Kongres ukázal silnou ODS, říká Fiala. Sobotka má být proč vyděšen

Ostrava - Občanští demokraté si včera na kongresu své strany v Ostravě zvolili vedení a dnes novou výkonnou radu. Jsou v ní například Martin Kuba, Libor Šťástka nebo Jan Mraček. Staronový šéf strany Petr Fiala rázně reagoval na včerejší kritiku premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Petr Fiala, předseda ODS

Už v sobotu ODS zvolila předsedu, funkci obhájil Petr Fiala. Poprvé v historii má strana v úzkém vedení dvě ženy: první místopředsedkyní se stala místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, řadovou místopředsedkyní pak stala starostka Obrnic na Mostecku Drahomíra Miklošová. Tři místopředsedové strany zůstali stejní - Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil.

Na kongresu zní silná kritika vlády, která podle delegátu svou politiku postavila na omezování osobních svobod, nařizování a kvótách.

ODS, pokud uspěje ve volbách, chce nabídnout zlevnění ceny práce a zjednodušení daňového systému a také ochranu národních zájmů a bezpečnosti.

"Kongres ukázal silnou, odhodlanou Občanskou demokratickou stranu, která je připravena opět dosahovat volebních vítězství," řekl Fiala ČTK. Strana podle něj má voličům co nabídnout. "Jsme dobrou alternativou proti Sobotkově a Babišově socialisticko-populistické vládě, která pořád omezuje individuální svobodu, ztěžuje podmínky pro podnikání a nevede naši zemi dobře třeba i z hlediska zajištění bezpečnosti a národních zájmů," řekl.

"Jestli třeba pan premiér říká, že je vyděšen z toho, že Občanská demokratická strana chce opět vládnout a chce se stát hlavní politickou silou v zemi, tak my mu všichni říkáme, že má být z čeho vyděšen, protože my to myslíme vážně," řekl ve své dnešní závěrečné řeči na kongresu Fiala.

Vstupte do diskuze (59)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravice a ČSSD jsou pro vyhoštění diplomatů

23.03.2018 15:30 Praha - Česká republika měla postupovat razantněji hned poté, co ji Rusko spojilo s chemickou…

Babiš o plánu vyhostit ruské diplomaty informoval Zemana

23.03.2018 13:46 Praha/Brusel - Premiér v demisi Andrej Babiš informoval prezidenta Miloše Zemana o plánu na…

ČSSD shrnuje programová jednání, schůzka s Babišem odložena

23.03.2018 13:24 Praha - Jednání o programových neshodách posunuli lídři ANO a ČSSD z dnešního večera na úterý. S…

Pravice je pro vyhoštění ruských diplomatů. KSČM by vyčkala, Hrad mlčí

23.03.2018 11:16 Praha - Možnost vyhoštení ruských diplomatů z ČR vyvolala rozruch na politické scéně. Pro razantní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama