Je pro muslimy zábava vraždit? David Rath prozradil, co se politici bojí přiznat

Praha - Strana zelených se podle exhejtmana a bývalého ministra zdravotnictví Davida Ratha bojí říci základní věci, stejně jako řada dalších politiků. A sice, že lidí je na planetě moc a za pár desítek let jich už bude extrémně moc.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Rath přišel k soudu (18.5.2015) bez advokátů a soudce chtěl vysvětlení.

"Podmínkou k pohodovému životu jednotlivce, ale i společnosti je schopnost dlouhodobě žít v harmonii se svým okolím. Už J.J. Rousseau viděl cestu dalšího vývoje společnosti v návratu k přírodě, samozřejmě optikou tehdejších znalostí," napsal Rath na sociální síti a dodal, že člověk jako biologický druh je druhem mimořádně invazivním, mající zcela ojedinělou schopnost cílevědomě a vytrvale likvidovat vše okolo sebe s cílem dosáhnout pro sebe okamžitou výhodu, nebo dokonce jen zahnat nudu. Čím je lidská společnost vyspělejší a kultivovanější, tím víc se navíc podle něj snaží tuto invazivnost redukovat, regulovat a svázat ji řádem.

"S postupujícím věděním, které odhaluje úzkou provázanost života člověka s prostředím, ve kterém žije, tedy především co dýchá, co pije a jí, ale i tím čím je obklopen a jak to ovlivňuje jeho duši, se začaly organizovat a rozmáhat ekologická občanská hnutí, která se politicky definovala jako „Zelení". Aby političtí Zelení získali masivnější voličskou podporu, museli postupně začít hledat kompromisy mezi požadavkem na absolutně člověkem nedotknutou přírodou a každodenním cílem většiny lidí mít se stále lépe a hlavně víc a víc konzumovat. Kompromis se hledá těžko, zvlášť za situace, kdy Země začíná být neúnosně přelidněná a díky globálním všeobecným informacím chce skoro každý žít a hlavně konzumovat jako ti z „reklam"," podotkl Rath.

"Těžko se nakrmí tolik miliard lidí a obtížně je zabavíte bez toho, abyste je současně trochu přiotrávili různými chemikáliemi, které jim dřív nebo později způsobí vážné zdravotní obtíže. Zelení se bojí říci základní věc, stejně tak jako ostatní „korektní" politici. Tou je fakt, že lidí je na planetě moc a za pár desítek let jich už bude extrémně moc. Tak se operuje zcela zástupnými problémy, kterým je třeba oteplování planety a chce se snížit CO2, místo redukce porodnosti ve většině částí světa," pokračuje.

"K Zeleným tíhnou lidé, co mají rádi přírodu a preferují nekonzumní či méně konzumní způsob života, ale současně jsou postiženi větší či menší mírou naivity. Naivita má nejspíše původ v nevalných znalostech lidské historie a psychologie. Jak jinak si vysvětlit představu, že ty bující miliardy lidí na Zemi se jednoho dne chytnou za ruce a budou žít prostým, nekonzumním způsobem života. Tato naivita se u Zelených aktuálně projevuje v jejich postoji k invazi muslimů do Evropy. Evropa si klopotně začala uvědomovat důležitost vytrvalé snahy o zlepšování životního prostředí pro své obyvatele. Je v tom dost osamocená. Čína, Indie, Pákistán jsou ve vývojovém stádiu kořistění, nebo ignorace svého životního prostředí. Přitom jde o nejlidnatější země. V různých obměnách stejné najdeme v celé Africe, většině Jižní Ameriky, Malajsii, ale bohužel i USA dávají přednost „jiné" agendě, než snaze uvést do rovnováhy život lidí s jejich okolním prostředím," dodal.

"Zelení by měli začít pořádat poznávací zájezdy, aby zjistili, jaký má muslimská populace vztah k životnímu prostředí. Velmi poučné je seznámit se s přírodou a vztahem k přírodě v Izraeli a u všech jeho sousedů. S nadsázkou to připomíná srovnání Tolkienova Kraje s Mordorem. Přitom před zhruba 60 lety Izraelci „dostali do majetku" právě část stejného „Mordoru". Rozdíl je dramatický. Jasnější příklad rozdílnosti kultur asi neexistuje," tvrdí Rath.

"Je škoda, že jediná politická síla - Zelení, která by měla mít za svůj cíl hledat realistické recepty k harmonickému soužití lidí s přírodou a měla by svým každodenním snažením budovat ,,Kraje z Mordorů" tak své síly upíná zcela škodlivým směrem, tedy k agendě podpory imigrace do Evropy. Pokud chtějí pomáhat, ať organizují pro obyvatele muslimských zemí zábavné edukativní kurzy, aby i oni zvedli své zadky a začali své země zušlechťovat po vzoru Izraele. Mají v sousedství příklad, že to jde, jen chtít," píše politik.

"Zdá se však, že pro řadu muslimů je zábavnější vraždit sousedy, protože jsou to šiíté či sunnité, nebo Asadovci, nebo protiasadovci, Kurové či křesťané, nebo ďábelští nevěřící. Navíc se objevila mezi muslimskou mužskou mládeží nová zábava, jet na dobrodružný „trip" do Evropy, kde jim dají nějaký prachy a zažijí srandu při obtěžování holek a páchání různých lumpáren. Kdo by něco takového ve svých 18 letech nechtěl podniknout. Je smutné, že podporu tohoto vidí Zelení, ale i mnohé tzv. neziskovky a aktivisté jako aktuální smysl svého bytí," uzavřel Rath.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze vyhrálo volby ANO před Piráty, ODS, TOP 09 a SPD

21.10.2017 21:29 Praha - V Praze vyhrálo volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO s 20,35 procenta hlasů. Druzí…

Většina Čechů si dnes vybrala protestní strany

21.10.2017 21:27 Praha - Většina českých voličů letos zvolila do Sněmovny antisystémové či protestní strany.…

Balíme kufry? Michal Horáček důrazně okomentoval volby. A Drahoš se přidal

21.10.2017 21:25 Praha - Celá řada osobností netají zděšení nad výsledky voleb. Nasvědčují tomu, že demokracie,…

Ovčáček se neshodl se Zemanem? Mluvčí Hradu prozradil koho volil. A…

21.10.2017 21:11 Praha – Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček prozradil, koho volil. Fotku volebního lístku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama