Hipstýrek s jointem na koloběžce má být naším prezidentem? Brichta se pustil do Zemanova soupeře

Praha – Další kandidát veřejně oznámil svůj zájem ucházet se o prezidentské křeslo. Lékař a občanský aktivista Marek Hilšer se před několika dny představil novinářům, od té doby už také stihl rozdat několik rozhovorů. Jeden z nich velmi zaujal rockera Aleše Brichtu, který ho ostře okomentoval na svém facebookovém profilu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

371

Hilšer v současné době působí na Karlově univerzitě jako pedagog, ve výzkumné práci se zabývá bojem s rakovinou. Uvedl, že je připraven medicínu v případě úspěchu v prezidentské volbě opustit. To, co se děje v politice a ve společnosti, je pro něj aktuálně prý větší výzva.

Kandidát na prezidenta mluví mimo jiné o potřebě podpory občanských iniciativ a obecně občanské společnosti, o níž se v Česku od dob Václava Havla příliš nemluví. Z minulosti znám několika veřejnými protesty. Na Úřad vlády se v roce 2014 dostal svlečený do půl těla, když protestoval proti ruské politice na Ukrajině. Během letošní návštěvy čínského prezidenta v Praze protestoval proti přiklánění se současné české hlavy státu k Číně.

V rozhovoru pro server iDnes pak například mluvil o svém postoji k uprchlíkům. „Na jednu stranu vidíte utopené děti, na druhé straně atentáty a masakry ve Francii, v Nice. Myslím, že normální člověk, který nemá dost informací, se poměrně těžko orientuje. Nedivím se, že lidé mají obavy, že by se něco podobného mohlo dít u nás. Na druhou stranu u nás žádní uprchlíci nejsou a ani žádní teroristé. Máme dobře fungující policii a armádu, takže si myslím, že obavy jsou zbytečné," uvedl.

Odmítl také slova Miloše Zemana, který mluvil o budování plotů, to je podle něj přehnané. „Opravdu nevidím, že by nám hrozilo nějaké nebezpečí, abychom dnes stavěli ploty. Vždyť tu není, dá se říci, žádný uprchlík. A ti, co přišli, tak utekli," připomněl Hilšer.

Jeho slova zaujala i Brichtu. „Četl jsem rozhovor s doktorem Hilšerem, který chce kandidovat na prezidenta a trochu mě mrazilo. Já si nemyslím, že je hipstýrek s jointem na koloběžce, vykřikující neomarxistická hesla, obrazem naší společnosti, spíš známkou její až nezdravé tolerance," pustil se do lékaře zpěvák.

„Asi nás pálí dobré bydlo. Neradujeme se, že máme co jíst, zatím nás islámští fanatici neohrožují na ulicích, nejsme ve válce ani nás nepostihly přírodní pohromy. Místo přípravy na to, že může být hůř a snahy tomu zabránit, řešíme kraviny bezolovnatých kávovarů nařizovaných nějakou komisí pitomců z EU. Lidi, radujme se, že zatím můžeme normálně žít a nakopejme do zadku každého, kdo to chce změnit!" burcuje Brichta.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Dozorčí rada exportní banky projedná odvolání ředitele, Babiš ČEB v…

23.03.2018 20:24 Praha - Dozorčí rada státní České exportní banky (ČEB) projedná v pondělí odvolání předsedy…

Babiš s Filipem mluvili o vyhoštění ruských diplomatů

23.03.2018 19:50 Praha - O možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii…

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama