Zemanovy vlky plky o migrantech. A příliš korektní a neschopná EU jen předstírá, že něco dělá. Senátor Kubera nám prozradil pár pikantností

Praha – Ekonomické migranty vyhostit do „prázdných míst" v severní Africe nebo na „neobydlené řecké ostrovy". Právě těmito slovy vzbudil český prezident Miloše Zeman pozornost nejen v České republice, ale i v zahraničí. Podle senátora za ODS a primátora Teplic Jaroslava Kubery je to ale nesmysl. Pro EuroZprávy.cz promluvil také třeba o svém návrhu na úplný zákaz kouření.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS

„Pan prezident má velmi důvěrné vztahy k jisté velké zemi, která vlastní jistý krásný velký poloostrov, kam by se vešli. To by byl jeden návrh. A teď vážně, to jsou jenom vlky plky, nejenom od pana prezidenta, ale od všech co mluví o evropské armádě a dalších věcech. Oni prostě neznají řešení a ani ho znát nemohou, protože žádné řešení není. Myslím politicky korektní řešení. Má to jenom hodně drastické a dramatické řešení a toho Evropská unie není absolutně schopná. O tom se nesmí ani mluvit," posteskl si Kubera.

Psali jsme:  

Senátor poukazuje, že mít odlišný názor se často nevyplácí. „Já jsem se nedávno dočetl, že útočili na kandidáta do Senátu, protože hlasoval proti vstupu do Unie. A proč by nemohl? Co je na tom trestného? Je to přece hlasování. Kam až to došlo? Je to zběsilost, když má někdo jiný názor než někdo jiný – pak by ho nejradši zabili," nechápe politik.

Migrační krize není u konce, bude ještě hůř

I přesto trvá na tom, že by Zemanův nápad prostě nefungoval. „Leda, že by to šlo takto – ale nevím, jestli je Evropská unie právní subjekt, který by si mohl koupit ostrov. Ale určitě by si ho mohlo koupit Německo, kterému Řecko dluží. A že by mu místo splátky dluhu dalo v té ceně nějaký ostrov. To by možná bylo reálné. Ale pak by se na tom ostrově musela vybudovat nějaká infrastruktura. Ta představa, že tam nic není – ani Australané takto nepostupují. Není to tak, že je vypustí na pustém ostrově a nechají je osudu svému. To je daleko sofistikovanější. Ale Austrálie naštěstí není členem EU, takže problémy umí řešit mnohem jednodušeji," navrhuje potenciální řešení.

Psali jsme:  

Krize navíc podle něj není ani zdaleka u konce. „A bude hůř, jakmile se pohne i Afrika. Ono už se to ví a je to děsivé. Ale nic se s tím neudělá. Unie není schopna ničeho, všechno jsou to jen plky, které mají odpoutat pozornost a dát veřejnosti najevo, že už se něco děje a že se něco rýsuje. Ale tak to není. Díky evropské korektnosti to žádné řešení nemá. Ona by měla jasně říci – už ne, už nemůžeme. Už dál nechceme. Ale to i s ohledem na svoje postoje říct nemůže, takže se radši nechá zničit. A není to jen problém – jak se někdo mylně domnívá – islámu. Islám je také problém, protože to není náboženství, ale státní zřízení. Ale největší problém je množství. Kdyby přišlo stejné množství Číňanů, ale dávám je jen pro příklad, aby se toho někdo nechytl, nebo Indů nebo jiné národnosti, tak ten problém bude téměř obdobný," myslí si Kubera.

Vláda si myslí, že jsme děti a že o nás musí rozhodovat

„Mám knihu V soumraku lidstva, bohužel všech šest dílů jsem zatím přečíst nestihl, protože nemám čas, ale hodně se na to těším. V ní spisovatel předpovídá, že to bude Čína, která ovládne celý svět. Pak jsem zjistil, že se prý Číňani neradi stěhují. To je stejné jako u Čechů. Je tu marná snaha o to, aby Češi jezdili za prací, že jim něco dáme zadarmo. Ale Češi nikam jezdit nebudou, to je přesně ta obrácená mentalita, než mají kočovníci. Čech má doma králíky a zahrádku a nepohne se. Radši bude brát dávky, než aby se pohnul. Ale s tím se nedá nic dělat. To jeden americký profesor mi kdysi v 90. letech říkal, že Američani musí vzít dodávku, naložit ji a odstěhovat se o tři státy dál," vzpomíná senátor.

Podobné nápady v Česku jsou podle něj zbytečná ztráta času. „Češi potřebují mít práci doma. Někde blízko, nejlépe na docházkovou vzdálenost. To je samozřejmě dneska obtížné. A když se konečně začalo dařit a mnoho Čechů začalo dělat z domova, tak přijde soudružka Marksová Engelsová a začne vymýšlet, co všechno musí zaměstnavatelé udělat, a tím všechno zbourá. Kdyby tomu nechala volný průběh, tak by se dohodli. Politici si myslí, že musí pořád za někoho rozhodovat. Poslouchal jsem Moravce, jak tam kafrali o potravinách. Je to jako by nám bylo pět let a někdo nám musel všechno napsat a říkat. Jako bychom byli úplně pitomí a kupovali samé blbosti. A nebýt ministra zemědělství, tak na ty housky se zmraženého těsta zřejmě umřeme. No, samozřejmě, že neumřeme," kritizoval některé kroky vlády Kubera.

Zeman rád provokuje, stejně jako já

Na závěr se ještě vrátil k nápadu českého prezidenta. „Miloš vždycky rád říká něco, co zvedne média ze sedadel. Já to taky umím, jako když jsem navrhl totální zákaz kouření, to způsobilo totální poprask. A pak jsem musel složitě vysvětlovat, že to myslím vážně. Opravdu to myslím vážně, ale těžko se to vysvětluje. Každý ví, že je to nesmysl a že na to nikdo nepřistoupí. Psal mi jeden podnikatel, že zavedl příplatky za to, když lidi nebudou kouřit v práci. A pak se mu to nevyplatilo. Zjistil to, co já tvrdím už dlouho – že nekuřáci marodí mnohem víc než kuřáci. Tak jim teď dává příplatek, když vydrží chodit do práce a nemarodit. Asi 1500 korun jim dává," dodal Kubera, který je vášnivým kritikem zákazu kouření v restauracích.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chtělo by to vládu psychiatrů? Známý spisovatel se s Čechy nepáře

21.05.2018 16:40 Aktualizováno Praha - Česko stále nemá vládu s důvěrou. Zdá se sice, že vznik koalice ANO a ČSSD s tichou…

Referendum ČSSD bude stát 100 tisíc. Ušetří za poštovné, chce se vyhnout…

21.05.2018 16:29 Praha - Za referendum, v němž budou ode dneška do poloviny června členové ČSSD hlasovat o podpoře…

Česko se přidalo k expertům na ochranu proti dezinformacím

21.05.2018 15:50 Helsinky - Česko se připojilo k činnosti evropského centra pro boj s hybridními hrozbami sídlícího…

Jourová podporuje navázání peněz z EU na právní stát, Polsko skřípe zuby

21.05.2018 15:44 Praha - Eurokomisařka Věra Jourová podporuje navázání peněz z rozpočtu Evropské unie na dodržení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama