Paroubek: Parta snaživých amatérů proti Zemanovi

Praha - "Významnou část funkcionářů sociální demokracie ovládlo v souvislosti se Zemanovými útoky na Sobotku zřejmě nehrané rozčílení. Už T. G. Masaryk ale řekl, že rozčílení není program…" píše v komentáři, který má k dispozici server EuroZprávy.cz, expremiér Jiří Paroubek.

Diskuse: 4

Paroubek: Parta snaživých amatérů proti Zemanovi - anotační foto

M. Zeman pronesl svůj provokativní výrok ve vztahu k premiéru Sobotkovi, když na setkání s občany reagoval na velmi pravděpodobně prefabrikovanou otázku. Původně jsme si i já myslel, že M. Zeman prostě jenom ze svého arzenálu humoru tentokrát použil vtip, který patří k těm nepovedeným. Dnes jsem skoro přesvědčen, že M. Zeman použil tento provokativní výrok zcela promyšleně. Měl zájem vyprovokovat konflikt s premiérem Sobotkou, a když by se premiér nechytil na tuto pastičku, přišel by za pár dní jiný trik.

Sobotka měl na Zemana reagovat nejspíše také bonmotem. Ale je vidět, že i tímto klidným mužem zmítají emoce a tenze a tenze zmítají také jeho bezprostředním okolím, ve kterém se Sobotka pohybuje. Jsou to tenze protizemanovské nenávisti. A nenávist je špatný rádce.

Chápu, z čeho tyto tenze vycházejí. B. Sobotka a jeho okolí vidí, že volební preference ČSSD přes všechnu jejich křečovitou snahu stagnují, nebo dokonce klesají. Dnes jsou reálně na nějakých 16–18 %. Ale, chlapci a děvčata ve vedení ČSSD spíš připomínají, ve srovnání s M. Zemanem, partu snaživých amatérů, která prostě na starého pardála nemá.

Pardál zařval do lesa, a místo aby se mu vracela jen ozvěna jeho řevu a obyvatelé lesa se bez hysterie dál věnovali své činnosti, tak se snaží pardálí řev překonat hlučným štěbetáním. Na Zemana je to prostě málo. Vedení ČSSD by mělo zpytovat svědomí, co udělalo v posledních letech špatně a co naopak může udělat v těch nejbližších měsících jinak, aby zvrátilo nepříznivé trendy, které ovlivňují volební preference ČSSD. Mělo by zejména udělat překvapivé tahy v oblasti programové, v oblasti marketingové, v oblasti personální a mělo by důsledně trvat na dodržování principu presumpce viny na všech úrovních stranické hierarchie a samozřejmě i vůči přátelům předsedy strany...

Prostě to chce činy. Je obdivuhodné, jak M. Zeman, nesporně limitovaný svým zdravotním stavem, dokáže udržovat strategickou iniciativu a zaměstnat větší část ČSSD, která na něj útočí, a tím vlastně ještě dále upevňuje jeho aureolu neohroženého vůdce, který se nebojí zastávat zájmů drobných lidí proti všem.

To, že je nebezpečí migrace do Česka virtuální realita, to obyčejný občan samozřejmě nemůže posoudit. To, že M. Zeman věci samozřejmě přehání a vyhrocuje na ostří nože, je zjevné.

M. Zeman v současné sociální demokracii nemá soupeře, který by odpovídal jeho formátu, vzbuzovat jeho respekt a proto se Sobotkou zachází jako můj gaskoňský baset Betty se svou hračkou.

Lídři ČSSD by se měli podívat na průzkumy, které Zemanovi přisuzují podporu zhruba tří pětin občanů státu. A to je ta opora, ze které M. Zeman při uplatňování své politiky vychází. Pokud lídři ČSSD nepřijdou s nějakou zásadní změnou svého přístupu, a pochybuji, že jsou toho vůči M. Zemanovi, jímž jsou fascinováni podobně jako myška útočící korbou, schopni, nemusí mít v krajských volbách ani těch 13–15 %, na které jejich výkon v krajských volbách na podzim dnes odhaduji.

Jiří Paroubek

Klíčová slova: Paroubek, Jiří

Diskuse

Paroubek: Parta snaživých amatérů proti Zemanovi

Počet příspěvků: , poslední 02.02.2016 15:30
(Zobrazeno posledních 4 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

Vítězství Van der Bellena je pozitivní pro vztahy s ČR, raduje se Sobotka

05.12.2016 22:08 Aktualizováno Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes vyjádřil ke dvěma zásadním víkendovým událostem. Vítězství...

Důvěra k Zemanovi klesla pod 50 procent. Pohoršila si i vláda, změna u hejtmanů

05.12.2016 22:08 Aktualizováno Praha - V šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) byla v listopadu 2016 položena občanům otázka,...

Zákaz vstupu muslimům? V českých restauracích se s tím nepářou

05.12.2016 22:07 Aktualizováno Praha - Řada Čechů se dlouhodobě vyhrazuje proti islámské víře a muslimům, stejně jako proti migrantům....

Bohoušek nechápe, že je za úplného idiota. Samková poslala hodně ostrý vzkaz...

05.12.2016 22:07 Aktualizováno Praha – Ve středu čeká premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) poslední bilanční schůzka s ministrem financí a...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronické evidence tržeb (EET)?

Hlasovalo 7163 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama