Kongres ukázal silnou ODS, říká Fiala. Sobotka má být proč vyděšen

Ostrava - Občanští demokraté si včera na kongresu své strany v Ostravě zvolili vedení a dnes novou výkonnou radu. Jsou v ní například Martin Kuba, Libor Šťástka nebo Jan Mraček. Staronový šéf strany Petr Fiala rázně reagoval na včerejší kritiku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS

Už v sobotu ODS zvolila předsedu, funkci obhájil Petr Fiala. Poprvé v historii má strana v úzkém vedení dvě ženy: první místopředsedkyní se stala místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, řadovou místopředsedkyní pak stala starostka Obrnic na Mostecku Drahomíra Miklošová. Tři místopředsedové strany zůstali stejní - Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil.

Na kongresu zní silná kritika vlády, která podle delegátu svou politiku postavila na omezování osobních svobod, nařizování a kvótách.

ODS, pokud uspěje ve volbách, chce nabídnout zlevnění ceny práce a zjednodušení daňového systému a také ochranu národních zájmů a bezpečnosti.

"Kongres ukázal silnou, odhodlanou Občanskou demokratickou stranu, která je připravena opět dosahovat volebních vítězství," řekl Fiala ČTK. Strana podle něj má voličům co nabídnout. "Jsme dobrou alternativou proti Sobotkově a Babišově socialisticko-populistické vládě, která pořád omezuje individuální svobodu, ztěžuje podmínky pro podnikání a nevede naši zemi dobře třeba i z hlediska zajištění bezpečnosti a národních zájmů," řekl.

"Jestli třeba pan premiér říká, že je vyděšen z toho, že Občanská demokratická strana chce opět vládnout a chce se stát hlavní politickou silou v zemi, tak my mu všichni říkáme, že má být z čeho vyděšen, protože my to myslíme vážně," řekl ve své dnešní závěrečné řeči na kongresu Fiala.

Vstupte do diskuze (59)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mach neuspěl. Novým předsedou Svobodných se stal Tomáš Pajonk

19.11.2017 21:11 Praha - Novým předsedou Strany svobodných občanů se stal zlínský zastupitel Tomáš Pajonk. V…

Ministerstvo vnitra musí podle soudu reagovat na chyby odhalené u voleb

19.11.2017 19:43 Aktualizováno Brno - Ministerstvo vnitra i zákonodárce musí reagovat na chyby ve volbách, které odhalil Nejvyšší…

Volby byly sečteny špatně. Poslance ODS čeká výměna

19.11.2017 19:19 Aktualizováno Brno - Poslanecký mandát za ODS ve Středočeském kraji získal starosta obce Líbeznice Martin Kupka.…

Fiala chce kvůli chybám ve volbách změny, Skopeček mluví o ohrožení…

19.11.2017 19:10 Aktualizováno Brno - Předseda ODS Petr Fiala plně respektuje rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který dnes po…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama