesla rozděl a panuj, píše…

Kdo nahradí senátora Čubu? Probíhá druhé kolo voleb, zájem je minimální

25.05.2018 16:35 Aktualizováno Zlín - Velmi malý zájem zatím provází druhé kolo doplňovacích senátních voleb v obvodu Zlín, který…

Česko otevře další honorární konzulát ve Finsku, důvody jsou dva

25.05.2018 16:31 Praha/Helsinky - Česká republika otevře druhý honorární konzulát ve Finsku. Posílením…

Důvody k rezignaci politika? Nevěra Čechům příliš nevadí, závažnější je…

25.05.2018 15:59 Praha - Přibližně devět z deseti Čechů si myslí, že politik by měl odstoupit, pokud je obviněn nebo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama